Pergalė Šveicarijoje atvėrė duris į aštuntfinalį

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda dar kartą pademonstravo, kad Europoje nepaiso jokių autoritetų ir pakartojo istoriją žengdama į UEFA moterų Čempionių lygos aštuntfinalį. Lietuvos čempionės antrose šešioliktfinalio rungtynėse Ciuriche po permainingos kovos 2:1 (1:0) pranoko Šveicarijos čempionę “Zurich Frauen” komandą.

Pirmosios rungtynės Šiauliuose baigėsi lygiosiomis 1:1.

Letzigrund stadione Ciuriche rungtynės prasidėjo nervingai, tačiau jau nuo susitikimo pradžios Gintros-Universiteto” komanda žaidė užtikrintai ir pavojingų atakų prie savo vartų neturėjo. Priešingai – Lietuvos čempionės rengė atakas viena po kito.

27-ą susitikimo minutę po tikslios kombinacijos ir puikaus Liucijos Vaitukaitytės perdavimo Zenatha Coleman gavo kamuolį baudos aikštelės krašte ir meistriškai pasiuntė į tolimąjį vartų kampą. Po pirmojo kėlinio šiaulietės pelnytai pirmavo rezultatu 1:0

Pirmas rimtas pavojus antrajame kėlinyje prie lietuvaičių vartų kilo 64-ąją susitikimo minutę, kai po stipraus varžovų smūgio iš toli savo šuolio įgūdžius puikiai pademonstravo G. Kaselytė.

Sužaidus daugiau nei pusę kėlinio neturėdamos kur trauktis varžovės metėsi į priekį. Gintra-Universitetas galėjo nubausti varžoves kontratakoje, tačiau Maria Jose Rojas Pino Cote neįveikė gynėjos. Iš karto po to sekė šeimininkių atsakymas ir rezultatą išlygino į baudos aikštelę įsiveržusi Zurich Frauen komandos kapitonė Fabienne Humm – 1:1.

Visgi Lietuvos čempionės parodė charakterį ir atlaikė varžovių šturmą. Lemtinga rungtynių minutė tapo 83-oji, kai po užsitęsusios  M. J. Rojas Pino smūgio atšokusį kamuolį į vartus nukreipė Z. Coleman. Šis smūgis garantavo šiaulietėms vietą tarp pajėgiausių 16-os Europos klubų.

Aštuntfinalio burtai bus traukiami spalio 16 dieną, o rungtynes žaidžiamos lapkričio 8-9 ir 15-16 dienomis.

Statistika

Zurich Frauen“ – Gintra-Universitetas 1:2 (0:1)
Ciuricho Letzigrund” stadionas
Įvarčiai: 73 min.  Fabienne Humm (Zurich); 27 ir 83 min. Zenatha Coleman (Gintra-Un.)
Įspėtos: 72 min. Maria Jose Rojas Pino „Cote“, 90 min. Ana Alekperova (Gintra-Un.).

„Gintros-Universiteto“ sudėtis: Greta Kaselytė, Vestina Neverdauskaitė, Liubou Hudchanka, Toriana Patterson, Algimantė Mikutaitė, Christina Murillo, Ana Alekperova (90 min. Dovilė Gailevičiūtė), Simona Veličkaitė (59 min. Maria Jose Rojas Pino „Cote“), Liucija Vaitukaitytė, Jelena Čubrilo, Zenatha Coleman.