Neįgaliesiems

Pirmos lygos 18 turas: sportinis pyktis virto įvarčiais

Pergalės aikštėse ir kabinetuose yra vienodai svarbios, ypač, kai kiekvienas taškas gali lemti čempioną. Pirmos lygos lyderiai 18-ajame ture susilygino pagal prarastus taškus. Intrigos netrūksta ir autsaiderių gretose.

Varikliukas. Į pagrindinę 18-ojo turo dvikovą Kazlų Rūdoje ir šeimininkai, ir svečiai iš Jonavos stojo kupini sportinio pykčio. „Jonavos“ futbolininkus motyvavo praėjusiame ture prarasti du taškai akistatoje su Gargždų „Bangos“ jaunimu. O „Šilas“ nesėkmę patyrė už aikštės ribų. Sužaidusi lygiosiomis 2:2 su „Šiauliais“, Kazlų Rūdos ekipa negavo nė taško, nes per neatidumą į oficialų protokolą neįtraukė rungtynių pabaigoje išleisto žaidėjo.

Tokiomis aplinkybėmis nė viena komandų neketino aikštės palikti tuščiomis. Tai buvo įrodyta jau pirmosiomis minutėmis, kai įvarčiai pasipylė lyg iš gausybės rago. Jau 3-ąją min. „Jonavos“ atakų varikliukas Filipas Halgošas aštrų prasiveržimą vainikavo preciziškai tiksliu spyriu į vartų kampą – 0:1. Šeimininkai po 3 min. atsakė kombinacija žemė-oras, kurią galva užbaigė Ramūno Mačežinsko kirtis – 1:1. Bet ši pusiausvyra F.Halgošo dėka išsilaikė vos 4 min. Šįsyk saugas asistavo Tadui Eliošiui – 1:2. Tarsi to būtų maža, slovakas iki pertraukos pasižymėjo dar sykį, bet „Šilui“ vilčių įkvėpė Šarūno Činiko įvartis į savuosius vartus – 2:3. Antrajame kėlinyje rezultatas galėjo pasikeisti ir į vieną, ir į kitą pusę, tačiau „Jonava“ nerealizavo 11 m baudinio, o „Šilas“ – kiekybinio pranašumo (54 min. iš aikštės buvo pašalintas jonaviečių gynėjas). Tokia baigtis visiškai tenkino svečius, su 49 taškais vis dar pirmaujančius turnyre.

Atjaunėjo. Su 29 taškais 5-ąją vietą išlaikiusiam „Šilui“ ilgai lieti apmaudą nėra kada, nes jau trečiadienį laukia itin svarbus mūšis namuose su Vilniaus „Žalgiriu“ B. Ši dvikova abipusiu susitarimu buvo perkelta iš 15-ojo turo. Jos rezultatas didele dalimi gali lemti, ar Kazlų Rūdos ekipos pretenzijos į prizinę vietą taps realios. Juolab, kad trečiosios vietos įsikibę žalgiriečiai pastaruoju metu vis pabarsto taškų. 18-asis turas netapo išimtimi. Tiesa, pergalė išvykoje prieš Mažeikių „Atmosferą“ išsprūdo itin apmaudžiai. Vilniečiai vienoje pirmųjų „Atmosferos“ atakų buvo nubausti 11 m baudiniu į savo vartus, bet tuoj pat – po dviejų Viliaus Pauliukaičio įvarčių (4 ir 8 min.) perėmė iniciatyvą. Vėliau jie dar sykį išsiveržė į priekį (3:2), bet 88-ąją min. praleido Pijaus Meižio dūrį.

Po rezultatyvių lygiųjų žalgiriečiai turi 34 taškus, mažeikiečiai su 29 rikiuojasi šešti. Jiems į nugarą kvėpuoja tik tašku mažiau sukaupę Plungės „Babrungas“ ir Gargždų „Banga“ B. Plungiškiai Klaipėdoje 2:0 neturėjo problemų su vietos „Neptūnu“, o gargždiškiai namuose 3:1 parklupdė Marijampolės „Sūduvą“ B, kurios pusę sudėties sudarė jauniai iš klubo U-17 ekipos. Pastarieji laikėsi iki pat 82-osios min., bet pabaigoje praleido dukart.

„Pabaigoje pritrūkome ir jėgų, ir patirties“, – pripažino marijampoliečių treneris iš Portugalijos Pedro Paiva.

„Kiekviena pergalė yra vertinga, bet saviškių žaidimu nesu patenkintas“, – savikritiškas liko „Banga B“ vairininkas Armando Tarlazis.

Pabudo. Liūdnas savaitgalis buvo ir P. Paivos tėvynainiui Diogo Pinto. Šis 32 metų specialistas, stovintis prie Vilniaus „Riterių“ B komandos vairo, tapo savo auklėtinių triuškinamos nesėkmės (0:4) Šiauliuose liudininku. Šiauliečiai su 46 taškais vis dar atsilieka nuo pirmaujančios „Jonavos“, bet skirtumą gali panaikinti, nes turi vieną mačą atsargoje.

„Riteriai“ B su 16 taškų patenka į autsaiderių grupę, kurioje erdvės manevrams lieka vis mažiau. Tokį pat kraitį turi ir sostinės BFA ekipa, 2:4 nusileidusi „Panevėžiui“. Vienu taškeliu atsilieka Kretingos „Minija“, svečiuose nepalaužusi (0:0) „Kauno Žalgirio“ B. Pastaroji komanda, nors ir žengia paskutinėje, 14-oje vietoje, po atostogų tarsi pabudo iš letargo miego. Kauniečiai antrą turą iš eilės pelno taškų ir jau pavijo „Sūduvą“ B, taip pat turinčią 10 taškų.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS