Neįgaliesiems

Pirmą kartą išrinkti futbolo Pirmos lygos geriausieji

LFF Pirma lyga pirmą kartą istorijoje išsirinko geriausius. Rinkimuose geriausiai sekėsi nugalėtojų Kėdainių „Nevėžio“ ir antroje vietoje likusio Kauno „Hegelmann Litauen“ atstovams, vienas prizas iškeliavo ir į Vilnių. Iš viso geriausieji išrinkti aštuoniose nominacijose.

„Nevėžis“ prieš sezoną nebuvo laikomas favoritu ir po sunkios sezono pradžios kurį laiką vijosi varžovus, bet antroje sezono pusėje pademonstravo stabiliausius rezultatus ir pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo lygos aukso medalius.

Ilgametis komandos vairininkas, 62 metų Vitalijus Stankevičius už šį pasiekimą sulaukė įvertinimo – jis išrinktas geriausiu lygos treneriu.

Nedidele persvara kaunietis aplenkė kolegą iš Kauno „Hegelmann Litauen“ Artūrą Ramošką, kurio vadovaujamai ekipai antra vieta taip pat buvo didžiausias pasiekimas klubo istorijoje.

Prie „Nevėžio“ triumfo ženkliai prisidėjo Evaldas Kugys. 27 metų kėdainietis su 16 įvarčių trečią sezoną iš eilės lygoje tapo rezultatyviausiu. Jis solidžia persvara buvo išrinktas geriausiu puolėju ir absoliučiai geriausiu pirmenybių žaidėju.

Pripažinimo sulaukė ir Kėdainių ekipos vartininkas. Legionierius iš Ukrainos 24-erių Serhijus Melašenko prie komandos prisijungė birželio viduryje ir per 18 rungtynių 9 kartus išsaugojo savo vartus „sausus“.

Vartininko rinkimuose nedaug atsiliko „Hegelmann Litauen“ vartininkas Nemanja Bjelanas. Serbas į Lietuvą šiemet grįžo po metų pertraukos ir nepraleido įvarčių 10 iš 19 žaistų rungtynių.

Atkakliausia kova rinkimuose saugų pozicijoje – čia susigrūmė du vieno klubo atstovai. Kaunietis Vilius Armanavičius, kuris su 9 įvarčiais buvo vienas rezultatyviausių saugų lygoje, vieninteliu tašku aplenkė komandos draugą Alexą Kyeremeh. Pastarasis sezoną pradėjo „Vilniaus Vyčio“ komandoje, o baigė „Hegelmann Litauen“. Ganiečio sąskaitoje – 6 įvarčiai.

Į Kauną iškeliavo ir geriausio gynėjo titulas. Jį užtikrintai iškovojo Ignas Dedura. Ilgametis Lietuvos rinktinės gynėjas buvo lyderis ne tik už aikštės ribų, bet ir joje net sulaukęs 42 metų. Šį sezoną lygoje jis sužaidė 15 rungtynių.

Veteranui teko stabdyti ir daugiau nei dvigubai jaunesnius žaidėjus. Tarp jų bene ryškiausiai išsiskyrė Meinardas Mikulėnas – jis išrinktas geriausiu jaunu žaidėju. 19 metų vilnietis „Žalgirio“ B komandai pelnė 14 įvarčių. Antrasis tarp jaunų žaidėjų liko Dedura jaunesnysis – su tėvu gynyboje rungtyniavęs Matas.

Už darbą viso sezono metu taip pat įvertinti ir žmonės, kurie paprastai nematomi – klubo administracija.  Geriausios klubo vadybos (už veiklą rungtynių organizavimo, žiūrovų pritraukimo, viešinimo, darbo su vietos bendruomene, socialinės atsakomybės srityse) nominacijoje geriausiai įvertinti buvo „Hegelmann Litauen“ ir Telšių „Džiugo“ klubai. Kauniečiams pirmąją vietą lėmė vos pora taškų. Trečia liko Alytaus „Dainava“.

Rinkimų apklausoje dalyvavo Pirmos lygos klubų vadovai, treneriai, komandų kapitonai, taip pat Lietuvos futbolo federacijos atstovai. Prizus dalyviams įsteigė lygos partneris „Hummel“.

Nugalėtojus buvo numatoma pagerbti sezono pabaigtuvėse, tačiau dėl epideminės situacijos šalyje ir paskelbto karantino šios idėjos teko atsisakyti – geriausieji bus apdovanoti individualiai.

2020 m. Pirmos lygos geriausieji

Geriausias žaidėjas – Evaldas Kugys („Nevėžis“)

Geriausias treneris – Vitalijus Stankevičius („Nevėžis“)

Geriausias jaunas žaidėjas (iki 19 metų) – Meinardas Mikulėnas („Žalgiris“ B)

Geriausias vartininkas – Serhii Melashenko („Nevėžis“)

Geriausias gynėjas – Ignas Dedura (Kauno „Hegelmann Litauen“)

Geriausias saugas – Vilius Armanavičius (Kauno „Hegelmann Litauen“)

Geriausias puolėjas – Evaldas Kugys („Nevėžis“)

Geriausia klubo vadyba – Kauno „Hegelmann Litauen“

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS