Neįgaliesiems

Pirmos lygos 12 turo anonsas: Ar staigmenų metas jau praėjo?

Savaitgalį vyksiantis priešpaskutinis lygos pirmo rato turas žada būti gana įvairus – kai kuriuose susitikimuose favoritai gana akivaizdūs, nors tą reikės įrodyti aikštėje.

Penktadienis, 08.21, 17:30, Kėdainių miesto stadionas.
Kėdainių „Nevėžis” – „Kauno Žalgiris” B

Kėdainių komanda pasistengs išnaudoti svarbios pergalės Telšiuose privalumus. Likusiose dvejose rato rungtynėse „Nevėžio“ laukia iš pažiūros lengviau „įkandami“ varžovai, o tai atveria neblogas perspektyvas. Visgi, nurašyti „Kauno Žalgirio“ pamainos nereikėtų – nors jie ir pralaimi kartais dideliais rezultatais, ekipa gali ir skaudžiai įkasti bei nubausti jų neįvertinusius varžovus.

Kauniečiams teks sukti galvą, kaip stabdyti šeimininkų atakų mašiną („Nevėžis“ pagal rezultatyvumą kartu su „Vilniaus Vyčiu“ pirmauja lygoje), o tą padaryti pastaruoju metu itin sunku. Du rezultatyviausi Kėdainių komandos žaidėjai (E. Kugys ir A. Gėgžna) yra pelnę gerokai daugiau įvarčių nei visa „Kauno Žalgiris“ B komanda (16 prieš 10). Žodžiu, Kėdainių žiūrovai pagrįstai šiose rungtynėse laukia pergalės, o palaikantys kauniečius (tokių irgi neabejojame, kad bus) tikėsis nedidelio stebuklo.

Penktadienis, 08.21, 18:00, Jonavos miesto stadionas.
„Jonava” – Vilniaus BFA

Jonavoje į aikštę išbėgs dvi komandos, praeitame ture patyrusios sutriuškinimus. Jei BFA atveju rezultatas gal per daug ir nenustebino, tai tokios jonaviečių „fiasko“ Trakuose  nesitikėjo niekas. Tad papildomos motyvacijos šeimininkams penktadienį vargu ar reikės. Vietoj planuoto spurto aukštyn jonaviškiai patrypčiojo vietoje, matysime, ar gautos pamokos nenuėjo veltui. Juo labiau, kad sekančio turo rungtynes Eisvino Utyros komanda žais Panevėžyje, kur taškus iškovoto nėra lengva.

Apie BFA kažką naujo pasakyti sunku – vis dar be taškų esanti ekipa, atrodo, susitaikė su autsaiderių etikete. Pralaimėjimai stambiais rezultatais pasitikėjimo irgi neprideda, tačiau žodžiai „kiekvienas patirtas pralaimėjimas artina prie pergalės“ irgi turi prasmę.

Penktadienis, 08.21, 19:00, Šiaulių miesto stadionas.
FA „Šiauliai” – Mažeikių „Atmosfera”

Laimėję šiose rungtynėse šiauliečiai praktiškai užsitikrintų vietą pirmame aštuntuke. Prielaidos jai pasiekti atrodo neblogos, pastaruoju metu „Atmosfera“ per daug neblizga, be to komandą persekioja ir traumos. Tad mažeikiškiams lengvo gyvenimo Šiauliuose nebus. Žymiai ilgesnis ir šiauliečių atsarginių žaidėjų suolelis. Tačiau visiškai nuvertinti svečių nereikėtų, tuo labiau, kad dažnai rungtynės tarp Šiaulių ir Mažeikių atstovų atneša ir netikėtumų – štai kad ir pernai šiauliečiai išsigelbėjo tik per pridėtą rungtynių laiką. Turint omenyje, kad ir šiemet „Šiauliai“ nepasižymi stabilumu (dvi rungtynes paeiliui sugebėjo laimėti tik pirmenybių starte), susitikimo rezultatas gali būti ir ne taip lengvai nuspėjamas.

Šeštadienis, 08.22, 13:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas.
Kauno „Hegelmann Litauen” – Vilniaus „Žalgiris” B

Kauniečiai atsidūrė lentelės viršuje, bet situacija ten gana įtempta, tad kiekvienas taškas tampa ypatingai vertingu.  Tuo labiau, kad „Žalgirio“ jaunimas jau yra „nuskalpavęs“ ne vienus Pirmos lygos senbuvius, o sėkmingai sužaidus Kaune dar būtų galima įšokti ir į išsvajotąjį aštuntuką.

„Hegelmann Litauen“ kelias irgi ne toks jau lengvas, kaip gali pasirodyti. Komandą praretino traumos, tad pačiu laiku sulaukta pastiprinimo, o Aleksas Kyeremeh nuo pirmųjų rungtynių įrodinėja, jog nusiteikęs tapti vienu iš ekipos lyderių. Kauniečiai jau ketverias rungtynes iš eilės nepraleidžia įvarčių, jų gynyba – tvirčiausia lygoje (vos 4 praleisti įvarčiai). Tiesa, pastaruoju metu sunkokai mušami įvarčiai (3 per paskutinius 4 susitikimus) verčia galvoti apie šio žaidimo komponento stiprinimą.

Šeštadienis, 08.22, 17:00, Vilnius, LFF stadionas.
„Vilniaus Vytis” –  „Panevėžys” B

Kiti lygos lyderiai namie priims „Panevėžį“ B. Turnyrinis atstumas tarp komandų pakankamai didelis, jas skiria 10 taškų, tačiau panevėžiečiai – vieni iš tų, kurie gali pateikti siurprizų visoms komandomis. Trys pergalės per paskutines ketverias rungtynes byloja apie neblogą sportinę formą, tad vilniečiai  turėtų ruoštis nemažam iššūkiui.

„Vilniaus Vytis“ turėjo vargo rungtynėse su „Dainava“ir pergalės nepasiekė. Tiesa, ir nepralaimėjo, išlyginę rezultatą rungtynių pabaigoje. Skaičius 0 pralaimėjimų grafoje varžovus kol kas tarsi užhipnotizuoja, ir jo panaikinti jiems niekaip nepavyksta. Algimanto Liubinsko kariaunai nuo to tik geriau, turnyrinė situacija gana tvirta, bet trenerio pasisakymų tonas dažnai primena šokinėjančią kardiogramą – geras naujienas keičia ne tokios smagios. Ir kalba eina labiau ne apie komandos žaidimą, o apie kitus dalykus.

Šeštadienis, 08.22, 17:00, Kretingos miesto stadionas.
Kretingos „Minija” –  Vilniaus „Riteriai” B

Kretingiškiams tai bus veikiau rungtynės dėl garbės,  pralaimėjimas praeitame ture Vilniuje išsklaidė viltis pakilti aukščiau nei 11-a vieta. Tačiau prie savų žiūrovų visuomet norisi iškovoti taškus. Juo labiau, kad pergalės nėra dažnas reiškinys kretingiškių turnyriniame kelyje šiais metais.

Tuo tarpu „Riterių“ stovykloje nuotaikos turėtų būti labai neblogos. Puiki pergalė prieš vienus lygos lyderių turėtų komandą įkvėpti dar labiau, o ir kovingos pagrindinės komandos lygiosios Vilniaus derbyje neabejotinai irgi įnešė pozityvo. Turint omenyje, kad paskutiniame pirmo rato ture vilniečių laukia akistata su „Hegelmann Litauen“, sėkminga susitikimo Kretingoje baigtis- viena iš sąlygų, kurios leistų išlikti dabartinėje aštuntoje vietoje.

Sekmadienis, 08.23, 17:00, Alytaus miesto stadionas.
Alytaus „Dainava” –  Telšių „Džiugas”

O Alytaus stadiono žiūrovai „Dainavos“ pergalės nematė jau daugiau kaip … du mėnesius. Nieko sau sausra. Ar pajėgs šeimininkai ją nutraukti sekmadienį – klausimas, kuris įdomus ne tik „Dainavos“ ir „Džiugo“ aistruoliams, bet ir konkurentams.Pralaimėjusi „Dainava“ gali net atsidurti ant aštuntuko ribos, kas neseniai dar atrodė sunkiai įmanoma.

Visgi, problemų neišvengė ir Telšių komanda. Nesėkmė prieš „Nevėžį“ kainavo ne tik lyderio poziciją. Rungtynėse Alytuje žemaičiams negalės padėti Davydas Arlauskis, dėl gautos raudonos kortelės. Tokio patyrusio komandos vedlio stoka gali turėti neigiamos įtakos „Džiugo“ žaidimui.

Žodžiu, abiems komandoms vadovaujantys jauni strategai turės dėl ko gerokai pasukti galvą ir ieškoti kelių į pergalę. Nes jos labai reikia ir vieniems ir kitiems.

Pirmalyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS