Neįgaliesiems

Pergalė išsprūdo paskutinėmis akimirkomis

Lietuvos futbolo rinktinė buvo labai arti pergalės pirmose Pasaulio čempionato atrankos rungtynėse su Slovėnija, tačiau praleido įvartį pačioje pabaigoje ir turėjo tenkintis lygiosiomis 2:2.

Lietuviai puikiai sužaidė pirmą kėlinį ir pirmavo rezultatu 2:0 po puikaus Fedoro Černycho smūgio iš toli ir Vykinto Slivko tikslios atakos. Tačiau 77 min. slovėnai sumažino atsilikimą po kampinio smūgiu galva, o paskutinėje atakoje taip pat įmušė galva ir išplėšė tašką.

Svečiai iš Slovėnijos pradėjo rungtynes pavojinga ataka po perdavimo iš krašto, tačiau pirmąjį smūgį į vartų plotą atliko Mantas Kuklys. 13 min. po vartininko šansą turėjo Nerijus Valskis, bet jo smūgį blokavo gynėjas. 18 min. galva į vartus smūgiavo F. Černychas.

Slovėnai atsakė Valterio Birsa smūgiu iš toli, o 26 min. po Benjamino Verbičiaus smūgio kamuolį atmušė Ernestas Šetkus. Po dviejų minučių pavojingai galva virš skersinio smūgiavo N. Valskis.

32 min. Lietuva išsiveržė į priekį – po kontratakos kairiuoju kraštu F. Černychas stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą. Po dviejų minučių pavyko rezultatą padvigubinti. Šį kartą jau dešiniuoju kraštu prasiveržė Vykintas Slivka, kuris iš aštraus kampo netikėtai užklupo vartininką ir pasiuntė kamuolį tarp kojų į vartus – 2:0.

Antrojo kėlinio pradžioje po keitimo pasirodęs Josipas Iličičius atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau šis atmušė kamuolį. Vėliau tas pats J. Iličičius dar kelis kartus grasino smūgiais iš baudos aikštelės prieigų.

Kėlinio viduryje lietuviai galėjo padvigubinti persvarą – po N. Valskio perdavimo F. Černychas pasimetė kamuolį sau ir iš oro smūgiavo į vartus, tačiau šalia virpsto. 60 min. jau po F. Černycho perdavimo N. Valskis atsidūrė atakos smaigalyje, bet iš kairio krašto mušė šalia vartų.

Vėliau slovėnai vis labiau perėmė iniciatyvą, tačiau pavojingų progų nesukūrė iki 76 min., kai E.Šetkus išgelbėjo nuo Romano Bezjako atakos. Visgi po kampinio lietuviai neapsigynė ir Rene Krhinas galva sušvelnino atsilikimą.

83 min. svečiai galvojo, kad išlygino rezultatą, tačiau E. Šetkus fantastiškai atmušė iš 8 metrų Milijove Novakovičiaus spirtą kamuolį.

Kai jau atrodė, kad lietuviai apsigins ir išsaugos rezultatą, po tolimo perdavimo Boštjanas Cesaras galva smūgiavo iš dešinės pusės ir kamuolys nusileido į tolimąjį vartų kampą.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais spalio 8-ąją Škotijoje, o po trijų dienų mūsiškiai namuose priims Maltos komandą.

Rungtynių statistika

Lietuva – Slovėnija 2:2 (2:0)
LFF stadionas, 4114 žiūrovų
Teisėjas – Artur Dias (Portugalija)
Įvarčiai: 32 min. Fedor Černych, 34 min. Vykintas Slivka (Lietuva); 77 min. Rene Krhin, 90+3 min. Boštjan Cesar (Slovėnija).
Įspėti: 76 min. Artūras Žulpa (Lietuva); 87 min. Miral Samardžic (Slovėnija).

Lietuva: Ernestas Šetkus; Vaidas Slavickas, Georgas Freidgeimas, Edvinas Girdvainis, Egidijus Vaitkūnas, Arvydas Novikovas, Mantas Kuklys, Artūras Žulpa, Vykintas Slivka (79 min. Karolis Chvedukas), Fedor Černych (70 min. Mindaugas Grigaravičius), Nerijus Valskis (85 min. Deivydas Matulevičius).
Atsargoje: Emilijus Zubas, Saulius Klevinskas, Linas Klimavičius, Rolandas Baravykas Deividas Česnauskis, Arūnas Klimavičius, Ovidijus Verbickas, Vytautas Lukša, Tomas Radzinevičius.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS