Neįgaliesiems

Pirmos lygos 19 turas: strateginis pranašumas – jau ne lyderių rankose

Nors abu yra bėgikai, stajeris nuo sprinterio skiriasi iš esmės. Galingu spurtu Pirmos lygos turnyrą pradėjusi „Jonava“, jam persiritus į antrąją pusę vis dažniau kliūna už barjerų, o ją persekiojantys „Šiauliai“ tarsi pajuto antrą kvėpavimą. 19-asis turas netapo išimtimi.

Baudiniai. Kai 11-oji lygos komanda atima taškų iš pirmosios, kitaip nei sensacija to nepavadinsi. Tačiau Vilniaus „Riterių“ B lygiosios 3:3 namuose su „Jonava“ neturėtų stebinti. Akistatai su turnyro lydere šeimininkai pasitelkė būrį žaidėjų iš A lygos. Tuo tarpu jonaviečiai savo gretose neturėjo rezultatyviausio Pirmos lygos futbolininko Mariaus Ganusausko ir dėl raudonosios kortelės mačą praleidusio vieno pagrindinių saugų Almanto Vansevičiaus.

Kaip pasikinkė, taip ir išjojo – „Riteriai“ nuo pat pradžių perėmė mūšio gijas į savo rankas ir jau 21 min. išlindo į priekį. Svečiai atsitiesė tuoj po pertraukos, bet greit praleido vėl – 11 m baudinį realizavo Ernestas Andriušis. Netrukus per tris minutes į šeimininkų vartus buvo paskirti net du 11 m baudiniai. Pirmuoju atveju, 68 min. „Jonavos“ veteranas Tadas Eliošius nepergudravo Luko Paukštės, o už dviejų min. jau pasitaisė – 2:2. Vilniečiai atsikirto Dominyko Kodzio dūriu (3:2). Jonaviečiai, kaip ir 17-ojo turo akistatoje su Gargždų „Banga“ B, už lygiąsias turėtų dėkoti Filipui Halgošui. 23 metų slovakas likus dešimčiai min. nuostabiu smūgiu užfiksavo galutinį rezultatą – 3:3.

„Pamatėme rimtą vilniečių sudėtį, tad pradėjome atsargiai. Norėjome ramiai apsiprasti, bet praleidome kuriozišką įvartį. Antrajame kėlinyje metėmės į ataką, perėmėme iniciatyvą ir momentų atsirado daugiau. Vis dėlto iškovoti tašką išvykoje nėra blogai“, – tikino „Jonavos“ vairininkas Eisvinas Utyra.

Italija. Jonaviečiai su 50 taškų lieka viršūnėje, bet strateginį pranašumą jau perėmė „Šiauliai“. Mindaugo Čepo auklėtiniai namuose 4:0 nepaliko šansų Vilniaus BFA ir su 49 taškais dar turi vieną susitikimą atsargoje.

Visai kitokį siužetą 19-ajame ture susuko trečioje vietoje žengiantis Vilniaus „Žalgiris“ B (40 taškų). Vilniečiai tik po atkaklios kovos 2:1 palaužė bendravardžius iš Kauno. Pastarieji išvykoje ilgai pirmavo, bet per paskutinį rungtynių laiko ketvirtį praleido dusyk ir lieka lygos dugne.

Ketvirtąjį laiptelį užimantis „Panevėžys“ B neteko pagrindinio snaiperio Fausto Steponavičiaus. 17-metis puolėjas persikėlė į Italiją. Jis pasirašė sutartį su „Serie A“ rungtyniaujančiu „Genoa“ klubu, bet kol kas rungtyniaus „Genoa“ jaunimo komandoje. Pirmos lygos pirmenybėse F. Steponavičius spėjo pelnyti 11 įvarčių. Be jo panevėžiečiai savo aikštėje 0:2 pripažino Mažeikių „Atmosferos“ jėgą. Žemaičiai, kaip ir Kazlų Rūdos „Šilas“, nuo „Panevėžio“ atsilieka vos tašku.

Po 28 taškus liko Plungės „Babrungo“, 1:4 neprilygusio Kretingos „Minijai“, ir Gargždų „Bangos“ B, 1:2 nusileidusios Klaipėdos „Neptūnui“, sąskaitose. Klaipėdiečiai su 22 taškais kol kas trypčioja pirmi už aštuoneto brūkšnio, kretingiškiai (18 taškų) – iškart po jų, bet žaidė maču mažiau.

„Kai laimi prieš kitą Žemaitijos komandą, jausmas dar malonesnis. Mums pergalės reikėjo kaip oro, todėl ją ir pasiekėme“, – džiaugėsi „Minijos“ treneris Martynas Viluckas.

Jaunuolynas. 16-metis Ugnius Senda spėjo vos kartą prisiliesti prie kamuolio, o antruoju lietimu pelnė savo pirmąjį įvartį lygoje. Kad pasižymėtų akistatoje su „Šilu“, „Sūduvos“ B ekipos žaidėjui nuo žengimo į aikštę užteko 17 sek. Jam ypatingu tapusį epizodą jaunuolis išgliaudė meistriškai – gautas savalaikis perdavimas, įsiveržimas į baudos aikštelę ir tikslus spyris į kairįjį vartų kampą.

Nors šis marijampoliečių įvartis neturėjo įtakos galutinei rungtynių baigčiai (3:1 Kazlų Rūdos komandos naudai), jis turėjo patikti jų treneriams. Pozityviai „Sūduvos“ B gretose nuteikė ir Mato Miškinio pasirodymas. A lygoje šiemet spėjęs debiutuoti 15-metis, kurį laiką buvo iškritęs iš rikiuotės, tačiau rugpjūtį pasirodė Pirmoje lygoje ir sulig kiekvienu maču įrodinėja savo talentą. Palyginimui – „Šilo“ gretose savaitgalį du įvarčius pelnęs Ričardas Beniušis (41 metai) yra net dešimtmečiu vyresnis už minėtus du „Sūduvos“ B jaunuolius kartu sudėjus.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS