Neįgaliesiems

Pirmąjį trofėjų karjeroje iškovojęs V. Basadre: „Esu labai laimingas dėl savo žaidėjų“

Marijampolės „Sūduvos“ ekipa sezoną pradėjo pakiliai – pirmame oficialiame naujojo sezono mače marijampoliečiai nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“ ir iškovojo Optibet LFF supertaurę.

Pagrindinis rungtynių laikas, nepaisant teritorinės vilniečių persvaros, baigėsi nulinėmis lygiosiomis, tad pagal turnyro reglamentą viskas sprendėsi baudinių serijoje. Joje geriau sekėsi svečiuose žaidusiai Marijampolės ekipai, kuri savo smūgius realizavo tiksliau ir taip iškovojo pirmą sezono titulą.

Tai taip pat buvo ir pirmasis titulas sūduviečių trenerio Victoro Basadre karjeroje.

„Esu labai laimingas dėl savo žaidėjų, nes jie buvo labai narsūs ir protingi. Žinoma, esu labai laimingas dėl savęs, tačiau taip pat ir dėl savo žaidėjų, klubo ir Marijampolės miesto. Labai gera akimirka mums, turime ja pasidžiaugti“, – po mačo spaudos konferencijoje pasakojo specialistas iš Ispanijos.

Jis taip pat pripažino, kad momentais jo ekipa aikštėje turėjo itin daug dėmesio skirti gynybai, tačiau teigė, jog tai yra futbolo dalis.

„Tiesa, tai yra futbolas. Jei lyginsime, kaip viską darėme šiemet ir kaip – pernai, tai yra visai kita istorija. Praėjusiame sezone bandėme ilgai būti su kamuoliu, jį kontroliuoti, žinoma, bandysime tai daryti ir šiemet, bet turime būti protingi ir susikaupę ties tuo, ką darome. Pavyzdžiui, Markas Beneta prašė keitimo jau pertraukos metu, bet aš jį pastūmiau tęsti, nes tokios rungtynės dėl titulo nėra kaip paprastos čempionato rungtynės.

Šiandien turėjome laimėti bet kokia kaina, nes tokia reikia dėl titulo. Žinoma, kentėjome, kai jie turėjo kelis gerus šansus, bet Tomas Švedkauskas sužaidė labai gerai. Praėjusiame sezone prieš „Žalgirį“ momentais taip pat kentėjome, nes jie turi labai stiprią sudėtį, jie taip pat turėjo neprastą pasirengimą sezonui, tad turėjome ieškoti kitų kelių. A lygoje turėsime daug rungtynių, bandysime žaisti geriau ir geriau, bet šį kartą tiesiog turėjome laimėti“, – mintis dėstė antrą sezoną Lietuvoje pradėjęs strategas.

Treneris taip pat pagyrė puikiai sužaidusį naudingiausiu mačo žaidėju pripažintą vartininką Tomą Švedkauską, tačiau taip pat pradėjo, jog komanda taip pat turi ir dar du pajėgius vartų sargus.

„Jis nuveikė labai gerą darbą, visi jį žino, jis žaidė nacionalinėje rinktinėje ir tikiuosi, kad ten netrukus grįš, nes yra labai geras žaidėjas, tačiau mes toje pozicijoje turime dar du labai gerus žaidėjus ir ateityje gali žaisti bet kuris iš jų.

Visi visų pozicijų žaidėjai turi būti pasiruošę žaisti, kiti du mūsų vartininkai taip pat yra pasiruošę, visi jie pasirengime sužaidė po du mačus, tad esu užtikrintas, kad turime labai gerus žaidėjus“, – sakė jis.

Paklaustas apie ukrainiečio Jevgeno Protasovo vaidmenį rungtynėse sudėtingo karinės Rusijos invazijos į Ukrainą metu, ispanas gyrė savo auklėtinį ir teigė, jog jis buvo pasirengęs rungtyniauti ir pats išreiškė tokį norą.

„Sąžiningai, nieko jo neklausiau. Visą laiką mačiau, koks jis yra susikaupęs, visi žinome, kad vyksta, visi to esame paliesti, žinoma, jis labiau nei kiti. Tik jau prieš pat apšilimą jo paklausiau vieno dalyko: „Ar nori žaisti?“, jis atsakė „Žinoma, treneri“. Tai yra viskas. Mačiau, kad jis yra pasiruošęs, tik norėjau po paties patvirtinimo. Bandau būti kartu su žaidėjais kai jie turi ir kažkokių asmeninių problemų, kartais jiems reikia paramos, kartais – poilsio, o kartais jiems geriausia yra likti aikštėje.

Visi bent kiek jautrūs pasaulyje žmonės apie tai gali pasakyti tik vieną dalyką – prašau, nebūkite pamišę. Gyvybė yra svarbiausias dalykas, kurį mes turime. Reikia palaikyti tuos žmones, kurie šiuo metu kenčia, kenčia žmonės abiejose pusėse. Tai yra klausimas apie žmones, ne apie sienas ar teritorijas, tad prašau, liaukitės“, – žinutę pasiuntė strategas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS