Neįgaliesiems

Pirmos lygos 17 turas: klupinėjo net patys stipriausi

Pirmoje lygoje to dar nebuvo. Abu pirmenybių lyderiai 17-ajame ture sinchroniškai pabarstė taškų. Jonaviečiai, vos nesugadindami tądien švęsto savo miesto gimtadienio, pirmą sykį šį sezoną sužaidė  lygiosiomis. Pagal prarastus taškus juos aplenkti galėję „Šiauliai“ atsakė panašiu reveransu Kazlų Rūdoje.

Gelbėtojas. „Gaila vaikinų indėlio, triūso, bet žinojome, kad „Šilas“ namuose rankų nenuleis. Čia nepakanka gerai sužaisti 60 min., reikia visų 90-ies“, – atsiduso „Šiaulių“ treneris Mindaugas Čepas.

Šiauliečiai į mūšį Kazlų Rūdoje stojo jau žinodami, kad pergalė juos ne tik priartintų prie nuo pat starto pirmaujančios „Jonavos“, bet ir leistų ją aplenkti skaičiuojant prarastus taškus. Nenuostabu, jog rungtynės su „Šilu“ prasidėjo pagal svečių scenarijų. M. Čepo auklėtiniai kūrė vieną progą po kitos, bet įmušė tik prieš pat pertrauką. Tiesa, iškart po jos Roko Lekiato rezultatyvias pastangas padvigubino Sergejus Amirzianas – 2:0. Kai jau atrodė, kad šiauliečiai užsitikrino ramų gyvenimą, „Šilo“ veteranai kirto atgal. Iš pradžių 53 min. Audrius Račkus taikliai smeigė iš baudos aikštelės prieigų, o po dviejų min. Ričardas Beniušis įgrūdo išlyginamąjį įvartį. Nors rungtynių pabaigoje svečiai surengė vartų šturmą, jie nesugebėjo pramušti Giedriaus Zenkevičiaus, tądien traukusio net beviltiškiausius kamuolius.

„Per visą mačą mūsų vartininkas negalėjo atsipalaiduoti nė akimirkai, o pabaigoje… Net neįsivaizduoju kaip jis sureaguodavo į tokius smūgius“, – savo vartininko žaidimu stebėjosi „Šilo“ strategas Gedeminas Jarmalavičius.

Šventė. Nežinia, ar Pirmos lygos dvikova tarp „Jonavos“ ir Gargždų „Bangos“ B ekipų buvo įtraukta į Jonavos miesto šventės renginių sąrašą, bet į naująjį stadioną sirgaliai rinkosi pakilios nuotaikos. 271-ojo Jonavos gimtadienio proga įvykęs originalaus pėsčiųjų tilto atidarymas, smagi amatininkų ir ūkininkų mugė – iki tobulos šventės trūko tik vieno – numylėtinių pergalės. Tačiau ne  viskas taip paprasta, kaip atrodo. Ypač, kai mieste lankosi Gargždų „Banga“ B ekipos jaunuoliai, tapę tikrais favoritų skriaudikais. Pirmajame rate atėmę du taškus iš „Šiaulių“, žemaičiai į Jonavą atvyko su ne mažiau rimtais ketinimais. Tuo tarpu šeimininkai rungtynes namuose pradėjo be dviejų rezultatyviausių savo narių – Mariaus Ganusausko ir Filipo Halgošo. Tačiau ilgėliau pailsinti lyderių jiems neteko. 34-ąją min. Ignas Venckus išvedė svečius į priekį ir „Jonavos“ treneris Eisvinas Utyra nusprendė nebejuokauti. Po pertraukos į mūšį mestas M. Ganusauskas užtruko 13 min., kad atstatytų pusiausvyrą švieslentėje – 1:1. Kai I. Venckus 81-ąją min. įmušė dar kartą, lygos lyderius gelbėti ėmėsi jau F. Halgošas. Slovakas gražiu smūgiu 95-ąją min. privertė nusikeikti „Banga“ B trenerį iš Brazilijos Armando Tarlazį.

Lygiosios 2:2 jonaviečiams kortų labai nesumaišė dėl aukščiau minėtų „Šiaulių“ nuotykių Kazlų Rūdoje. 46 taškai po 17 akistatų vis dar suteikia 5 taškų pranašumą, bet su sąlyga, kad šiauliečiai dar turi mačą atsargoje. Kita vertus, šį savaitgalį jau „Jonava“ viešės „Šilo“ (30 taškų, 5 vieta) tvirtovėje, o ten pamesti taškus paprasta kaip du kart du.

Naujokai. 17-ojo turo siurprizų karuselę pratęsė „Kauno Žalgiris“ B talentai. Kauniečiai, neseniai nutraukę devynių pralaimėjimų seriją, Plungėje 3:2 palaužė „Babrungą“.  Rungtynių lūžį išprovokavo sumanūs kauniečių trenerio Dominyko Galkevičiaus taktiniai perstatymai. Komandai pralaimint 1:2, jis iki 74-osios min. spėjo atlikti visus penkis keitimus. Permainos suveikė – jau po minutės Rudinilsonas rezultatą išlygino, o dar po trijų Pijus Sudakovas persvėrė žalgiriečių naudai.

Plungiškių neišgelbėjo ir dviejų naujokų debiutas – vidurio gynėjas iš Japonijos Shuto Asano žaidė visą mačą, o puolėjas iš Brazilijos Kaique – iki 83-osios min.

„Babrungas“ su 25 taškais ritasi link aštuntuko apatinės ribos, nes jį užbaigianti „Banga“ B jau turi tiek pat taškų. Regis, dar neseniai plungiškių laikytoje 4-ojoje pozicijoje įsitvirtino „Panevėžys“ B vaikinai, prie ankstesnės pergalės prieš „Šilą“ pridėję ir laimėjimą 4:2 šiame ture namie prieš Vilniaus „Riterius“ B. Panevėžiečiams nusverti svarstykles pavyko mačo pabaigoje realizavus du 11 m baudinius.

Kumštis. Gi „Kauno Žalgirio“ dubleriai su 9 taškais toliau bando pasprukti iš paskutinės vietos. Juolab, kad tašku daugiau turinti „Sūduva“ B savaitgalį namuose 0:1 nusileido Klaipėdos „Neptūnui“. Pergalingai 17-ąjį turą pabaigė ir kito „Žalgirio“ dubleriai. Vilniečiai 1:0 patiesė sostinės BFA ir su 33 taškais yra treti. Į juos bando lygiuotis Mažeikių „Atmosfera“ (28 taškai, 6 vieta), žemaitiškame derbyje Kretingoje dukart atsilikinėjusi, bet dviejų armėno Armano Zeinaliano įvarčių dėka 3:2 parklupdžiusi vietos „Miniją“.

„Buvome kaip vienas kumštis“, – pergalės priežastis taikliai apibrėžė „Atmosferos“ vairininkas Evaldas Razulis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS