Neįgaliesiems

Pirmos lygos 19-asis turas. Trenerių dvikovos

Vos kelios dienos praėjo nuo 18-ojo turo, o ekipos jau ruošiasi eilinėms dvikovoms. 19 –ojo turo anonse dėmesį skirsime komandų vyriausiems trenerias – būtent jie ruošia auklėtinius rungtynėms, ragauja saldžius pergalių vaisius, bet neišvengia ir karčių pralaimėjimų pipirų.

N. Miknevičius/Pirmalyga.lt

Antradienis, 08.09, 18:00, Kaunas, NFA stadionas. | Kazlų Rūdos „Šilas“/ Gediminas Jarmalavičius – Vilniaus „Žalgiris B“ / Andrius Skerla

Antradienio pavakare smagus veiksmas turėtų „užvirti“ Nacionalinės futbolo akademijos dirbtinės dangos aikštėje. Gediminas Jarmalavičius kol kas tvirta ranka vairuoja „Šilo“ laivą link finišo, neleisdamas suabejoti galutiniu ekipos tikslu. Jaučiasi geras komandos mikroklimatas, gan nemaža konkurencija – visa tai padeda pasitikėti savimi ir laukti akistatos su bet kuriuo varžovu.

Andrius Skerla, šį sezoną auklėjantis jaunuosius žalgiriečius, patyrė visko. Ir smagių akimirkų, kai komanda žaidė įdomų, atakuojantį futbolą, ir katastrofiškų duobių, kurias net sunku paaiškinti. Visgi, tokia pradedančio trenerio duona, kuri kartais būna ir sprangoka. Vienok, turimas autoritetas ir su kiekvienomis rungtynėmis kaupiama patirtis turėtų padėti jam tvirčiau žengti ne itin lygiu ir paprastu keliu. Penktadienio rungtynėse ambicijų vilniečims neturėtų trūkti, nes rungtynės su lyderiais – viliojantis iššūkis žaliai/baltų jaunimui.

Antradienis, 08.09, 18:00, Palangos stadionas. | „Palanga“ / Valdas Trakys – Kauno „Hegelmann Litauen“ / Dainius Bučma

Palangoje taip pat galime tikėtis įdomių rungtynių. Valdas Trakys, nepaisant jauno , kaip trenerio, amžiaus, darbuojasi itin sėkmingai. Po neblogo pernykščio sezono seka dar geresnis šįmetinis. Pajūrio ekipa – viena iš tų, kurios neduoda ramiai atsikvėpti pirmaujančiam „Šilui“. Imponuoja ir savitas, atakuojantis komandos braižas, nuo kurio palangiškiai stengiasi nenutolti net žaisdami su pajėgesniais varžovais. Tiesa, antradienio rungtynėse būtent šeimininkai yra laikomi favoritais ir bet koks kitas rezultatas nei „Palangos“ pergalė bus laikomas nemažu netikėtumu.

Kauno „Hegelmann Litauen“ vedlys Dainius Bučma gali kiek lengviau atsikvėpti. Į nesėkmių ruožą pirmajame rate papuolę kauniečiai atrodo atsigavo. Kelios pergalės, pasiektos ne prieš pačius silpniausius varžovus komandai suteikė tvirtumo ir stabilumo. Ilgą laiką kauniečių strategui prireikė
kantrybės bei ekvilibristinių sugebėjimų – kai kuriems žaidėjams pavasarį teko kovoti net ne dviems o trimis frontais. Šiuo metu situacija pasitaisiusi, o tai atsiliepė ir rezultatams.

Įdomi detalė – abu komandų treneriai kilę iš Kretingos, tad gal būtų galima kalbėti apie palankią terpę šiai veiklai Kretingoje ?!

Antradienis, 08.09, 18:30, Trakų stadionas. | „Trakai B“ / Marius Bezykornovas – Alytaus DFK „Dainava“ / Darius Gvildys

Visai kitame Lietuvos krašte antradienį irgi bus jaučiamas savotiško „derbio“ poskonis. Buvę komandos draugai FBK „Kaunas“ ekipoje, kilę iš Pietvakarių Lietuvos kampo, vadinamo Suvalkija, susitiks šįkart priešingose barikadų pusėse. Už savo ekipų vairų abu treneriai stojo ne taip seniai, tad apie jų darbo rezultatus kalbėti kiek ankstoka. „Trakai B“ kartas nuo karto demostruoja simpatišką žaidimą, pasipriešina bei atima taškus iš pirmaujančių komandų, bet tuo pačiu kartais patiria netikėtus „niuksus“.

Paskutinis jų – prieš kelias dienas Kretingoje. Mariaus Bezykornovo komandon įsiliejo didokas būrys jaunimo, kuriems perėjimas į vyrų futbolą nėra lengvas, bet įdomus.

Alytiškiai irgi atnaujino gretas, bet reikiamo balanso savo žaidime kol kas neranda ir pirmenybėse yra pamėgę „zebro“ principą – geras rungtynes keičia blankios, pergales- pralaimėjimai. Darius Gvildys turbūt neatsisakytų bent kelių kvalifikuotų žaidėjų į kelias pozicijas, keliančias nerimą. Kita vertus, šio trenerio praktikoje jau buvo darbo su kur kas „žalesniais“ kolektyvais. Ir rezultatai nebuvo blogi.

Antradienis, 08.09, 19:00, Panevėžio stadionas. | „Panevėžys“ / Virginijus Liubšys – Kelmės „Kražantė“ / Rytis Tavoras

Panevėžio sirgaliai antradienio vakare laukia, kaip visada emocingo Virginijaus Liubšio vadovavimo ir , be abejonės, tikisi savo komandos pergalės. Vienas labiausiai patyrusių Pirmos lygos trenerių nuosekliai siekia savo tikslo ir, nepaisant pasitaikančių duobelių, žengia jo link. Menka paslaptis, jog tas tikslas yra reprezentuoti miestą aukščiausioje Lietuvos futbolo lygoje. Tradicijų, noro ir sugebėjimų panevėžiečiams netrūksta, tad tikslingas ir atkaklus darbas turėtų duoti vaisių. Virginijui Liubšiui teko treniruoti ir kitų šalies miestų komandas aukščiausioje lygoje. Visgi, labiausiai jis asocijuojasi su „auksiniais“ Aukštaitijos sostinės futbolo laikais.

Tuo tarpu panevėžiečių varžovams – Kelmės „Kražantės“ komandai vadovauja vienas paslaptingiausių ir tyliausių lygos trenerių. Rytis Tavoras nemėgsta daugžodžiauti, tuo labiau, kad yra ką veikti lopant kiauroką „Kražantės“ žaidimo modelį. Nelikus komandoje Aivaro Meškinio, pasimatė dar didesnės spragos gynyboje. Ir šiaip negarsėjantys patikumu žaidimu prie savų vartų, kelmiškiai per paskutines dvejas rungtynes praleido 11 įvarčių – švelniai tariant, didokas rodiklis. Tad savų vartų saugumas turėtų būti „Kražantės“ prioritetas rungtynėse prieš „Panevėžį“.

Antradienis, 08.09, 21:30, Vilnius, LFF stadionas. | „Vilniaus Vytis“ / Algimantas Liubinskas – Kėdainių „Nevėžis“ / Vitalijus Stankevičius

Antradienio rungtynių uždangą uždarys dar viena dvikova, kurią galima būtų pavadinti principine. Abi komandos varžosi dėl prizinių vietų, o vyriausieji treneriai irgi turi ką vienas kitam įrodyti.

Algimantas Liubinskas žodžio kišenėje beveik niekada neieško ir jo pasisakymai, be abejo, padeda atsibusti snūstelėjusiems ant laurų auklėtiniams. „Vilniaus Vyčio“ stratego kvalifikacija nekelia abejonių, o sodrūs ir dažnai teisingi epitetai iš trenerio lūpų – tikros aukso kasyklos žurnalistams J. Nekyla abejonių, kad dvikova prieš Kėdainių komandą yra viena esminių šiame sezone ir šeimininkai šioms rungtynėms ruošiasi itin atsakingai.

Pirmenybių pradžioje labai aukštų tikslų viešai nedeklaravęs „Nevėžis“ įsižaidė. Pradžioje kiek nustebinę, kėdainiškiai savo stabiliu žaidimu ir aštriomis atakomis nusipelnė visų lygos komandų bei varžovų pagarbos. Ypač gerai „Nevėžis“ šiemet žaidžia svečiuose, kur ne kartą ir ne du išsivežė pergales, palikdami nukabintomis nosimis šeimininkų sirgalius. „Nevėžio“ žaidime jaučiamas patyrusio specialsito Vitalijaus Stankevičiaus braižas. Dar viena simpatiška jo vadovavimo ypatybė – nebijojimas rizikuoti leidžiant aikštėn jaunimą – o jo Kėdainiuose užauga ne taip ir mažai.

Trečiadienis, 08.10, 18:00, Kretingos stadionas. | Kretingos „Minija“ / Gediminas Petrauskas – Gargždų „Banga“ / Vaidas Žutautas

„Miniją“ treniruojantis Gediminas Petrauskas dažniausiai būna žemaitiškai santūrus. Kita vertus, kai komanda taškelius renka itin sunkiai ir retai ir didelio noro reikštis nebūna. Po pertraukos kretingiškiai jau parodė, kad juos laidoti gal kiek ankstoka – pasipriešinę „Panevėžiui“, kitame ture įveikė trakiškius. Kiek atsiplėšę nuo „nelaimės draugų“ (trimis taškais mažiau turi „Lokomotyvas“ ir „Kaunas“), trečiadienį šeimininkai mėgins „atsiroukuoti“ su kaimynais nuo Gargždų už pažeminimą pirmame rate.

Tą padaryti bus itin sunku. „Banga“ įsibangavo ir į jos planus taškų dalybos su vienais iš autsaiderių neįeina. Vaidas Žutautas lyg ir apčiupė svertų, kurie leido komandai atsitiesti po ne itin smagios pirmenybių pradžios. Jei viskas eisis taip kaip praeitais metais, Gargždų ekipa vėl taps vienu iš pretendentų – jei ne į nugalėtojų sostą, tai bent į medalius tai tikrai.

Trečiadienis, 08.10, 18:30, Radviliškio stadionas. | Radviliškio „Lokomotyvas“/ Marijus Rimas – Telšių „Džiugas“/ Deivis Kančelskis

Radviliškio „Lokomotyvo“ ratai sukasi, bet dažniausiai – vietoje. Nepadoriai mažai taškų – 7, nepadoriai daug įvarčių praleista paskutinėse rungtynėse – irgi 7… Kaip teisingai pažymėjo Marius Rimas, žemiau jau nėra kur leistis. Per pertrauką pirmenybėse pastiprinę sudėtį radviliškiečiai turbūt neplanuoja likti toje lentelės vietoje, kurioje yra dabar. Esamų atlikėjų kvalifikacija tikrai aukštesnė, nei kokios nors alaus viryklos komandos , tad Radviliškio žiūrovai verti geresnio vaizdo, nei kad dažniausiai matė šį sezoną.

Deividas Kančelskis, sezono viduryje stojęs už Telšių „Džiugo“ vairo po truputį apsipranta su ekipa ir jos galimybėmis. Kartais atrodo, kad telšiškiams trūksta ne tiek ir daug iki pirmaujančių lygos komandų, bet atėjus lemiamoms rungtynėms vis tik tas skirtumas išryškėja. Tačiau trečiadienio dvikovoje „Džiugas“ kovos dėl pergalės ir kitoks rezultatas turbūt žemaičius nuvils.

Trečiadienis, 08.10, 18:30, Šilutės stadionas. | „Šilutė“ / Svajūnas Česnulis – FBK „Kaunas“ / Mantas Babianskas

Turas baigsis rungtynėmis Šilutėje, kur jėgas išmėgins nedaug malonių akimirkų pirmenybėse patyrusios ir dar mažiau taškų turinčios „Šilutė“ ir „Kaunas“. Likimo ironija, bet kažkada ekipos šiais vardais visiškai neblogai jautėsi kovodamos aukščiausiame Lietuvos futbolo lygmenyje. Laikai keičasi, ir dabartinės komandos kovoja dėl išlikimo Pirmoje lygoje.

Svajūno Česnulio komandos situacija šioje išlikimo dramoje geresnė. Didesnis ir taškų kraitis , solidžiau atrodo ir žaidėjų pasirinkimas. Tuo labiau, kad naujokai, užregistruoti komandos sudėtyje turėtų sustiprinti „Šilutę“.

„Kauno“ ekipai susitikimas Šilutėje yra vienas iš tų, kurį sužaidus sėkmingai, dar galima „užsikabinti“ kovoje dėl vietos lygoje. Deja, besitęsiančios problemos tokias galimybes mažina, tad kauniečių komandos trenerį Mantą Babianską belieka užjausti.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS