Neįgaliesiems

Pirmos lygos 11-ojo turo anonsas. Kapitonų kovos

Šį pirmos lygos turą bandysime anonsuoti per komandų kapitonų prizmę. Autoritetas, patirtis ir užsitarnauta pagarba – ko gero dėl šių savybių tampama kapitonais. Kita vertus, kapitonas – tarsi kolektyvo atspindys, jo „vizitinė kortelė“.

N. Miknevičius/Pirmalyga.lt | fbkkaunas.lt nuotr.

Penktadienis, 06.03, 19:00, Radviliškio stadionas | Radviliškio „Lokomotyvas“ – Kelmės „Kražantė“
Justas Gulbinas prieš Deividą Lunskį

Ateinančio penktadienio rungtynėse Radviliškio „Lokomotyvas“ sieks trjų taškų. Rungtynės – principinės, jas galima pavadinti Šiaulių apskrities derbiu, tad kova laukia nevaikška. Būtent tokiose rungtynėse paprastai atsiskleidžia kovingas komandos kapitono Justo Gulbino charakteris. Nepaisant to, kad žiema buvo skirta futsalo batalijoms (priminsiu, Justas išrinktas geriausiu Lietuvos futsalo pirmenybių gynėju), komandos kapitonas poilsiauti Pirmos lygos pirmenybėse neturi kada – visose rungtynėse, išskyrus vienerias žaista nuo pirmos iki paskutinės minutės.

„Kražantė“ taip pat turi žmogų, kurį be jokių abejonių galima pavadinti „geležiniu“ – Deivido Lunskio sužaistų minučių per 10 rungtynių grafoje – skaičius 900. Keliose paskutinėse rungtynėse kapitono raištį ryšėjo kiti žaidėjai, bet tai nemažina Lunskio įtakos „Kražantėje“.O kelmiškių žaidimo kreivė pastaruoju metu kyla viršun ir tuo galėjo įsitikinti varžovai paskutiniuose turuose.

Penktadienis, 06.03, 20:00, Gargždų stadionas | Gargždų „Banga“ – Kėdainių „Nevėžis“
Aurelijus Staponka prieš Nerijų Kestenį

Sezono pradžią dėl traumos praleidęs Aurelijus Staponka bando įpūsti kovinės dvasios kol kas stringančiai Gargždų „Bangai“. Kartais tai jam pavyksta – kad ir praeitame ture, pelnant išlyginamąjį įvartį nelengvose rungtynėse prieš trakiškius. Rungtynės prieš „Nevėžį“ – dar vienas šansas „oranžiniams“ kabintis už aukštesnių vietų, nes bus kovojama su tiesioginiu gargždiškių konkurentu ir turnyrinės lentelės kaimynu.

Nerijus Kestenis sezono pradžioje aikštėje praleidžia nemažai laiko. Vieno iš labiausiai patyrusių žaidėjų patirtis – nepamainoma pagalba „Nevėžio“ jaunimui. Universalumas – dar viena šio žaidėjo savybė, kuria mielai naudojasi komandos vyr. treneris Vitalijus Stankevičius. Kestenį šį sezoną jau matėme įvairiuose amplua – tetrūksta tik vartininko pozicijos J Paskutinėse rungtynėse komandos kapitonas dažniausiai žaidžia priekinėje linijoje, kur nevengia patikrinti varžovų vartų tinklo stiprumą – 2 įvarčiai pirmenybėse ir 3 – taurės varžybose tai liudija.

Šeštadienis, 06.04, 14:00, Kauno S.Dariaus ir S.Girėno SC stadionas | Kauno „Hegelmann Litauen“ – „Panevėžys“
Marius Miškinis prieš Mantą Savėną

Kauniečių komandoje per 10 rungtynių kapitonais pabuvo 5 žaidėjai. Visgi, kai „Hegelmann Litauen“ sudėtyje yra Marius Miškinis, ši privilegija atitenka jam (5 rungtynės). Galbūt žaidėjų kaita ir migracija tarp pagrindinės ir dublerinės komandų yra viena iš ne itin sėkmingo kauniečių žaidimo priežaščių. Praeitame ture nutraukta 8-ių nelaimėtų rungtynių serija ir pirmą kartą išlaikyti „sausi“ vartai turėtų pagerinti komandos sirgalių nuotaiką. Šeštadienis parodys – ar ilgam.

Kaunan atrieda buksuojantis „Panevėžys“. Sunku patikėti, bet paskutinį įvartį pirmenybėse panevėžiečiai įmušė balandžio 23- iąją. Taigi, gegužė – visiškai sausa. Tokia situacija negali džiuginti Manto Savėno – pagrindinio jaunos komandos dispečerio ir Virginijaus Liubšio dešiniosios rankos. Pačio kapitono žaidimas nenuvilia panevėžiečių – Savėnas išlieka vienu pavojingiausių ir aštriausiu ekipos žaidėjų. Visgi komandiniai veiksmai atakuojant bei progų realizacija – vis dar opiausia Aukštaitijos sostinės komandos problema.

Šeštadienis, 06.04, 16:00, Alytaus stadionas | DFK „Dainava“ – Telšių „Džiugas“
Linas Savastas prieš Andrių Lipskį

Alytuje žiūrovų turėtų laukti smagios rungtynės tarp Dzūkijos ir Žemaitijos sostinių komandų. DFK „Dainava“ ir „Džiugas“ šiais metais turi nemaža panašumų. Abi komandos namų rungtynes žaidžia jaukiuose renovotuose stadionuose, abi įgiję neblogą sportinę formą ir taikosi į gana aukštas vietas pirmenybėse. Labai panašiai galėtume apibūdinti ir komandų kapitonus. Tiek Linas Savastas, tiek Andrius Lipskis – tikri ekipų lyderiai, išsiskiriantys meistriškumu ir nebijantys imtis atsakomybės, kai to labiausiai reikia. Nors kapitonų rezultatyvumas nėra labai įspūdingas (Linas įmušęs 1, Andrius – 2 įvarčius), reikia turėti omenyje, kad jie „diriguoja“ daugumai atakuojančių veiksmų, pritraukia prie savęs gynėjų dėmesį ir sudaro progas pasiekti įvarčius komandos draugams. Nenuostabu, kad pagal rezultatyvių perdavimų kiekį abu kapitonai tvirtai pirmauja savo ekipose.

Šeštadienis, 06.04, 17:00, Palangos stadionas | „Palanga“ – Kazlų Rūdos „Šilas“
Gvidas Juška prieš Andrių Urbšį

Rungtynės Palangoje turėtų tapti turo puošmena – susitiks lyderiai ir vieni artimiausių jų persekiotojų. Pagal komandų statusą atatinkami ir kapitonai, mano manymu tiek Gvidas Juška, tiek Andrius Urbšys įeina į stipriausių lygos žaidėjų penketuką. Gvidas kartu su Masimu Lukashevičiumi sudaro bene grėsmingiausią lygos puolimo tandemų – dviese yra įmušę 18 įvarčių. Tad „Šilo“ gynybos linijai rungtynės Palangoje gali tapti kol kas rimčiausiu sezono išbandymu.

Antra vertus, Kazlų Rūdos ekipa šiame sezone primena gerai sureguliuotą varžovų naikinimo mechanizmą, užimantį vieną po kitos varžovų tvirtoves. Jų žaidimas turi kažkokių vokiškų/prūsiškų kariuomenės bruožų – apčiuopiamos varžovų silpnos vietos ir po to oponentai metodiškai, solidžiai ir negailestingai nubaudžiami. „Šilo“ kariuomenės nariai solidžiai „išmuštravoti“ (trenerių darbas jaučiasi), puikiai supranta aikštėje vienas kitą, na o Andrių Urbšį pavadinčiau tos komandos kaizeriu – puikus aikštės matymas, strateginis vadovavimas, o prireikus – ir komandos interesų gynimas derybose su arbitrais.

Neabejoju, kad pirmąjį vasaros šeštadienį Palangos stadione bus karšta, įdomu ir smagu – kviečiu visus !

Šeštadienis, 06.04, 18:00, Kaunas, NFA stadionas | FBK „Kaunas“ – Kretingos „Minija“
Kristijonas Gedgaudas prieš Audrių Tolį

Tuo tarpu Kaune susitiks komandos iš kito lentelės poliaus. Taškus „Kaunas“ ir „Minija“ šiemet renka kankinamai sunkiai ir jų kraitis labai vargingas. Ko gero, komandos savo žaidėjų pasirinkimu neprilygsta daugumai oponentų ir tas atsiliepia rezultatams. Kita vertus, futbole neretai pasitaiko, kad tinkamas nusiteikimas bei noras kompensuoja meistriškumų skirtumus.

Abiejų ekipų kapitonai – tiek Kristijonas Gedgaudas, tiek Audrius Tolis nestokoja kovingumo ir dažnai šiuo komponentu būna vieni geriausių tarp saviškių. Jei dar pavyktų tuo „kovotojų“ virusu dažniau apkrėsti šalia esančius draugus – neabejoju, kad rezultatai pagerėtų ir taškų taupyklės papilnėtų.

Beje, iš abiejų komandų pelnytų 9-ių taškų 6-i buvo pasiekti išvykose. Tad gal tai – vilties ženklas „Minijai“ ?! Ar perspėjimas „Kaunui ?!

Šeštadienis, 06.04, 19:00, Vilnius, LFF stadionas | „Vilniaus Vytis“ – „Šilutė“
Tadas Gražiūnas prieš Donatą Surblį

Kluptelėjimas Telšiuose suerzino „Vilniaus Vytį“. Tai galima buvo pajusti iš trenerių bei žaidėjų komentarų ir pasisakymų. Tad svečių iš Šilutės laukia nemenkas išbandymas šeštadieninį vakarą sostinėje – neabejoju, kad vilniečiai norės išlieti susikaupusį apmaudą ant kelyje pasitaikiusių varžovų.

Tadas Gražiūnas kol kas nelepina žiniasklaidos dėmesiu, matyt, kaip ir dera kapitonui, užsiima rimtesniais darbais – styguoja komandos žaidimą, rodo gerą pavyzdį kovodamas „kaip jaunystėje“ gynyboje, negailėdamas nei savęs, nei varžovų (3 geltonos kortelės), mielai sudalyvauja ir standartinėse situacijose prie svetimų vartų. Kol kas Tadas dar savų įvarčių sąskaitos pirmenybėse neatidarė, bet tai, manau – tik laiko klausimas. Taip kad Algimantas Liubinskas dėl kapitono tiltelio savo komandoje gali būti ramus, jame – užgrūdintas karys.

O štai „Šilutė“, atrodo, yra kapitono paieškose. Keliose paskutinėse rungtynėse komandos sudėtyje nesimato Edgaro Lukoševičiaus, su kapitono rekvizitais pasirodžiusio sezono pradžioje. Ar tai tik laikina pauzė, ar ne –parodys ateitis. Bet, kaip sakoma, kapitono tiltelis tuščias nebūna, pamario ekipoje tikrai yra vertų žaidėjų užimti jį. Donatas Surblys, padėjęs iškovoti ekipai skambią pergalę prieš Gargždų „Bangą“ – vienas iš jų.

Taigi, 11 turo anonsą skyrėme komandų kapitonams. Bus įdomu pažiūrėti, kiek iš jų ir kaip pasižymės ateinatį savaitgalį . Laukti liko nedaug…

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS