Neįgaliesiems

Pirmos lygos 16 turas: netikėtos nesėkmės perkratė lyderių gretas

Kol Lietuvos sporto sirgaliai dar gyvena Tokijo olimpinių žaidynių nuotaikomis, futbolo aistruoliai Pirmoje lygoje skaičiuoja savo palaikomų klubų pergales bei pralaimėjimus. 16-ajame ture iškart net kelių lyderių grupėje žengiančių komandų nesėkmės pakaitino aistras lenktynėse dėl prizininkų pakylos.

Pavadavo. „Galbūt šis rezultatas ir netikėtas, bet pastaruoju metu mes, net žaisdami su pačiais stipriausiais varžovais, buvome konkurencingi“, – šypsojosi Pedro Paiva. Portugalo diriguojama viena turnyro autsaiderių „Sūduva“ B ekipa 16-ajame ture namuose 1:0 pranoko į bronzos medalius realiai pretenduojantį Plungės „Babrungą“. Tiesa, tokia baigtis stebina tik iš pirmo žvilgsnio. Savo sportinę formą pastebimai gerinantys šeimininkai dvikovai pasitelkė ir keturis pirmosios komandos narius. Vartininkas Ivanas Kardumas ir saugas Romainas Habranas padėjo iki pertraukos, o saugas Povilas Leimonas ir puolėjas Alexandras Gargalatzidis žaidė visas rungtynes. Pastarasis graikas jau 2-ąją min. pelnė vienintelį mačo įvartį.

Tuo tarpu traumų išretinti žemaičiai vertėsi ne tik be kelių svarbių žaidėjų, bet ir be savo vairininko Kęstučio Petkaus. Šis plungiškis kartu su kitų Lietuvos futbolo akademijų atstovais viešėjo Belgijoje bei tobulino žinias Briuselio „Anderlecht“ jaunimo treniruočių stovykloje. Pagrindinį strategą Marijampolėje pavadavo „Babrungo“ naujokas – Macauley Arronas Musgrave’as. Iš Didžiosios Britanijos atvykęs specialistas padės ruošti klubo vaikų komandas bei asistuos K. Petkui Pirmos lygos turnyre.

„Sūduva“ B keturiais taškais atsiplėšė nuo paskutinėje vietoje liekančio „Kauno Žalgiris“ B kolektyvo, savo aikštėje 0:3 neprilygusio Mažeikių „Atmosferai“.

„Norime likti šioje lygoje, o konkurentai nesnaudžia, todėl darysime viską, kad mūsų taškų kraitis didėtų“, – žadėjo P. Paiva.

Neparankūs. Tuo tarpu 5-ąją vietą praradusiems plungiškiams apmaudus kluptelėjimas galėjo atsiliepti dar skaudžiau, jei ne situaciją kiek sušvelninę pagrindinių konkurentų nesėkmės. Nuo „Babrungo“ atitrūkti galėję Vilniaus „Žalgiris“ B ir Kazlų Rūdos „Šilas“, it susitarę, pralaimėjo žemiau esančioms komandoms. Suvalkiečius jų tvirtovėje 3:1 patiesė „Panevėžys“ B talentai, pakartoję pirmojo rato rezultatą. Kiek apsnūdę rungtynes pradėję šeimininkai iškart gavo šalto dušo, kai jau 3-ąją min. greitą svečių kontrataką taikliu smūgiu užbaigė patyręs puolėjas Eligijus Jankauskas.

„Kas jums yra? Atsibuskite pagaliau!“, – riktelėjo „Šilo“ veteranas Ričardas Beniušis. Komandos draugai išgirdo savo atakų lyderį ir vos įpusėjus kėliniui rezultatą išlygino. Nors atrodė, jog Kazlų Rūdos futbolininkams pavyks perimti iniciatyvą, varžovai pademonstravo tvirtą charakterį. Jaunieji panevėžiečiai aršiai kovėsi dėl kiekvieno aikštės centimetro, o jų pastangas vainikavo 17-mečio Fausto Steponavičiaus dublis. Pergalės dėka Dainiaus Glevecko auklėtiniai su 27 taškais pakilo į 5-ąją poziciją, žemiau likusį „Babrungą“ lenkdami dviem taškais, bet tiek pat atsilikdami nuo laipteliu aukščiau esančio „Šilo“, dar turinčio ir mačą atsargoje.

Kalibras. Ne ką mažesnį netikėtumą pateikė ir Vilniaus „Riteriai“ B, sostinės derbyje 4:2 patiesę „Žalgiris“ B atstovus. Rungtynių pradžia žalgiriečiams susiklostė kaip pagal futbolo vadovėlį. Greitas Nojaus Stankevičiaus įvartis turėjo mačą pakreipti jų norima eiga, tačiau priešininkai atsakė Povilo Kalimavičiaus ir Artūro Dolžnikovo rezultatyviais spyriais. Nors Ervinas Vilkaitis prieš pat pertrauką atstatė pusiausvyrą, vidurio linijos ramstis Rokas Masenzovas ir Emilis Andriuškevičius išplėšė vertingus taškus. „Riteriai“ B su 16 taškų kyla į 9-ąją poziciją, pavydami iškart du konkurentus – Vilniaus BFA ir Klaipėdos „Neptūną“.

Pastarosioms komandoms 16-ajame ture teko skirtingo kalibro varžovai, bet jų akistatos baigėsi panašiai. Vilniečiai Kretingoje nerado argumentų (0:3) prieš vietos „Miniją“ (14 taškų, 12 vieta), o klaipėdiečiai namie neatsilaikė (0:2) prieš lygos lyderę „Jonavą“. Jonaviečiai toliau išlaiko 5 taškų persvarą prieš antroje vietoje įsitvirtinusius „Šiaulius“, kurie padedami geriausio liepos mėnesio pirmenybių futbolininko Justo Petravičiaus išvykoje 3:0 nokautavo Gargždų „Bangą“ B.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS