Neįgaliesiems

Pirmajame LadyGolo U12 superfinale – pergalinga Utenos Vyturių giesmė

Pirmą kartą surengtose merginų Futsal žaidynių „LadyGolas“ U12 Superfinalo varžybose atsiskleidė jaunųjų talenčių, o geriausiai sekėsi Utenos, Biržų, Telšių ir Kuršėnų komandoms.

Nugalėtoja tapo Utenos Vyturių progimnazija. Ji laimėjo visas ketverias rungtynes. Sudėtingiausiai klostėsi grupių etapo rungtynės su Marijampolės „Ryto“ komanda, kur uteniškės atsilikinėjo 1:2, bet rezultatą išlygino ir paskutinę minutę išplėšė pergalę.

Vyturiai – nuolatiniai masinio futbolo dalyviai, tad mokytojui Artūrui Savickui tokios varžybos nebuvo naujiena: „Pora kartų mūsų progimnazija liko ketvirta – pačiame pirmame Ladygolo sezone, taip pat MrGolo varžybose. Šį sezoną turėjome dvi komandas ir buvo nelengvas kelias, bet pagaliau laimėjome. Manau, kad pergalę nulėmė geras komandinis mikroklimatas, tarpusavio supratimas, darbas už komandą. Turime mergaičių, kurios lanko futbolą, kitos lankė anksčiau. Komanda labai draugiška, nebuvo pykčių, pavydo.“

Jis džiaugėsi, jog Utenoje auga gera pamaina moterų komandai ir futbolo laukia šviesi ateitis. „LadyGolas – labai geras projektas. Malonu, jog LFF skiria daug dėmesio futbolui, materialinei bazei, yra prizai vaikams. Tai jiems tikrai didelis džiaugsmas. Gerai, kad moterų futbolas keliamas į viršų. Ateityje tai duos apie save žinoti“, – kalbėjo A. Savickas.

Uteniškėms nesutrukdė ir tai, kad superfinalo eigoje turėjo pakeisti vartininkę. Pergales Vyturių progimnazijai „nukalė“ rezultatyvus puolėjų žaidimas. Šeštokė Ugnė Kvartūnaitė superfinaluose pelnė 7 įvarčius, o iš viso šio sezono LadyGolo varžybose pasižymėjo 30 kartų. Vyturių progimnazijos komandoje ji sudarė įdomų puolimo duetą su ženkliai jaunesne Migle Sinkevičiūte. Antrokė superfinaluose įmušė dukart, LadyGolo sezone pelnė 11 įvarčių, o lemiamose kovose žavėjo savo kamuolio valdymo sugebėjimais.

U. Kvartūnaitė futbolą pradėjo žaisti kieme, o prieš metus pati nuėjo į treniruotes „Utenio“ komandoje, žaidė merginų U15 lygoje.  Visgi tokios sėkmės LadyGole ji nesitikėjo. „Galvojau, kad pasieksime bent ketvirtą vietą, bet visiškai nesitikėjau, kad galime iškovoti pirmąją. Smagu, – kalbėjo Ugnė – LadyGole dalyvauju pirmą kartą. Kas padėjo laimėti? Sunkios treniruotės „Utenio“ komandoje, pasitikėjimas savimi. Specialiai nesiruošėme. Apskrityje laimėjome gana lengvai, o superfinale buvo pora įtemptų rungtynių. Visos mūsų komandoje draugiškos, neturėjome pykčių.“

Vyturių progimnazijos kapitonę sužavėjo mažosios komandos draugės Miglės ištvermė. „Nesivaizduoju, iš kur ji turi tiek jėgų. Manau, kad ji tikrai bus futbolo žvaigždutė“, – šypsojosi Ugnė, kuri teigė pati svajojanti tapti futbolininke arba trenere.

Žiūrovus savo talentu žavėjo ne tik uteniškės, bet ir kitos merginos. Dešimtmetė Justina Blaževičiūtė išsiskyrė individualiu meistriškumu padėjo Telšių V. Borisevičiaus gimnazijai iškovoti bronzos medalius. Grupių etape telšiškės iškovojo dvi pergales, bet jas pusfinalyje sustabdė Orintos Kiseliūnaitės vedama Biržų Kaštonų pagrindinė mokykla.
​​​​​​​
Visos superfinalo dalyvės namo grįžo ne tik su naujomis aprangomis. Prienų arenoje jos taip pat turėjo galimybę susikurti unikalius „Ladygolo“ ir tarptautinės „WePlayStrong“ kampanijos įkvėptus futbolo marškinėlius bei pasipuošti rankas chna piešiniais. 

Instagram video akimirkos

Rezultatai:
A grupė
B grupė
Rungtynės dėl vietų

Galutinė komandų rikiuotė:
1.  Utenos Vyturių progimnazija
2. Biržų Kaštonų pagrindinė mokykla
3. Telšių V. Borisevičiaus progimnazija
4. Kuršėnų Daugėlių pagr. mokykla
5. Širvintų „Atžalyno“ progimnazija
6-8. Kauno technologijos universiteto Inžinerijos licėjus
6-8. Marijampolės “Ryto” pagrindinė mokykla
6-8. Klaipėdos Verdenės progimnazija
9. Leipalingio progimnazija (Druskininkų sav.)
10. Klaipėdos „Vitės“ progimnazija

I. Markūnaitės nuotraukos iš superfinalų:

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS