Neįgaliesiems

Pirmos lygos 12-ojo turo anonsas. Po trumpo atokvėpio – vėl kovon

Dvyliktasis turas nelaukia – Pirmos lygos ekipos stos varžytis praėjus vos kelioms dienoms po praeito turo batalijų. Pamatysime, kaip komandoms seksis tvarkytis su šiuo iššūkiu.

N. Miknevičius/Pirmalyga.lt | “Vilniaus Vytis” nuotr.

Dvyliktasis turas nelaukia – Pirmos lygos ekipos stos varžytis praėjus vos kelioms dienoms po praeito turo batalijų. Pamatysime, kaip komandoms seksis tvarkytis su šiuo iššūkiu.

Test

Antradienis, 06.07, 18:30, Kauno S.Dariaus ir S.Girėno SC stadionas | Kauno „Hegelmann Litauen“ – FBK „Kaunas“

Dviejų Kauno komandų, „įstrigusių“ lenktynių apačioje, derbis. Nominalūs šeimininkai – „Hegelmann Litauen“ turi persvarą kalbant apie žaidėjų pasirinkimą ir komplektaciją, tad „Kaunui“ belieka kantriai gintis ir ieškoti savųjų galimybių kontratakose. Juolab, kad „Hegelmann Litauen“ gynyba savo žaidimu kol kas nežavi ir varžovų puolėjai reguliariai sulaukia iš jos dovanų. Turint omenyje trumpą pertrauką tarp turų, „Kaunui“ šiose rungtynėse koją pakišti gali ir labai jau trumpas atsarginių žaidėjų suolelis, – pagrindo žaidėjai nemažai jėgų paliko šeštadienį NFA stadione.

Antradienis, 06.07, 19:00, Kretingos stadionas | Kretingos „Minija“ – DFK „Dainava“

Kretingos „Minija“ praeitame ture sugebėjo iškovoti tašką Kaune, atsilikinėdami nuo varžovų dviem įvarčiais. Taigi, charakterį komanda turi ir kovoja pagal savas išgales. Kita vertus, turėdamas minimalų keitimų skaičių, daug ir ilgai „nepatempsi“. Ypač, kai tarp rungtynių toks nedidelis laiko tarpas. Tad Alytaus ekipai, principinėje dvikovoje įveikusiai Telšių „Džiugą“, atsiveria geros galimybės pratęsti pergalių seriją. Didelė tikimybė, kad Kretingoje rungtynes stebėsiantys žiūrovai gali išvysti Ronaldo Solomino pasirodymus su šou elementais – jo „salto“ pasiekus įvartį yra bene įspūdingiausi lygoje.

Antradienis, 06.07, 19:30, Panevėžio „Aukštaitijos“ stadionas | „Panevėžys“ – „Palanga“

Panevėžyje susitiks komandos, pradžiuginusios praeitame ture savo gerbėjus. Panevėžiečiai „driokstelėjo“ Kaune, įvarčių lavina nušlavę „Hegelmann Litauen“ gynybą. Tu tarpu palangiškiai tapo pirmąją komanda, „nuskalpavusia“ lyderius. Tad abiejų ekipų žaidėjai – neblogos nuotaikos. Tai žada smagią, įnirtingą kovą ir „Aukštaitijos“ stadione. Turnyrine prasme dvikova irgi labai svarbi, – „Palanga“ šiuo metu įžengusi medalių zonon, o panevėžiečiai yra komandų, kvėpuojančių jiems nugaron grupėje. Trenerių dvikova tarp patyrusio Virginijaus Liubšio ir jaunesnės kartos atstovo Valdo Trakio – papildomas šių rungtynių prieskonis.

Trečiadienis, 06.08, 18:30, Šilutės stadionas | „Šilutė“ – Kazlų Rūdos „Šilas“

„Šilutei“ pastaruoju metu tenka nelengvi išbandymai. Viena po kitos prieš šilutiškius išsirikiuoja komandos, prieš tai patyrusios apmaudžias nesėkmes ir besistengiančios reabilituotis už jas. Šį kartą pamarin atvyksta Kazlų Rūdos „Šilas“, pirmą kartą pajutęs pralaimėjimo kartėlį Palangoje. Papildoma motyvacija suvalkiečiams turėtų būti plačiai nuskambėjęs pralaimėjimas Šilutėje LFF taurės varžybose, kainavęs, o gal dar ir kainuosiantis nemažai nervų ląstelių. Reikia atsiminti, kad „Šilutė“ savo aikštėje dažniausiai būna itin nenuolaidi ir lengvai taškų nedalina. O ir Vilniuje vienintelį įvartį pamariečiams „Vytis“ įstengė įmušti tik rungtynių pabaigoje.

Trečiadienis, 06.08, 19:00, Kelmės stadionas | Kelmės „Kražantė“ – „Vilniaus Vytis“

Kelmės „Kražantė“ po truputį pradeda rinkti „savus“ taškus ir tolti nuo lentelės apačioje esančių komandų. Kartais susitikimuose su kelmiškiais „nusvyla“ ir favoritai (taip nutiko „Palangai“). Būtent todėl trečiadienio susitikimas vienam iš lyderių, „Vilniaus Vyčiui“ neturėtų virsti lengvu pasivaikščiojimu. Paskutinės rungtynės vilniečiams nesiklostė itin paprastai ar lengvai. Sunki pergalė prieš „Šilutę“, prieš tai nusileista „Džiugui“ bei „Dainavai“ (LFF taurės turnyre). Taip kad varžovai „kandžiojasi“ ir ieško kelių kaip apsunkinti vilniečių žaidybinio mechanizmo darbą.

Trečiadienis, 06.08, 19:30, Telšių stadionas | Telšių „Džiugas“ – Gargždų „Banga“

Dar viena principinė kova laukia Telšiuose.

Jau kelintą kartą gargždiškiams atsiranda proga „kabintis“ viršun. Deja, kol kas pergalių grafoje esantis skaičius – 4, leidžia gargždiškiams kovas dėl aukštesnių vietų stebėti iš gan pagarbaus, nor sir ne beviltiško atstumo. Kelių pergalių prieš potencialius konkurentus serija tą atstumą sumažintų ir leistų „Bangai“ vėl tapti pretendentais į medalius.

Trečiadienis, 06.08, 20:30, Kėdainių stadionas | Kėdainių „Nevėžis“ – „Trakai B“

Kėdainių komanda praeito turo rungtynėse dar kartą įrodė turinti charakterį. Dukart atsilikdami Gargžduose „Nevėžio“ futbolininkai atsitiesė ir paliko aikštę nenugalėti. „Nevėžis“ šiais metais itin smagiai atakuoja ir muša labai nemažai įvarčių. Po trumpos pauzės vėl „prabilęs“ Aretas Gėgžna turėtų tarti savo žodį ir rungtynėse prieš „Trakų“ rezervą. Bent jau to tikisi komandos sirgaliai.

„Trakai B“ kol kas šį sezoną kalnų nenuverčia. Gan lygią ir subalansuotą sudėtį turintys trakiškiai pademonstravo riterišką dosnumą žaisdami su autsaideriais. Tai kainavo ir taškus ir kelias pozicijas turnyrinėje lentelėje. Tačiau trakiškius nuvertinti pavojinga, – ekipa sugeba, netgi žaisdama „antru numeriu“ laikytis savo žaidimo plano, aštriai kontratakuoti ir gali skaudžiai nubausti nominaliai stipresnius varžovus.

Trečiadienis, 06.08, 21:00, Vilnius, LFF stadionas | Vilniaus „Žalgiris B“ – Radviliškio „Lokomotyvas“

„Lokomotyvas“ praeitame ture įmušė triskart ir nusikratė nerezultatyviausios komandos lygoje etiketės. Tiesa, pergalės tai neužtikrino – ginantis spragų netrūko ir „Kražantė“ tai išnaudojo. Naivu būtų tikėtis, kad tokiomis dovanomis nepasinaudotų vilniečiai. Nemažas skaičius „Žalgirio B“ žaidėjų atstovavo šalies jaunimo rinktinėms – šis faktorius irgi gali turėti įtakos rungtynių eigai. Vilniaus ekipa stengsis pratęsti savo pergalių seriją ir tam turi labai neblogas galimybes. Kalbant apie serijas, dar ilgesnę rezultatyvių rungtynių seriją demonstruoja Julius Momkus – jau 5–ias rungtynes „Žalgirio B“ komandos puolėjas nepalieka aikštės be įvarčio. Ar bus šeštosios?

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS