Neįgaliesiems

Pirmos lygos 18-asis turas. Olimpinis kaleidoskopas

Šį savaitgalį Pirmosios lygos karavanas judės toliau. Tiesa, įvyks tik 5 susitikimai, mat dalis lygos klubų tęs kovas LFF taurės turnyre. Kitas šio savaitgalio akcentas – Rio de Žaneire startuojantis didžiausias metų sporto įvykis – Olimpinės žaidynės. Tad ir į artėjančias Pirmos lygos dvikovas leisime sau pažvelgti pro olimpinę prizmę.

N. Miknevičius/Pirmalyga.lt | fbk-kaunas.lt nuotr.

Penktadienis, 08.05, 18:00, Kelmės stadionas | Kelmės „Kražantė“ – Kauno „Hegelmann Litauen“ (Bėgimas su kliūtimis)

Turas startuoja rungtynėmis Kelmėje, kur  „Hegelmann Litauen“ mėgins atsirevanšuoti šeimininkams už gan netikėtą pralaimėjimą patirtą pirmojo rato susitikime Kaune. Palyginčiau šias rungtynes su olimpine sporto šaka – 3000 m bėgimu su kliūtimis, kai sportininkai suka ratus stadione kartas nuo karto įveikdami kliūtis, o prie vienos iš jų dar įrengtas ir vandens klanas. Abi ekipos toli gražu nepretenduoja į medalius, bet ir nesileidžia aplenkiami lyderių visu ratu. Kartas nuo karto dar ir iškrečia kiaulystę pirmaujantiems – kyšteli koją, sutrikdydami pirmaujančių bėgimo ritmą, ar smagiai aptaško, šokdami vandens duobėn ir išgąsdina kur kas aukštesnės klasės stajerius. Paskutinis to pavyzdys – praeito turo rungtynės Kaune, kur kauniečiai  „vandens mūšyje“ privertė pasiduoti  „Vilniaus Vytį“.

Penktadienis, 08.05, 19:00, Kaunas, NFA stadionas | Kazlų Rūdos „Šilas“ – Telšių „Džiugas“ (Dviračių sportas)

„Šilo“ žiūrovai kol kas priversti palaikyti saviškius Kaune, stadiono prezentacija Kazlų Rūdoje atidedama maždaug mėnesiui. Kita vertus, klubo atributika pasipuošę aistruoliai panašūs į didžiųjų dviračių lenktynių sirgalius, sukoriančius ne vieną šimtą kilometrų tam, kad pamojuotų savo numylėtiniams, paragintų šūksniais ir dainomis, kai jie kyla į statų kalną ir galų gale išvystų pergalės šampano purslus. Iki galutinio tikslo dar nemažas kelio gabalas, bet kol kas lyderio marškinėlių (tiesa, jų spalva šiemet – žalia) savininkas tvirtas, leidžiantis tik ryti dulkes atokiau važiuojančius persekiotojus. Kiek sulėtinus tempą, likęs peletonas priartėja, bet tuomet ten prasideda grūstis, griūtys, kažkam praduria padangą, kažkas išsivožia ant šlapios dangos ir „Šilas“ vėl nutolsta … Telšiškiai su žemaitišku atkaklumu laikosi persekiotojų grupės priešakinėje dalyje, bet organizuoti rimtą persekiojimą kol kas pritrūksta jėgų …

Penktadienis, 08.05, 20:00, Vilnius, LFF stadionas | „Vilniaus Vytis“ – DFK „Dainava“ (Plaukimas)

Penktadienis veiksmas lygoje baigsis Vilniuje, kur LFF stadiono vandens takelius, uf… atsiprašau , veją išmėgins dvi netoliese tiek geografine, tiek turnyrine prasme esančios komandos. Praeitame ture vilniečiai išmėgino įmirkusią aikštę (rezultatas nenudžiugino), bet į kart Vilniuje jie bus nusiteikę reabilituotis. Sprendžiant iš turnyrinės lentelės dinamikos, „Viniaus Vyčiui“ labaiu patinka plaukti „peteliške“, kartais efektingai išnyrant šalia prizininkų pakylos, o kartais nudegant sparnus prieš žemutinių turnyrinės lentelės aukštų gyventojus. „Dainava“ atkakliai iriasi  „brasu“, patvirtindama lietuvių ilgametę meilę šiam plaukimo stiliui. Būna, užplaukiama ant seklumų, tuomet kapanojamasi elementariu „šuniuku“, bet charakterį toks plaukimo būdas tikrai užgrūdina. Tą dzūkai įrodė ir praeitose rungtynėse prieš „Žalgirį B“.

Šeštadienis, 08.06, 17:00, Kaunas, NFA stadionas | FBK „Kaunas“ – Vilniaus „Žalgiris B“ (Šaudymas)

Šeštadieninėje „amžinoje“ priešpriešoje tarp Vilniaus ir Kauno ekipų turėtų būti daug šaudymo sporto elementų. Kauniečiams niekaip nesiseka sulipdyti bent pusėtinų gynybos gretų, neigiamas įvarčių santykis grėsmingai didėja. „Žalgiris B“ bus papiktintos būsenos po apmaudžių rungtynių Alytuje, tad susikaupusį įniršį bandys išlieti NFA aikštėje. Tiesa, reiktų prisiminti, kad vienos svarbiausių gero šaulio savybių – šaltakraujiškumas ir psichologinis tvirtumas. Karščiuotis ir skubėti tikrai neverta, tuo situaciją galima tik pabloginti. Šeimininkams reikia palinkėti atkaklumo bei netapti vien taikiniais, – prie vilniečių vartų taip pat galima paieškoti laimės, o „Dainava“ parodė, kad ją galima ir rasti.

Šeštadienis, 08.06, 18:00, Kretingos stadionas | Kretingos „Minija“ – „Trakai B“ (Boksas)

Trumpąjį turą užbaigs rugtynės Kretingoje. Vaizdas šiame Žemaitijos mieste turėtų būti panašus į boksininkų dvikovą kur nors 1/128 finalo, tai yra – toli toli nuo apdovanojimų. „Minija“ sunkiai beatsigauna po sunkaus pirmojo rato dvikovų maratono. Dauguma kovų pralaimėta ryškia persvara, kai kurios – nokautais. Vienas iš nedaugelio šviesių prisiminimų – būtent rungtynės prieš „Trakai B“ Vilniuje, pasibaigusios netikėta pergale. Ši aplinkybė, o taip pat tai, kad kretingiškiai rungtyniaus prieš savus žiūrovus leidžia tikėtis, jog baltas rankšluostis nebus išmestas ringan anksčiau laiko.

Trakiškių gretos pastebimai atjaunėjo, kovon vis dažniau metamas dar nedaug vyrų futbolo parako dūmų uostęs jaunimas. Entuziazmo ir noro jam turėtų pakakti, kaip su jėgomis bei meistriškumu – pamatysime šeštadienį. Praeita išvyka Šilutėn parodė, jog toks „riteriškas“ derinys gali atnešti labai neblogą rezultatą.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS