Pirmieji nugalėtojai paaiškėjo Telšiuose

Pirmaisiais Pradinukų futbolo lygos nugalėtojais tapo Telšių jaunieji futbolininkai. Gegužės 11-ąją Telšiuose vyko regiono finalinio ketverto turnyras, kuriame triumfavo Vincento Borisevičiaus gimnazijos komanda „Šėlsmas 2017“.

Ši komanda finaliniame etape iškovojo visas tris pergales ir tapo absoliučia pirmojo sezono „Pradinukų lygos“ rekordininke, nes pirmajame sezone iškovojo net penkiolika pergalių iš tiek pat galimų.

Nustatant kitų finalo ketverto vietų laimėtojus organizatoriams teko pasitelkti ir aritmetikos žinias, kurių pravertė skaičiuojant trijų komandų pelnytus ir praleistus įvarčius – mat tiek mažeikiškiai, tiek Plungės atstovai žaisdami tarpusavyje iškovojo po vieną pergalę.

Finalo ketverto varžybų metu pelnytų įvarčių dėka „Pradinukų lygos“ vicečempionais tapo Mažeikių „Smūgio komanda, trečiąją vietą iškovojo „Pavasariečiai“, o ketvirti liko plungiškiai – „Žemaitoka“ komandos atstovai.

Renginio metu turnyro organizatoriai išrinko aktyviausius sirgalius – čia kaip ir dera čempionų komandos fanams, taip pat laimėjo Telšių Vincento Brorisevičiaus gimnazijos atstovai, kurie stadione aistringai palaikė savo komandą. Jiems dovanų atiteko „VitironKids“ maisto papildai.

„Dalyvių aktyvumas, entuziazmas ir sportinis meistriškumas Telšių regione pranoko mūsų lūkesčius. Matome, kad futbolas 1-4 klasių moksleivių tarpe yra labai populiarus. Pirmajame lygos sezone dalyvavo net 24 šio regiono komandos. Neabejoju, jog kitame „Pradinukų lygos“ turnyro sezone, kuris numatytas rudenį, į varžybas dar daugiau Žemaitijos ir kitų regionų vaikų“, – sakė Pradinukų lygos projekto vadovas Stasys Petrauskas.

Visi dalyviai buvo apdovanoti „Hummel“ sportinės aprangos komplektu, sulčių gėrimais „Elmenhorster Vita Tigras“. Lygą palaiko Elektroninis dienynas TAMO, elektroninės pratybos EMA apie varžybas informuoja 15min.

Vaikai taip pat gavo pakvietimus į Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės rungtynes, kurios vyks birželio 8 dieną Telšių miesto stadione.

Pradinukų lygos finalinės varžybos tęsis ir kitą savaitę – gegužės 16 d. jos vyks Vilniuje LFF stadione, o gegužės 17 dieną Alytaus stadione.

Video reportažas iš varžybų Vilniaus “Versmės” gimnazijoje:

Apie „Pradinukų lygą“ skaičiais:
Per 1400 šalies 1-4 klasių moksleivių pradinukų iš Vilniaus, Alytaus, Telšių, Mažeikių ir Plungės š. m. Kovo mėn. Įsijungė į „Pradinukų lygos“ varžybas;
71. Tiek komandų viso rungtyniauja Lygoje: 25 – Telšių regione, 31 – Vilniuje ir 16 Alytuje.
12. Po tiek rungtynių pirmojo sezono metu sužaidžia kiekviena komanda.
10. Tiek minučių trunka vienų rungtynių pirmas kėlinys, kuri žaidžia komandų 1-2 klasių mokiniai ir tiek pat – 10 min. Antras kėlinys, kurį žaidžia 3-4 klasių mokiniai.