Neįgaliesiems

Pirmieji FIFA vartininkų trenerių kursai Lietuvoje

Lietuvos vartininkų treneriai ir norintys tokiais tapti šią savaitę praleido Kaune, kur vyko pirmasis Lietuvos istorijoje FIFA vartininkų trenerių seminaras.

Beveik 30 trenerių iš Lietuvos ir keli vartininkų treneriai iš Lenkijos ir Latvijos klausėsi tiek teorinių paskaitų, tiek išbandė praktiką aikštėje.

„Mes tokių kursų labai ilgai laukėme, smagu, kad jie atvyko į Lietuvą. Susirinko visa Lietuvos vartininkų bendruomenė, kursų lygis tikrai geras, – džiaugėsi Nacionalinės futbolo akademijos vartininkų treneris Mantas Gintalas. – Smagu, kad atvyko daug jaunų trenerių, kurie savo darbą pradėjo labai neseniai, ir tokių trenerių Lietuvoje mums labai trūksta. Tikiu, kad visi gaus pasitikėjimo savo jėgomis ir galės kilti karjeros laiptais.“

„Dirbti trenere pradėjau prieš metus laiko, man tai patinka, smagu dirbti su vaikais ir vyresniais, – pasakojo pradedančioji vartininkų trenerė ir moterų futbolo klubo „Gintra-Universitetas“ vartų sargė Greta Kaselytė. –  Šie kursai man yra pirmieji ir labai patinka, praplėčia akiratį. Atrodo, kad aš kaip vartininkė išmanau daug dalykų, tačiau kaip vartininkų trenerė turiu daug kur tobulėti, nes kiekviena smulkmena yra labai svarbi.“

Paskaitas vedė FIFA vartininkų treneris ir „TSG 1899 Hoffenheim” klubo tarptautinių santykių ir analizės vadovas Lutzas Pfannenstielis, kuris per savo karjerą žaidė 27 pasaulio klubuose ir buvo Kubos rinktinės vartininkų treneris. L.Pfannenstielis yra vienintelis futbolininkas istorijoje, kuris žaidė visose šešiose FIFA konfederacijose.

„Būti lektoriumi yra iššūkis man, – šypsojosi vokietis. – Tačiau, manau, kad tai yra tai, ką aš norėjau daryti visą gyvenimą. Turiu daug patirties, kurią kaupiau skirtingose komandoje, skirtinguose žemynuose, skirtingose futbolo kultūrose. Smagu savo patirtimi dalintis ir mokyti jaunus trenerius, kurie noriai priima žinias. Vartininkų treniravimas yra specifinis darbas ir, manau, kad tokio darbo plėtra visame pasaulyje yra itin svarbi.“

FIFA vartininkų treneris seminare akcentavo žaidimą vienas prieš vieną, smūgių atrėmimą iš artimų distancijų, tolimus smūgius. Daug dėmesio skyrė vartininkų fiziniam pasirengimui ir vaizdo analizei.

„Vartininkas yra specifinė profesija. Ne kiekvienas gali atlaikyti spaudimą ar smūgius, – sakė L.Pfannenstielis. – Vartininko pozicijos reikšmė didėja visame pasaulyje, ir ne tik profesionalų futbole, tačiau ir jaunimo ar mėgėjų čempionatuose. Todėl vartininkų profesija tampa labiau ir labiau svarbesnė.“

FIFA kursų dalyviai džiaugėsi produktyvia savaite ir naudingomis žiniomis.

„Lektorius dirba FIFA ir „TSG 1899 Hoffenheim” klube, pats kaip vartininkas yra turėjęs įspūdingą karjerą, turi daug patirties ir gali papasakoti skirtingų šalių vartininkų išskirtinumus. Man asmeniškai labai patinka Vokietijos futbolo mokykla ir daug žinių gavau apie ją“, – vardino NFA vartininkų treneris M.Gintalas.

„Pats veda treniruotes, parodo daug pratimų, visi kartu tai išbandome praktikoje. Atliekame daug vaizdo peržiūrų, diskutuojame teorijos seminaruose“, – apie seminarą pasakojo G.Kaselytė.  

FIFA vartininkų trenerių kursai mūsų šalies treneriams yra įvadas į LFF C licencijos kursus.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS