Neįgaliesiems

Pirmojo Optibet Pirmos lygos rato finišas – lyg iš holivudinio scenarijaus

Vargu ar buvo galima sugalvoti įdomesnį „Optibet Pirma lyga“ pirmojo rato finišą nei nutikęs realybėje. Po 15-ojo turo net trys turnyro lyderiai surinko vienodą taškų kraitį, o aukštesnes pozicijas jie pasiskirstė tik pagal papildomus rodiklius.

Šventė. Liepos 6-ąją minimą Mindaugo karūnavimo šventę Klaipėdos „Neptūno“ futbolininkams primins jų išgyventos emocijų sūpuoklės. Prieš 15-ąjį turą pirmavęs uostamiesčio klubas į Mažeikius atvyko atsiriekti eilinės pergalės, bet vieni lygos autsaiderių užkūrė karštą pirtį. Po apylygio pirmojo kėlinio klaipėdiečiai savo užduotis perkėlė į antrąjį. Tačiau staiga viskas pakrypo ne pagal jų scenarijų.

Iš pradžių „Atmosferos“ legionierius iš Tanzanijos Abdulas Yusuphas Haule 57 min. pasinaudojo varžovų klaida ir pasiuntė kamuolį į vartus. Favoritų treneris Valdas Trakys į aikštę metė papildomą puolėją, bet jų pastangas 79-ąją min. nubraukė šeimininkų persvarą padvigubinęs kolumbietis Juanas Sandovalis. Tik išsimaudęs šaltame duše „Neptūnas“ pabudo. Klaipėdiečių atakų bangas 83-ąją min. vainikavo Adomo Ankudinovo įvartis. Svečiai nemažino apsukų ir per teisėjo kompensuotą laiką iškrapštė lygiąsias – 2:2. Psichologiškai svarbų tašką, leidusį neatsilikti nuo lyderių trejeto, išplėšė gynėjo Egidijaus Dusevičiaus kirtis.

33 taškai – solidus klaipėdiečių pasirodymas pirmojoje čempionato dalyje. Bet ar tokio pat kraičio užteks norint triumfuoti ir antrojoje?

Lyderių kluptelėjimu pasinaudojo taip pat 33 taškus tarpiniame finiše surinkę Kėdainių „Nevėžis“ ir Alytaus „Dainava“. Kėdainiečiai savo aikštėje 3:1 nepaliko šansų Kauno rajono „Garliavai“, o dzūkai namuose 3:0 nuskriaudė „Šiaulių“ jaunimą. Alytiškiams du įvarčius jau antrą turą iš eilės pelnė techniškasis brazilas Henrique.

Nepralaimi. „Kovojome nuo švilpuko iki švilpuko, taip kovingai ir baigėme“, – konstatavo Gedeminas Jarmalavičius.

Jo vadovaujamas „Marijampolė City“ kolektyvas namuose kibo į atlapus ambicingiems svečiams iš Kauno „Be1 NFA“ futbolininkams. Kauniečiai Suvalkijoje pasirodė be keleto svarbių gynybos ramsčių, o šeimininkams negalėjo padėti sunkią traumą patyręs jų pagrindinis puolėjas Ignas Raštutis. Sąskaitą pirmieji atsidarė „akademikai“, kurių gražią kombinaciją užbaigė atakos smaigalyje atsidūręs Thomas Neewalay. „City“ atsakė brazilo Higoro dūriu prieš pat pertrauką. Antrajame kėlinyje aštriau puolė svečiai, bet nuo liūties įmirkusioje Marijampolės aikštėje pritrūko tikslumo.

„Be1 NFA“ komanda su 31 tašku rikiuojasi naujokams aukštoje 4-oje pozicijoje, bet ekipos treneris Pablo Riosas Freire ne ką mažiau džiaugėsi ir kitu savo auklėtinių pasiekimu. Kauniečiai tapo vienintele pirmenybių dalyve, per pirmąjį ratą nepatyrusia nė vienos nesėkmės.

„Neįtikėtina! Nepralaimime jau 15-ka rungtynių iš eilės! Gal tai Lietuvos rekordas?“, – klausė ispanas.

Atradimas. „Marijampolė City“ vyrai su 25 taškais išlaikė 5-ąją vietą, bet juos gali aplenkti kitas sezono atradimas – Vilniaus BFA. Talentingi vilniečiai su 23 taškais žengia šešti, bet turi vienerias rungtynes atsargoje.

15-ajame ture BFA 4:2 laimėjo sostinės derbį su „Žalgirio“ dubleriais. Pastarieji dukart pirmavo po Mato Vareikos (24 min.) ir Meinardo Mikulėno (36 min.) įvarčių. Iki pertraukos Dominykas Kodzis (33 min.) ir Nedas Garbaliauskas (39 min.) atstatė pusiausvyrą, o antrajame kėlinyje solo partiją atliko Martinas Perveinis, pasižymėjęs dusyk. Bendroje čempionato snaiperių klasifikacijoje vilnietis su 10 įvarčių pakilo į antrąją poziciją, nusileisdamas tik „Nevėžio“ ukrainiečiui Jevgenijui Mohilui (12).

Pirmąjį aštuonetą užbaigia „Šiauliai“ B (22 taškai) ir Plungės „Babrungas“ (20). Plungiškiai trečiadienį išvykoje taikiai (1:1) išsiskyrė su Vilniaus „Riteriais“ B, atsiliekančiais vos 1 tašku. Tuoj po jų puškuoja Panevėžio „Ekranas“ ir „Žalgiris“ B (17 taškų). „Ekranas“ su 18 taškų turėjo šansą kilti aukščiau, bet liepos 6-ai planuotas Aukštaitijos derbis su „Panevėžio“ B jaunimu buvo nukeltas į rugsėjį dėl kelių dublerių ekipos žaidėjų pasirengimo su pagrindine „Panevėžio“ komanda svarbiam UEFA Konferencijų lygos mačui.

„Panevėžys“ B su 8 taškais lieka 15-as, 1 tašku lenkdamas Kretingos „Miniją“. Pastaroji trečiadienį 1:2 nusileido Gargždų „Banga“ B jaunimui.

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS