Neįgaliesiems

Penktadienį paaiškės lietuvių varžovės 2023 metų Pasaulio čempionato atrankoje

Balandžio 30 dieną bus surengta FIFA Pasaulio čempionato atrankos Europos zonos burtų traukimo ceremonija, kurioje 51 rinktinė bus paskirstyta į devynias grupes.

Burtų ceremonija tiesiogiai iš UEFA būstinės bus transliuojama tiesiogiai nuo 14:30 valandos Lietuvos laiku.

Atrankoje dalyvausiančios rinktinės bus paskirstytos į grupes pagal UEFA moterų rinktinių koeficiento reitingą. Lietuva buvo įtraukta į šeštą pagal pajėgumą krepšelį kartu su Juodkalnija, Estija, Liuksemburgu, Armėnija ir Bulgarija. Tai reiškia, kad su šiomis komandomis lietuvės tikrai nesusitiks.

Pagal atrankos formatą, kiekvienos iš devynių grupių nugalėtoja pelnys tiesioginį kelialapį į FIFA Pasaulio čempionatą, kuris 2023 m. vyks Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Antrą vietą grupėje užimsiančių komandų lauks atkrintamųjų varžybų etapas.

„Džiugu, jog šis atrankos formatas bus panašus į vyrų futbolo, o apie mūsų komandos galimybes galėsime spręsti, kai tik bus ištraukti burtai. Penktajame krepšelyje yra rinktinės, kurias esame įveikę arba sužaidę lygiosiomis, kaip Latvija ir Malta, ir prieš jas galime kovoti dėl taškų. Ketvirtame krepšelyje yra varžovių, su kuriomis žaidėme kaip lygūs su lygiais – kaip Izraelis, Azerbaidžanas, Albanija. Aukštesnių krepšelių varžovės bus labai pajėgios, tad laukia įdomi patirtis mūsų rinktinei.

Padidėjęs dalyvių skaičius įtikinamai parodo, kad Europos moterų futbolas sparčiai auga ir mums reikia tobulėti ir eiti į priekį kartu. Svarbiausia, kad atrankai surinktumėme pajėgiausią žaidėjų sudėtį ir galėtumėme kovoti“, – pakomentavo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Rimantas Viktoravičius.

Lietuvos moterų nacionalinei rinktinei šis atrankos varžybų ciklas bus ketvirtas jos istorijoje. Lietuvės prieš tai rungėsi 1999, 2015 ir 2019 m. FIFA Pasaulio čempionatų atrankos turnyruose.

Atrankos grupių rungtynių datos:

2021 m. rugsėjo 13–21 d.

2021 m. spalio 18–26 d.

2021 m. lapkričio 22–30 d.

2022 m. balandžio 4–12 d.

2022 m. rugpjūčio 29 – rugsėjo 6 d.

UEFA informacija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS