Neįgaliesiems

Pirmos lygos 11 turas: alinanti kaitra aptirpdė lyderių grupę

Neįprastai anksti, savaitės pradžioje, prasidedantis 12-asis Pirmos lygos turas jau mina ant kulnų nuėjusiam 11-ajam, kuriame kepinanti kaitra tapo dideliu išbandymu futbolininkams. Tačiau neįprastos klimatinės sąlygos trukdė toli gražu ne visoms ekipoms.

Kokybė. Galbūt Kazlų Rūdos „Šilo“ saugo Audriaus Broko pavardė rimuojasi ne su kokybės apibūdinimu, tačiau meistriškumo iš šio 30-mečio galėtų pasimokyti bet kuris jaunesnis kolega. 11-ajame ture tuo įsitikino Vilniaus BFA vaikinai. Svečiai iš sostinės į Suvalkiją atvyko kupini ryžto papildyti savo negausų taškų kraitį, bet du A. Broko ir vienas Ričardo Beniušio taiklus smūgis dar iki pertraukos atvėsino vilniečių polėkį. Gražų kombinacinį žaidimą demonstravusius šeimininkus antrajame kėlinyje kiek pristabdė svilinęs per 30 laipsnių karštis. Tačiau ir tai nesutrukdė A. Brokui įristi dar vieną įvartį ir likus pusvalandžiui iki finalinio švilpuko, nuskynus garsias sirgalių ovacijas, prisėsti ant atsarginių suolo.

Pirmenybes nesėkmingai pradėję „Šilo“ futbolininkai tęsia kopimą į viršų ir su 20 taškų jau kvėpuoja į nugarą 4-oje vietoje žengiančiam Vilniaus „Žalgiris“ B kolektyvui.

Atmintis. Žydrūno Grudzinsko auklėtiniams šios savaitės tiesiog nepavydėtinos. Lietuvos čempionų dublerių ekipos pečius užgulė išvykos su jaunimo rinktinėmis, valstybiniai brandos egzaminai ir dvi akistatos su lygos lyderiais. Toks ritmas žaliai baltiems pasirodė per spartus. Iš pradžių nokdaunas 0:5 nuo antroje pozicijoje įsitvirtinusių šiauliečių, o dabar akistata su stipriausia pirmenybių komanda „Jonava“. Jonaviečiai oponentus nuskriaudė jau 9-ąją min. Tiesa, kai Marius Ganusauskas rezultatyviai įgėlė pirmą sykį, vilniečiai dar nesutriko ir smogė atgal – 38-ąją min. pusiausvyrą atstatė Ervinas Vilkaitis. Vis dėlto M. Ganusauskas prieš pat pertrauką, o po jos ir Šarūnas Činikas atsakė į klausimą: kuo pirmoji lygos komanda pranašesnė už trečiąją.

„Pamenu pernai šio varžovo neįvertinome ir praleidome net tris įvarčius iš eilės. Teko vytis ir vos iškapstėme lygiąsias. Džiugu, kad šiemet vyrai mano priminimus išgirdo ir tos pačios klaidos nepakartojome“, – kalbėjo jonaviečių treneris Eisvinas Utyra.

Siurprizas. Ko išvengė geriausieji, nuo to nepabėgo antrieji. „Šiaulių“ futbolininkai, nors žaidė ir svečiuose, nebuvo nusiteikę dalinti malonių kaimynams Panevėžio. Kad ir kaip būtų, „Panevėžys“ B komanda iškart apibrėžė, kas čia teritorijos šeimininkas ir 33-ąją min. po Dariaus Jurgelevičiaus spyrio iškišo nosis į priekį. Patyręs gynėjas Ernestas Pilypas su tuo taikstytis negalėjo – 45-ąją min. rezultatas tapo lygus 1:1, bet jaunojo Gusto Zederštreimo šūvis vėl sumaišė svečių kortas (2:1). Nors Mindaugo Čepo muštruojami šiauliečiai ir surengė varžovų vartų šturmą, o šeimininkų situaciją dar apsunkino Eimanto Abramavičiaus pašalinimas iš aikštės, likusias 10 min. panevėžiečiai atsilaikė ir pačiupo netikėtus 3 taškus.

Pralaimėjimas ne tik iki 8 taškų padidino „Šiaulių“ atsilikimą nuo pirmaujančios „Jonavos“, bet ir verčia sunerimti saugant antrąją poziciją. Mat įsisiautėjusio brazilo Henrique vedamas Plungės „Babrungas“ 2:0 palaužė Vilniaus „Riteriai“ B kolektyvą. Rezultatyviausias lygos žaidėjas savo asmeninę sąskaitą padidino iki 14-os taiklių smūgių, o komandos taškų kraitį – iki 22. Tai yra tik viena pergale mažiau nei laipteliu aukščiau esančių „Šiaulių“. Tiesa, pastarieji dar turi rungtynes atsargoje.

Kaina. 11-ajame ture nesnaudė ir kitos Vakarų Lietuvos komandos – Klaipėdos „Neptūnas“ bei Mažeikių „Atmosfera“. Mažeikiškiai Gargžduose 2:1 palaužė „Bangos“ jaunimą, o klaipėdiečiai 2:0 pamokė „Kauno Žalgiris“ B talentus.

„Džiugina tik trys taškai, bet jie kainavo mums daug – traumos ir kortelės gerokai praretins mūsų gretas prieš ateinančius mačus“, – atsiduso „Atmosferos“ vairininkas Evaldas Razulis.

Mažeikiškiai su 19 taškų pakilo į 6-ąją poziciją ir vos taškeliu atsilieka nuo 5-oje esančio „Šilo“.

„Neptūnas“ su 16 taškų laikosi 9-as, bet dar svarbiau, kad jau 6 taškais atitrūko nuo autsaiderių grupės geriausios komandos – BFA. Šiame ekipų būrelyje Kretingos „Minija“ 1:0 puikioje Marijampolės „Hikvision“ arenos vejoje pranoko „Sūduva“ B futbolininkus. Lemtingą tašką 58-ąją min. padėjo puolėjas iš tolimojo Uzbekistano Boburbekas Farkhadovas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS