Neįgaliesiems

Pirmos lygos 12 turas: prieš tarpusavio mūšį favoritai demonstravo raumenis

Europos čempionato aistros gal ir varo iš proto Senojo žemyno futbolo sirgalius, tačiau emocijų netrūksta ir Lietuvos stadionuose. Pirmoje lygoje artėjanti lyderių kaktomuša intrigą užkėlė iki aukščiausios žymos.

NasraiSužeistas žvėris pavojingesnis ir kanda jis skaudžiau. Galbūt Plungės „Babrungo“ vyrai žinojo šią medžiotojų išmintį, bet 12-ajame ture vis tiek užtaikė ant aštrių „Šiaulių“ plėšrūno nasrų. Netikėto pralaimėjimo (1:2) praėjusiame ture Panevėžyje supykdyti šiauliečiai į Žemaitiją atvyko ne šiaip kovoti dėl eilinių taškų, bet ir ginti antrosios pozicijos, į kurią jau kėsinosi plungiškiai. Pastariesiems situacijos nepalengvino tai, kad prieš keletą dienų vykusiame „Hegelmann“ LFF taurės mače su Klaipėdos „Neptūnu“ teko žaisti pratęsimą. Kad ir kaip būtų, Plungėje juodai geltonųjų įvarčių šou prasidėjo jau ištiksėjus pagrindiniam pirmojo kėlinio laikui – Dominykas Kubilinskas taikliu smūgiu palydėjo varžovus į rūbinę, o iš jos grįžus Deividas Dovydaitis, Sergejus Amirzianas ir Justas Petravičius pabaigė triuškinimą. Saldi pergalė 4:0 – ir „Šiauliai“ su 28 taškais bei vienu maču atsargoje – vėl saugūs po saule, kur aukščiau spindi tik neįveikiama „Jonava“ (36 taškai). Tuo tarpu „Babrungas“ smuko iškart dviem laipteliais žemyn – į penktąją vietą.

Nuovargis po taurės rungtynių atsiliepė, bet negaliu sakyti, kad tai buvo faktorius, nulėmęs šios akistatos baigtį. Tiesiog varžovas buvo visa galva geresnis“, – garbingai pripažino „Babrungo“ vairininkas Kęstutis Petkus.

Golas. Plungiškių nesėkme pasinaudojo Vilniaus „Žalgiris“ B ir Kazlų Rūdos „Šilo“ kolektyvai. Jaunieji žalgiriečiai namuose 3:1 neturėjo vargo su bendraamžiais iš Marijampolės „Sūduvos“ B ekipos. Jų sąskaitoje yra 24 taškai – dviem daugiau nei „Babrungo“. Tarp šių komandų įsiterpė keturių pergalių seriją fiksuojantis „Šilas“, svečiuose 1:0 palaužęs Mažeikių „Atmosferą“, pasitelkusią du naujokus: 23 metų gynėją Aivarą Rakašių ir 20-metį puolėją iš Nigerijos Gideoną Nnamdi Agunwa.

Džiaugiamės, kad išlindome, nes antrajame kėlinyje „Atmosfera“ mums primetė rimtą kovą, Gerai, kad futbolo dievai nuo mūsų nenusisuko“, – lengviau atsiduso nugalėtojų strategas Gedeminas Jarmalavičius.

Minimalią pergalę pasiekė ir lyderė „Jonava“ (36 taškai), Panevėžyje įmušusi tik sykį. Šeimininkų atsaku tapo Golas. Deja, ne įvartis, o vartininkas iš Brazilijos Victoras Hugo Golas, 80-ąją min. gavęs raudonąją kortelę ir palaidojęs paskutines viltis išlyginti rezultatą.

Mainai. Neilas Urba ir Simonas Juška dar praėjusiame ture gynė Kretingos „Minijos“ klubo spalvas, o 12-ajame ture jau kovėsi prieš kretingiškius. Tiesa, Klaipėdos „Neptūno“ naujokai savo buvusių komandos draugų labai neskriaudė – jų atstovaujami klaipėdiečiai Kretingoje patyrė pralaimėjimą 1:2, o naujokai rezultatyviais veiksmais nepasižymėjo. N. Urba buvo pakeistas 77 min., S.Juška žaidė iki finalinio švilpuko. Klaipėdiečių neišgelbėjo ir kitas solidus papildymas – baltarusis Maksimas Lukaševičius, aikštę palikęs 72 min. Vis dėlto šis 29 metų puolėjas ateityje turėtų tapti solidžia parama „Neptūnui“. Veržlus futbolininkas anksčiau ne vienerius metus praleido Pirmoje lygoje, ir tiek „Šilutėje“, tiek „Palangoje“, tiek Tauragės „Taure“ įvarčius mušė tuntais.

Tuo tarpu „Minijos“ naujokas iš Nigerijos Prince’as Odoh Ugochukwu prie komandos pergalės prisidėjo jau debiutiniame mače – įvarčiu 44-ąją min.

Įdomu, kad šiame mače dalyviams sunkiausia užduotimi tapo 11 m baudinių realizacija. Jie vėjais iššvaistė net tris tokias progas – dusyk nuo žymos pro šalį šovė klaipėdiečiai, kartą – šeimininkai.

„Neptūnas“ su 16 taškų rikiuojasi 9-as, o „Minija“ su 10-čia taškų uždaro pajėgiausiųjų dešimtuką. Tiesa, netoliese mindžikuoja Vilniaus BFA vaikinai, nors sostinės derbyje ir 0:3 nusileido „Riteriams“ B. Nepasisekė ir autsaideriui „Kauno Žalgiriui“ B, namuose po nigeriečio Abdulgafaro Sakariyao Opeyemi įvarčio pirmavusiam 1:0, bet galiausiai nusileidusiam 1:2 Gargždų „Bangos“ dubleriams. Šie su 20 taškų nepastebimai užsiropštė jau į 6-ąją vietą.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS