Neįgaliesiems

Pirmą kartą istorijoje vyks eBaltijos futbolo taurė

Lietuvos, Latvijos ir Estijos futbolo federacijos, bendradarbiaudamos su „Konami“, birželio 5 d. organizuos pirmąjį virtualų Baltijos šalių futbolo taurės turnyrą.

Turnyras vyks tuo metu, kai visose trijose Baltijos šalyse buvo suplanuota Baltijos taurė klasikiniame futbole. Dėl COVID-19 susidariusios situacijos Baltijos taurės turnyras buvo atidėtas ir planuojamas 2021 m. Tradiciškai Baltijos taurė vyksta kas dvejus metus, o varžybos vyksta visose trijose šalyse tiek nacionalinėse, tiek U-21 nacionalinių komandų varžybose.

Atsižvelgiant į šiandienos aplinkybes ir Baltijos taurės atidėjimą, visos trys Baltijos futbolo federacijos nori sustiprinti nacionalinio futbolo vienybę ir plėtoti spartų efutbolo augimą regione per artėjantį efutbolo turnyrą.

Šių metų pradžioje pirmą kartą istorijoje įvyko eEuro 2020 turnyras, kurio metu visų trijų Baltijos šalių komandos debiutavo kvalifikacinėse varžybose. Geriausiai pasirodė Lietuvos efutbolininkai, kurie liko per žingsnį nuo dalyvavimo finaliniame eEuro turnyre bei užėmė 17 vietą tarp visų Europos rinktinių. Latvijos nacionalinė komanda savo pogrupyje užėmė penktą vietą po Serbijos, Ispanijos, Albanijos ir Anglijos.

Artėjančiame Baltijos taurės turnyre šalims atstovaus tie patys efutbolininkai, kurie anksčiau užėmė vietą nacionalinėse atrankos varžybose, Lietuvos efutbolo rinktinę toliau atstovaus Edgaras Skrielius ir Donatas Grabarčiukas.

Turnyras vyks tokiomis pačiomis nuostatomis ir taisyklėmis kaip ir eEuro 2020 kvalifikacijoje. Komandos tarpusavyje žais dvejas rungtynes, „namų“ ir „išvykos“ taisyklėmis. Nustatant bendrą rezultatą, bus atsižvelgiama į kiekvienų rungtynių rezultatą.

„Išties gaila, kad dėl pandemijos nutrūko graži Baltijos taurės tradicija. Vis dėlto, džiaugiuosi, kad mums pavyko rasti išeitį bei turnyrą suorganizuoti virtualioje erdvėje. eEuro 2020 atrankos turnyre lietuviai įrodė, kad gali kautis su pajėgiausiomis Europos rinktinėmis, o užimta 17 vieta Europos mąstu yra puikus rezultatas. Tikime, kad dabartinėje situacijoje eBaltijos taurė yra puiki alternatyva, o virtualaus futbolo plėtra įgaus dar didesnį pagreitį.“, – teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

eBaltijos taurės tvarkaraštis:

19:00 val. Latvija prieš Estiją;

19:30 val. Latvija prieš Lietuvą;

20:00 val. Estija prieš Lietuvą;

20:30 val. Lietuva prieš Latviją;

21:00 val. Estija prieš Latviją;

21:30 val. Lietuva prieš Estiją;

eBaltijos taurės varžybos bus tiesiogiai transliuojamos Lietuvos futbolas YouTube kanale.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS