Neįgaliesiems

Pirmasis žalgiriečių sezonas Baltijos moterų lygoje: saldus startas ir karstelėjęs finišas

MFA „Žalgiris“-MRU šį sezoną ne tik trečius metus iš eilės Lietuvos moterų A lygoje iškovojo sidabro medalius, bet ir pirmą kartą išmėgino jėgas Baltijos moterų futbolo lygos (BWFL) varžybose.

BWFL buvo įkurta dar 2005 metais, bet nuo 2011 iki 2017 metų turnyras nebuvo rengiamas. Pajėgiausios Baltijos šalių moterų futbolo komandos tarpusavio kovas atnaujinos 2017 metais. Tiesa, 2020 metais turnyras dėl COVID-19 pandemijos nebuvo užbaigtas, o pernai dėl to pačios priežasties jis apskritai neįvyko.

Šiais metais į kovą BWFL nugalėtojų titulo stojo pajėgiausios Lietuvos, Latvijos ir Estijos komandos. Lygos nugalėtojų vardą gynė Šiaulių FK „Gintra-Universitetas“, pirmą kartą turnyre dalyvavo ir Lietuvos vicečempionės MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės. Estijai atstovavo Talino FC „Flora“ ir Saku „Sporting“, Latvijai – Rygos SFK „Rīga“ ir SK „Super Nova“-RTU.

Liepos 25 d. žalgirietės debiutinėse BWFL rungtynėse savo aikštėje 4:0 nugalėjo varžoves iš Latvijos Uolainės SK „Super Nova“-RTU komandą. Prie pirmosios MFA „Žalgiris“-MRU komandos pergalės įvarčiais prisidėjo Agnė Juozulynaitė, Ineta Šukštulytė, Irūna Blaškytė ir Nadiia Veherych.

Po kelių savaičių MFA „Žalgiris“-MRU savo aikštėje išmėgino jėgas su Latvijos čempionato lyderėmis SFK „Riga“ ekipa. Po atkaklios kovos žalgirietės 1:3 nusileido viešnioms iš Latvijos, o vienintelį įvartį antro kėlinio pabaigoje pelnė Ugnė Lazdauskaitė.

Rugpjūtį turėjo įvykti ir žalgiriečių rungtynės su varžovėmis iš Estijos. Deja, dėl įvairių priežasčių išvyka į Estiją buvo nukelta, tad galiausiai paskutines dvejas BWFL rungtynes MFA „Žalgiris“-MRU ekipai teko žaisti jau pasibaigus A lygos kovoms.

Priminsime, kad spalio 30 d. žalgirietės A lygos 20 turo rungtynėse lygiosiomis 0:0 sužaidė su FK „Vilnius“ ekipa ir trečius metus iš eilės čempionatą užbaigė būdamos antroje turnyrinės lentelės pozicijoje. Bet tai dar nebuvo sezono pabaiga, nes po kelių dienų MFA „Žalgiris“-MRU laukė kelionė į Estiją ir dvigubas pajėgiausių šios šalies futbolininkių egzaminas.

Žalgiriečių viešnagė Estijoje nebuvo labai maloni. Lapkričio 2 d. MFA „Žalgiris“-MRU 1:5 nusileido Saku „Sporting“ ekipai, o lapkričio 3 d. 0:5 turėjo pripažinti Estijos čempionių – Talino FC „Flora“ pranašumą. Vienintelį įvartį žalgirietėms pelnė pirmų rungtynių pabaigoje tiksliu smūgiu nuo 11 metrų žymos pasižymėjusi legionierė iš Serbijos Margita Vasovič.

Galutinėje BWFL komandų rikiuotėje 3 taškus surinkusi MFA „Žalgiris“-MRU ekipa užėmė penktą vietą. Pirmoje finišavo čempionių titulą apgynusi „Gintra“ (12 taškų), antroje liko „Flora“ (9 tšk.), trečioje – SFK „Riga“ (6 tšk.), ketvirtoje – taip pat 6 taškus surinkusi „Sporting“ komanda, o paskutinėje vietoje finišavo be taškų likusi „Super Nova“-RTU.

„Nemanau, kad užimta penkta vieta atspdindi tikrą komandų pajėgumą. Apmaudu, kad su Estijos komandomis teko žaisti pasibaigus sezonui, kai savo gretose jau neturėjome kelių pagrindinės sudėties futbolininkių. Kita vertus, galime pasidžiaugti tuo, kad tarptautinio lygmens futbolo krikštą gavo jaunosios žalgirietės, galėjusios išmėginti jėgas su pajėgiomis Estijos futbolininkėmis. Rezultatai nedžiugina, bet puikiai suprantame, kad tokiomis sąlygomis vargu ar galėjo būti kitaip. Visgi, nors debiutas BWFL lygoje kiek apkarto, tikiu, kad kitais metais šiame turnyre ne tik dalyvausime, bet ir sieksime aukščiausių tikslų“, – teigė MFA „Žalgiris“-MRU direktorius Svajūnas Stravinskas.

Turnyro lentelė

Vieta Komanda Taškai Įvarčių santykis
1 FK Gintra 12 20:1
2 FC Flora 9 14:3
3 SFK Riga 6 5:6
4 Saku Sporting 6 9:8
5 MFA Žalgiris-MRU 3 6:13
6 SK Supernova-RTU 0 1:24

mfazalgiris.lt nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS