Permainingose rungtynėse – merginų U-19 rinktinės pergalė prieš estes

Jonavoje užbaigtas Baltijos taurės turnyras, skirtas merginų U-19 rinktinėms. Turnyro antrąją vietą užėmė lietuvės, šiandien nugalėdamos estes rezultatu 3:2. Visus tris lietuvių įvarčius įmušė Ema Kriaučiūnaitė.

Susitikimo pradžioje estės mėgino pasižymėti atlikdamos smūgius iš distancijos. Lietuvės savo pirmąją progą sukūrė 10-ąją minutę, kuomet E. Kriaučiūnaitės smūgį atrėmė esčių vartininkė. Vėlesnės atakos metu dešiniuoju kraštu prasiveržusi Agnieška Kazarina smūgiavo netaikliai.

Sirgaliai Jonavos stadione džiaugsmingai pakilo iš tribūnų 22 minutę, kuomet E. Kriaučiūnaitė efektingu tolimu smūgiu pelnė pirmąjį susitikimo įvartį. Kitos atakos metu esčių vartininkei pavyko sučiupti E. Kriaučiūnaitės smūgiuotą kamuolį.

Antroji kėlinio pusė mūsiškėms susiklostė nesėkmingai. Estijos rinktinės puolėja Kristina Teerm 30 minutę prasiveržė tarp Lietuvos vidurio gynėjų ir išlygino rezultatą. Po dviejų minučių teisėjas skyrė baudinį į lietuvių vartus ir jį realizavo K. Teern.

Lietuvės pademonstravo charakterį antrajame kėlinyje, ir ne tik sugebėjo panaikinti įvarčio deficitą, bet ir įgyti persvarą. E. Kriaučiūnaitė 70 minutę perėmė kamuolį, prasiveržė link varžovių vartų ir atliko smūgį, kurį neužtikrintai atrėmė vartininkė, o pakartotinis smūgis tikslą pasiekė.

„Hetriką“ E. Kriaučiūnaitei pavyko atlikti 85 minutę po Agnieškos Kazarinos perdavimo. Estės per teisėjo pridėtą laiką pamėgino išlyginti rezultatą, tačiau Gabrielės Vasilenko meistriškumas apgynus vartus leido išsaugoti pergalę 3:2.

Šių metų turnyre triumfavo Latvijos rinktinė, kuri iškovojo 4 taškus, įveikus 6:0 lietuves ir sužaidus lygiosiomis 1:1 prieš estes.

Rungtynių statistika: Estija – Lietuva 2:3 (2:1)

Jonavos miesto centrinis stadionas, teisėjas – Mindaugas Jackus (Lietuva)

Įvarčiai: 30 ir 32 min. (iš baudinio) Kristina Teern (Estija); 22, 70 ir 85 min. Ema Kriaučiūnaitė (Lietuva)

Lietuvos merginų U-19 rinktinės sudėtis: Gabrielė Vasilenko, Karolina Jasaitytė, Rusnė Šešplaukytė (85 min. Viltė Švarcaitė), Neda Klezaitė (46 min. Ugnė Slankauskaitė), Irūna Blaškytė (75 min. Aivė Andriuškevičiūtė), Donata Švarcaitė, Agnieška Kazarina, Rusnė Makarevičiūtė, Ema Kriaučiūnaitė, Eitvydė Partikaitė (75 min. Meida Proscevičiūtė), Aistė Šveckutė. Atsargoje: Erneta Rinkevičiūtė, Livija Toropovaitė, Ligita Toropovaitė, Simona Lunevičiūtė, Gintarė Raznauskaitė.