Neįgaliesiems

Pirmojo futsal A lygos rato finiše – rezultatyvumo protrūkis

Penkias dienas trukęs Lietuvos futsal A turas baigėsi šiam sezonui rekordiniu pasiekimu – per penkerias rungtynes buvo įmušti 47 įvarčiai – daugiau nei bet kuriame ture iki šiol. Įspūdingas fiestas surengė VIP ir „Kauno Žalgiris“, o likusiose trejose rungtynėse nugalėtojų klausimas sprendėsi pačiose dvikovų pabaigose.

Sausai

Nepaisant to, kad šiame ture įvarčiai krito vienas po kito, viena lygos komanda liko be nieko. Debiutantai iš Kėdainių liko stebėtojais to, kaip daugkartinis šalies čempionas per dvylikos minučių atkarpą sumušė šešis įvarčius.

Viskas prasidėjo nuo praėjusio mėnesio naudingiausio lygos žaidėjo Alberto Voskunovičiaus tikslaus smūgio 11-ąją minutę. Verta pažymėti, kad dar iki jo puikaus įvarčio į apatinį tolimąjį vartų kampą, abi komandos turėjo nemažai galimybių.

Nespėję atsigauti po pirmojo nokdauno, Kėdainių atstovai netrukus buvo pasiųsti į dar vieną. Visiškai laisvas paliktas Lukas Sendžikas iš kelių metrų Egidijų Žagarą darsyk privertė traukti kamuolį iš tinklo.

Tuomet savo žodį tarė ir Igoris Rafaelis. Beveik iš aikštės vidurio į devyniukę smūgiavęs brazilas būtų ryškus pretendentas į gražiausio mėnesio įvarčio vardą.

Iki pertraukos buvo įmušti dar du įvarčiai, antrojo kėlinio pradžioje – šeštas ir tuo rungtynes buvo galima sustabdyti. Nors šansų didinti skirtumą kauniečiai turėjo, tačiau tais šansais nepasinaudojo.

„Kėdainiai United“ – „Kauno Žalgiris“ 0:6

Įvarčiai: A. Voskunovič, L. Sendžikas, Igor Rafael, Vitinho, G. Zenkovas, D. Reimaris.

Baranausko dvigubas hetrikas

Edgaras Baranauskas ne vienerius metus Lietuvos futsal A lygoje yra tarp rezultatyviausių žaidėjų. Vis tik, šio sezono pradžia iškrito iš bendro vaizdo, o prie to galimai prisidėjo žaidimo derinimas didžiajame ir salės futbole.

Pasibaigus „Optibet Pirmos lygos“ sezonui, E.Baranausko žaidimo kreivė pradėjo kilti aukštyn, o praėjusį savaitgalį pasiekė aukščiausią įmanomą tašką. Į „Hegelmann“ vartus VIP lyderis įmušė net šešis įvarčius, o patys mažeikiškiai iškovojo sezono pergalę, varžovus nugalėję 11:2.

Pirmojo įvarčio gerbėjams tereikėjo laukti 30 sekundžių, antrojo – 54. Abusyk savo firminiais smūgiais pasižymėjo būtent E. Baranauskas.

Natūralu, kad atsigauti po tokio šalto dušo buvo labai sudėtinga ir „Hegelmann“ neatsigavo. E. Baranauskas dar iki pertraukos fiksavo pokerį, o po pertraukos pasižymėjo dar dusyk.  Tiek jo, tiek komandos trenerių džiaugsmui, įvarčius mušė ne tik Edgaras.

„Hegelmann“, savo ruožtu, pasižymėjo esant rezultatui 0:4 ir 1:10.

VIP – „Hegelmann“ 11:2

Įvarčiai: E. Baranauskas 6, V. Derendiajevas 2, D. Nebilevičius, T. Markevičius, E. Stankevičius; L. Sipavičius 2.

Klaidos

Tai jau ne pirmas kartas šiame sezone, kai siaubingos klaidos „Gargždų pramogoms“ kainuoja taškus. Dvikova Radviliškyje buvo būtent tokia. Gargždiškiai pramiegojo pirmąjį kėlinį, o bandymas vytis po pertraukos sugrįžti į taškų lenktynes neleido.

Nerijus Volkovas pirmąjį susitikimo įvartį pelnė 42 sekundę. Galima pažymėti, kad radviliškietis prieš varžovų vartus (ir vartininką) buvo atsidūręs visiškai vienas. Mušdami kitus keturis įvarčius, „Radviliškio“ atstovai visais atvejais ir vėl buvo atsidūrę niekieno nedengiami prieš „Pramogų“ vartininką.

Svečiai po pertraukos gana greitai sumažino deficitą iki vieno įvarčio, tačiau per likusias 17 žaidimo minučių to vieno, galėjusio dovanoti taškus, įvarčio įmušti nesugebėjo.

„Radviliškis“ – „Gargždų pramogos“ 5:4

Įvarčiai: M. Adomėnas 2, K. Petravičius 2, N. Volkovas; A. Skurdelis 2, J. Vainikaitis.

Lygiosios

Pirmojo rato finiše buvo užfiksuotos vienerios lygiosios, kai Vilkaviškyje susitikusios trečią ir ketvirtą pozicijas užimančios „Bruklino“ ir „Akmenės krašto“ ekipos nugalėtojo neišsiaiškino. Akmeniškiai ilgą rungtynių dalį buvo priversti vytis varžovus, tačiau galiausiai iškovojo tašką.

Šias rungtynes atidarė Ignas Raštutis, iš vieno metro pasiuntęs kamuolį į tinklą. Labai panašiu stiliumi Gintaras Čibirka, jau įpusės kėliniui, skirtumą padvigubino. Vis tik, šio sezono „Akmenės kraštas“ tikrai nėra ta komanda, kuri lengvai pasiduotų, ir tai jie pademonstravo dar kartą.

Rungtynių kulminacija buvo per paskutines tris susitikimo minutes. Po kontratakos „Bruklino“ žaidėjas Deividas Karpavičius pasiuntė kamuolį į tinklą ir darsyk išvedė savo komandą į priekį (4:3).

Tačiau vilkaviškiečių nelaimei, jų varžovai savo sudėtyje turėjo Jose Wellingtoną, prieš kurį gintis yra labai sudėtinga. Tą šeimininkai pajautė savo kailiu, kai legionierius beveik iš nulinio kampo stipriu smūgiu rezultatą išlygino. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo paskutinis rungtynių įvartis.

„Bruklinas“ – „Akmenės kraštas“ 4:4

Įvarčiai: I. Raštutis, G. Čibirka, Francisco Gustavo, D. Karpavičius; J. Wellingtonas 2, R. Shaydt, A. Bagočius.

Kortelių lietuje

Teisėjai Vitalijus Gomolko ir Kęstutis Bartuškevičius turėjo, ką veikti, bandydami suvaldyti „VGTU Vilkų“ ir „Vikingų“ futbolininkus.  Kad tai padarytų, jie parodė net 8 geltonas ir 3 raudonas korteles. „Vilkų“ nelaimei, net ir toks didelis nuobaudų skaičius nepadėjo jiems iškovoti taškų bei pakilti iš turnyro lentelės dugno.

„Vikingai“ labai užtikrintai pradėjo rungtynes ir per mažiau nei septynias minutes į varžovų vartus sumušė tris įvarčius. Tuomet Jonavos komandos vartininkas pasijungė į ataką ir tai atrišo rankas jų varžovams. Dar neįpusėjus pirmajam kėliniui, Andrius Kaulinis stipriu baudos smūgiu rezultatą išlygino.

Maksimas Avetysianas tapo pirmuoju rungtynėse pašalintu futbolininku, o daugumoje žaidę „Vilkai“ pirmą (ir paskutinį) kartą išsiveržė į priekį.

Itin karšta buvo 36-oji minutė, kai teisėjai ištraukė dvi raudonas ir penkias geltonas korteles. Po šio įvarčių lietaus „Vikingai“ dar pasižymėjo dviem įvarčiais į tuščius vartus ir rungtynės buvo baigtos.

„VGTU Vilkai“ – „Vikingai“ 4:7

Įvarčiai: A. Kaulinis 2, L. Tatarūnas, A. Levonauskas; V. Kravcovas 2, H. Silva, G. Vasylius, P. Osauskas, I. Peleckij, A. Skorupskas.

„Bruklino“ nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS