Neįgaliesiems

Pirmos lygos 13 turo anonsas: Tarpinis finišas

Šeštadienį finišuos pirmasis lygos ratas, po kurio komandos tęs kovas jau atskirose dvejose grupėse – pirmajame aštuonete ir antrame šešete. Nežinomųjų, kas kur atsidurs – ne tiek jau daug.

 

Realiai liko viena neaiški pozicija – ar aštuntą vietą išsaugos „Panevėžys” B, ar į ją pakils „Riteriai” B. Abi komandos žais namuose su vienomis iš pirmaujančių lygos komandų. Visgi, panevėžiečių galimybės atrodo geresnės – taško bei tarpusavio rungtynių rezultato pranašumas – pakankamai rimti argumentai.

Šeštadienis, 08.29, 17:00, Panevėžys, Žemynos progimnazijos stadionas.
„Panevėžys” B – „Jonava”

Po dviejų griausmingų pergalių panevėžiečiai kluptelėjo Alytuje, bet savo žiūrovų akivaizdoje jie pasiryžę pratęsti nepralaimėtų rungtynių seriją. Tą turbūt puikiai suvokia ir jonaviečiai, kurių žaidimą rato finiše sunku pavadinti idealiu. Visgi, praeitame ture „Jonava“ iškovojo pergalę ir ji turėtų padėti psichologiškai grįžti į kovą dėl aukščiausių vietų.

Dalis „Panevėžio“ B žaidėjų gavo kvietimus į įvairaus amžiaus Lietuvos jaunimo rinktines, tačiau jų vietas gali užimti ir ekipą pastiprinti ne vienas pagrindinės komandos futbolininkas. Tad šeštadienį Panevėžio Žemynos progimnazijos stadione gali būti labai įdomu.

Šeštadienis, 08.29, 17:00, Vilnius, BFA arena.
Vilniaus BFA – Kretingos „Minija”

Savotiškas „mūšis dėl garbės“ šeštadienį vyks ir Vilniuje. Susitiks dvi komandos, esančios žemesnėje turnyrinės lentelės pusėje. Vilniečiams tai –paskutinė galimybė baigti pirmąjį ratą kažką turint savo taškų kraityje. Beje, rungtynės vyks BFA arenoje – galbūt ši aplinkybė ir bus palankus faktorius šeimininkams.

Kretingos „Minija“ per paskutinius 4 susitikimus pasiekė tris pergales. Deja, praradimai ankstesnėje turnyro stadijoje neleido kretingiškiams įvykdyti tikslo – patekti į aštuonetuką. Tačiau gyvenimas tęsiasi ir sėkmingas rungtynių Vilniuje rezultatas būtų puikus pagrindas tolimesnei sezono kovai dėl kuo aukštesnės vietos lentelėje.

Šeštadienis, 08.29, 17:00, Trakų miesto stadionas.
Vilniaus „Riteriai” B – Kauno „Hegelmann Litauen”

Trakuose ne viena ekipa yra netekusi taškų. O kartais favoritai nukenčia ir labai skaudžiai (prisiminkime kad ir „Jonavą“). Tai turėtų būti nemenkas perspėjimas šeštadienį į istorinę Lietuvos sostinę susirengusiems kauniečiams. „Hegelmann Litauen“ žengia koja kojon su „Džiugu“ turnyro avangarde, tad kiekvieno taško vertė išauga. Kauno ekipa praeitame ture pademonstravo greitą ir aktyvų futbolą, tačiau antrame kėlinyje turėjo ir problemų. „Riteriai“ gi nemažai eksperimentavo su sudėtimi ir susitikimo pabaigoje „subyrėjo“ Kretingoje. Logika sako, kad gana ryškūs rungtynių favoritai yra svečiai, bet futbole kartais atsitinka ir nelogiškų dalykų.

Šeštadienis, 08.29, 17:00, Vilnius, LFF stadionas.
Vilniaus „Žalgiris” B – FA „Šiauliai”

Šiaulių komanda bus aukščiau už vilniečius pasibaigus pirmajam ratui, tačiau šeštadienį Vilniuje turėtų užvirti atkakli ir principinė kova. Dauguma abiejų ekipų žaidėjų yra ne kartą susitikę akis į akį įvairaus rango bei svarbos varžybose, tad dar kartą pasistengs pademonstruoti savo stipriąsias puses bei išryškinti varžovų silpnąsias. Abi komandos moka ir mėgsta atakuoti, yra įmušusios nemažai įvarčių, jose žaidžia kūrybingi bei aštrūs žaidėjai. Kaip beskambėtų paradoksaliai, bet rungtynių rezultatą gali lemti , kas sėkmingiau sužais gynyboje, saugant savo vartus nuo varžovų išpuolių. Kol kas šioje srityje geriau sekasi šiauliečiams, praleidusiems 18 įvarčių, kai tuo tarpu šeštadienio rungtynių oponentai iš savo vartų kamuolius traukė 25 kartus.

Šeštadienis, 08.29, 17:00, Mažeikių miesto stadionas.
Mažeikių „Atmosfera” – Kėdainių „Nevėžis”

Rungtynės Mažeikiuose turi taip pat gana ryškų favoritą. „Nevėžis” šiuo metu yra viena iš ryškiausiai žaidžiančių lygos komandų, o apie kėdainiečių potencialą byloja ir faktas, jog jie sugebėjo nugalėti abu dabartinius lyderius jų aikštėse. Tad šeštadienį šeimininkams teks bandyti sutramdyti kol kas rezultatyviausią lygos komandą. Uždavinys- sunkus ir nežinai, ar įgyvendinamas.„Atmosfera” šiuo metu yra toli gražu ne pačioje geriausioje žaidybinėje formoje (4 pralaimėjimai iš eilės), nesibaigia komandą persekiojančios traumos, tad didelio pagrindo optimizmui nėra.

Iš kitos pusės, net ir pirmenybių lyderiai pergales Mažeikiuose pasiekdavo nelengvai, tekdavo nemažai paplušėti, norint įveikti atkaklų žemaičių pasipriešinimą. Tam turėtų ruoštis ir „Nevėžis”, dovanų iš šeimininkų tikėtis neverta.

Šeštadienis, 08.29, 17:00, Kaunas, FA „Kauno Žalgiris” stadionas.
„Kauno Žalgiris” B – Alytaus „Dainava”

„Dainava“ gerokai patampė nervus savo gerbėjams, įsmukusi į tradicinę pastaraisiais metais duobę įpusėjus sezonui. Pagaliau šią savaitę pasiekta pergalė prieš „Panevėžį“ B turėtų būti nemaža psichologinė paspirtis komandai, o jei pavyktų parsivežti tris taškus ir iš Kauno, į ateitį galima būtų žvelgti su didesniu optimizmu.

Šeimininkai, aišku, turės ir savų planų. Labiau ne turnyrinių, o žaidimo. Kiekvienas susitikimas su lygos senbuviais- patirtis ir pamoka jauniems Kauno komandos žaidėjams. Kartais pamokos būna labai skaudžios, tačiau jos- reikalingos. Beje, rungtynės FA „Kauno Žalgiris“ stadione dažnai būna rezultatyvios ir emocingos. Neturėtų būti išimtis ir šeštadienį. Juo labiau, kad jose tikimasi ir nemažo „Dzūkų tankų“ (ir juos palaikančių sąjungininkų) desanto. Savotiška intriga jau yra  – kas  įgaus persvarą žiūrovų tribūnose ?!

Šeštadienis, 08.29, 17:00, Telšių miesto stadionas.
Telšių „Džiugas” – „Vilniaus Vytis”

Vis tik didžiausia turo intriga turbūt mūsų laukia Žemaitijos sostinėje. „Džiugą“ ir „Vilniaus Vytį“ lentelėje skiria vienos pergalės atstumas – trys taškai. Visgi, praeito turo rungtynės parodė du skirtingus šeštadienio priešininkų veidus – solidų ir susikoncentravusį „Džiugą“, iškovojusį svarbią pergalę Alytuje ir gana bejėgiškai atrodžiusius vilniečius, kurių gynyba buvo tiesiog sudraskyta panevėžiečių. Aišku, antro tokio „fiasko“ vilniečių ekipa vargu ar leis, bet bus įdomu pažiūrėti, ar sostinės atstovai atsikels po skaudaus smūgio. O šiaip, praeityje rungtynės tarp šių varžovų suteikdavo nemažai malonių akimirkų futbolo sirgaliams. Tikriausiai, ne išimtis bus ir šios, tad Telšių stadione susirinkę žiūrovai neturėtų likti nusivylę.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS