Neįgaliesiems

Pirmos lygos 10 turo anonsas: Serijų ir senbuvių akistata Kėdainiuose, „Džiugo” testas Šiauliuose

10-as turas. Ateinantį savaitgalį vyks kiek mažiau, nei įprasta Pirmos lygos rungtynių – susitikimas tarp Alytaus „Dainavos” ir „Panevėžys” B yra nukeltas vėlesniam laikui. Bet ir be to bus į ką pažiūrėti. Kėdainiuose susitiks vienos iš pirmaujančių ekipų, vyks Kauno ir Vilniaus komandų tarpusavio dvikovos, o pirmenybių lyderiai viešės Šiauliuose.

 

Penktadienis, 08.07, 17:30, Kėdainių miesto stadionas.
Kėdainių „Nevėžis” – „Vilniaus Vytis”

„Vilniaus Vyčio“ serija be pralaimėjimų tampa nemenku taikiniu ir viliokliu varžovams. Tiesa, kol kas visi bandymai ją nutraukti buvo nesėkmingi. Penktadienį tą bandys padaryti Kėdainių „Nevėžis“, kuris pats gali pasigirti smagia serija. Kėdainiečiai laimėjo penkerias rungtynes iš eilės, žaisdami ne su pačiais silpniausiais varžovais, o įvarčių santykis tose rungtynėse irgi įspūdingas – 14:1.

Tad penktadienį Kėdainiuose turėtume pamatyti du vienas kito vertus varžovus, kuriuos ir turnyrinėje lentelėje skiria vos vienas taškas. Dažnai tokios rungtynės vadinamos „šešių taškų“. Turint omenyje, kad praeituose sezonuose šios dvi ekipos dažnai konkuruodavo lenktynėse dėl prizinių vietų, susitikimą Kėdainiuose pagal reikšmę ir svarbą laikytume vienomis svarbiausių visame Pirmos lygos sezone.

Beje, kol kas rezultatyviausių turnyro žaidėjų sąraše yra po dvi kiekvienos komandos atstovų pavardės, tad nenuostabu, jog ir komandos, įmušusios po 21 įvartį yra rezultatyviausios lygoje.

Penktadienis, 08.07, 19:00, Šiaulių miesto stadionas.
FA „Šiauliai” – Telšių „Džiugas”

Praeitame sezone vieną iš negausių pralaimėjimų „Džiugas“ patyrė būtent Šiauliuose. Tad penktadienio vakarą viena pusė sieks tos istorijos pakartojimo, bet kita stengsis, kad taip nenutiktų. „Džiugas’ per praėjusias 3 rungtynes du kartus sužaidė lygiosiomis. Tačiau tai buvo rungtynės su tiesioginiais konkurentais ir pirmą vietą lentelėje Žemaitijos sostinės komanda kol kas išsaugojo.

„Šiauliams“ susitikimas irgi svarbus. Komanda šiuo metu yra lentelės viduryje, bet galvojame, kad žodis „vidutiniokai“ nelabai atspindi komandos ir jos gerbėjų ambicijas. Stabilumas – komponentas, kurio šiauliečiams dar trūksta, o be jo išsilaikyti lentelės viršuje yra sunku. Tačiau ne veltui visi varžovai privengia šiauliečių – kai jie įsibėgėja, sulaikyti geltonai/juodus tampa sunku.

„Džiugui“ pirmojo rato finišas bus įtemptas, bet komanda yra pakankamai patyrusi ir brandi, kad šiuos išbandymus įveiktų su kuo mažesniais nuostoliais.

Šeštadienis, 08.08, 13:00, Jonavos miesto stadionas.
„Jonava” – Vilniaus „Žalgiris” B

Prieš „Jonavą“ pirmojo rato finiše atsiveria viliojantys horizontai. Bet tam, kad galimybės taptų realybe, teks pasistengti. Pernai metai Jonavoje vilniečiai buvo sutriuškinti, bet šį sezoną „Žalgiris B“ – kitoks.

Kaip ir daugelį jaunų komandų, jų negalime pavadinti stabilumo pavyzdžiu, bet atakuoti vilniečiai mėgsta ir moka – per paskutines 5 rungtynes įmušta 15 įvarčių. Gynybos tvirtumas – atskira tema, bet būtent ji bus svarbus šeštadienio rungtynių elementas. Šį sezoną „Jonava“ dažnai negailestingai baudžia varžovus už klaidas, nedarydama išimčių varžovams nei dėl meistriškumo, nei dėl amžiaus.

Šeštadienis, 08.08, 13:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas.
Kauno „Hegelmann Litauen” – „Kauno Žalgiris” B

Pažvelgus į šių komandų tarpusavio susitikimų istoriją tenka konstatuoti, jog kol kas ji palankesnė „Kauno Žalgirio“ jaunimui. Tiesa, tada ekipų komplektacijos ir situacijos buvo kitokios. Dabar gi ir surinktų taškų kiekis ir užimamos vietos rodo, jog šių rungtynių favoritas akivaizdus.

Artūro Ramoškos auklėtiniams rato finišas atrodo kiek lengvesnis, nei konkurentams (išskyrus gal „Jonavą“), tačiau tai reikia pagrįsti surenkamais taškais. Pastaruoju metu „Hegelmann Litauen“ neblizga atakoje, tačiau išlaiko patikimumą ir solidumą ginant savo vartus. Kauniečiai kai kuriose rungtynėse vertėsi be eilės jiems svarbių žaidėjų, gal šeštadienį šiuo aspektu situacija bus kiek geresnė.

„Kauno Žalgirio“ jaunimui tai – proga garsiai „trinktelėti durimis“ prieš savo miesto žiūrovus, kurių simpatijos, neabejojame, bus irgi pasidalinusios. Vienas iš komandos lyderių, Lukas Odincovas, taip pat turės ką įrodyti buvusiems komandos draugams.

Šeštadienis, 08.08, 17:00, Kretingos miesto stadionas.
Kretingos „Minija” – Mažeikių „Atmosfera”

Žemaitiškai kietų rungtynių tikimasi Ir Kretingoje. Užimančias gretimas vietas komandas skiria 5 taškų atstumas, tad pasiekusi pergalę „Miniją“ tą atstumą ženkliai sumažintų. Be abejo, tai neįeina į „Atmosferos“ planus.

Praeitą turą pirmą pergalę pasiekusi „Minija“ tikėsis trimis taškais atsidėkoti gausiai į Kretingos stadioną besirenkantiems žiūrovams. Kaune itin sėkmingai atakas užbaiginėjo komandos legionieriai, tai turėtų būti geras ženklas pajūrio atstovams.

Mažeikių komanda kol kas ne itin spindi išvykose, laimėję tik prieš paskutinę vietą užimančią BFA ekipą ir sužaidę lygiosiomis su „Panevėžiu“ B. Tačiau kelias nuo Mažeikių iki Kretingos nėra tolimas, o stadione turbūt girdėsis ir „Atmosferą“ palaikantys šūksniai.

Sekmadienis, 08.09, 14:00, Vilnius, LFF stadionas.
Vilniaus BFA – Vilniaus „Riteriai” B

Savaitgalio lygos programa baigsis gana ankstyvomis rungtynėmis Vilniuje, kur susitiks vis dar „banguojantys” „riteriai” ir kol kas stabiliai pralaiminti BFA ekipa. Įdomu pažymėti, kad „Riteriai” B propaguojamas aktyvus žaidimo stilius atsispindi ir statistikoje – visose jų rungtynėse įvarčiai krisdavo į abejus vartus. O pastarųjų turų rezultatai panašėja į kardiogramą – pergales keičia pralaimėjimai. Jei tendencija bus išlaikyta, sekmadienį nominaliems šeimininkams – BFA komandai gali būti ir nesaldu.

Psichologiškai nelengva žaisti, kuomet taškų grafoje styro skaičius 0, bet kito kelio BFA jaunimas neturi. Palinkėsime jiems atkaklumo, kantrybės ir ištvermės.

Pirmalyga.lf informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS