Pirmojo A lygos turo apžvalga: driokstelėję „Žalgiriai“ ir blankesnė „Sūduva“

Lietuvos futbolo A lygos 1-ajame ture pirmąsias pergales iškovojo Vilniaus „Žalgiris“, Marijampolės „Sūduva“ bei „Kauno Žalgiris“, skelbiama oficialioja A lygos svetainėje.

Benefisas. Ryškiausią pasirodymą 1-ajame ture surengė „Žalgirio“ naujokas Richlordas Enninas. Iš Jūrmalos „Spartaks“ ekipos išsinuomotas kanadietis akistatoje su „Panevėžiu“ pelnė įvartį bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Varžovus už grubias klaidas baudęs „Žalgiris“ net 4:0 sutriuškino „Panevėžį“. Dvikovoje taip pat pasižymėjo Mantas Kuklys, Liviu Antalis bei Davidas Ngogas.

Sugrįžimas. „Sūduvos“ aistruoliai „Hikvision“ arenos manieže išvydo du gerai pažįstamus veidus – Robertą Vėževičių ir Julių Kasparavičių. Abu Gargždų „Bangos“ atakuojantys žaidėjai buvo įsiveržę į baudos aikštelę, tačiau J. Kasparavičius pasirinko smūgiuoti, o ne atlikti perdavimą komandos draugui.

Auksinės galimybės neišnaudoję gargždiškiai kovojo itin pagirtinai, bet puikias rungtynes sužaidęs Ignas Driomovas kapituliavo 64-ąją minutę, kai baudinį po R. Veževičiaus žaidimo ranka baudos aikštelėje realizavo Josipas Tadičius.

Nustebino. Centrinės 1-ojo turo rungtynės baigėsi netikėtu rezultatu. Vilniaus „Riterių“ pasirodymas buvo nuviliantis, savo ruožtu, „Kauno Žalgiris“ žaidė labai drausmingai ir nugalėjo rezultatu 3:0 – prie to itin prisidėjo rezultatyvų perdavimą atlikęs ir savo paties uždirbtą baudinį realizavęs Gratas Sirgėdas. Saugas pasižymėjo jau pirmame sezono mače, nors 2019 metais atstovaujant „Sūduvai“ jam to padaryti nepavyko.

Tradicija. Po rankos lūžio atsigavęs Jurijus Bušmanas skambiai grįžo į Lietuvos čempionato kovas. Dvikovoje su „Riteriais“ ukrainiečiui prireikė vos kelių minučių apšilti, kad mačo pabaigoje atliktų precizišką baudos smūgį. Per savo karjerą A lygoje J. Bušmanas yra pasižymėjęs 5 kartus – visi smūgiai buvo atlikti standartinių padėčių metu.

Įspėjimai. Čempionato startas išsiskyrė kortelių gausa. Iš viso per trejas rungtynes buvo parodyta net 19 geltonų ir 1 raudona kortelė. Kaip ir praėjusiais metais, taip ir 1-ajame ture pagal šį rodiklį pirmavo „Kauno Žalgiris“ – 5 geltonos kortelės. Be to, įspėtas pirmojo kėlinio metu buvo ir Kauno klubo strategas Rokas Garastas.

Traumos. Deja, pirmenybių pradžia nepašykštėjo labai nemalonių epizodų. „Panevėžio“ vartininkas Rafaelis Broetto bei „Riterių“ saugas Matas Ramanauskas po susidūrimų su varžovais buvo išvežti į ligoninę, o Jurijus Pavlykas, Mihretas Topčagičius bei Mindaugas Grigaravičius buvo pakeisti pirmojo kėlinio metu arba per pertrauką.