Neįgaliesiems

Pirmos lygos 21-asis turas. Trumpesnis, bet ne mažiau įdomesnis.

Šiandien startuojantis 21-asis pirmenybių turas vėl bus trumpesnis. Dvi lygos ekipos – Kėdainių „Nevėžis” ir Telšių „Džiugas” tęsia kovas LFF taurės ketvirtfinalyje, kuris vyks šį šeštadienį.

N. Miknevičius/Pirmalyga.lt | L. Žemgulio nuotr.

Tuo tarpu kiti konkurentai aiškinsis santykius pirmenybėse ir mėgins papildyti savo taškų kraitį.

Penktadienis, 08.19, 18:00, Kaunas, NFA stadionas | Kazlų Rūdos „Šilas” – „Vilniaus Vytis“

Kazlų Rūdos „Šilas” tęsia savo pasirodymų odisėją svetimuose stadionuose. Šį penktadienį lyderių laukia vienas „kertinių” ir principinių turnyro susitikimų – „Vilniaus Vytis” dar nelaidoja savo ambicijų „patriukšmauti” lentelės viršuje. Atstumas tarp ekipų lyg ir nemažas, bet sėkmės atveju vilniečiai jį nukirptų trečdaliu. Ar verta laukti tokio nenuspėjamo ir rezultatyvaus susitikimo kaip pirmajame rate Vilniuje ? Kažkodėl atrodo, kad šį kartą komandos bandys žaisti atsargiau ir „neužlipti “ ant varžovų kontratakų grėblio. „Vyčiai” po pertraukos žaidžia tartum ant sūpuoklių – pralaimėjimus keičia pergalės, o kovai dėl medalių toks trūkčiojimas nepadės. Tad rungtynės su lyderiu išvykoje – tarsi lakmuso poierėlis, parodysiantis „Vilniaus Vyčio” užmojų pagrįstumą.

Penktadienis, 08.19, 19:00, Gargždų stadionas | Gargždų „Banga” – Kauno „Hegelmann Litauen”

„Hegelmanai” dar kartą šturmuos Žemaitiją. Praeita išvyka Telšiuosna susiklostė itin sėkmingai – įvartis paskutinės atakos metu atnešė kiek netikėtą pergalę ir suteikė papildomą impulsą ekipai. Akivaizdu, kad po pertraukos kauniečiai atkuto – trys pergalės ketveriose rungtynėse, įmušti 9 įvarčiai ir kur kas tvirtesnė vieta turnyrinėje lentelėje. Sėkmingai susiklosčius aplinkybėms galima pagalvoti ir apie kopimą aukštyn, bet …

Gargždų „Banga” paskutinį kartą pralaimėjo prieš … 3 mėnesius ! Įspūdinga 10-ies nepralaimėtų rungtynių serija leido „oranžinei” armijai rimtai įsisukti į medalių dalybų verpetą. Nuo 3-ioje vietoje esančio „Nevėžio” teskiria trys taškai, atstumas įveikiamas viena pergale, kurią ir sieks padovanoti penktadienio vakarą saviesiems gerbėjams gargždiškiai.

Šeštadienis, 08.20, 18:00, Kaunas, NFA stadionas | FBK „Kaunas” – „Trakai B”

Viena iš retų šviesesnių kauniečių akimirkų šiose pirmenybėse susijusi su pirmojo rato rungtynėmis prieš „Trakai B” ekipą. Tuomet po šeimininkų įvarčio į savus vartus kauniečiai šventė pirmąją pergalę. Galimybių pakartoti istoriją yra, nors šiuo metu trakiškiai demonstruoja brandesnį žaidimą. Šeštadienį šeimininkai mėgins pasinaudoti kai kuriomis silpnesnėmis “riterių” pamainos vietomis. Viena iš jų – patirties stoka. Kita vertus, ypatingos persvaros šiame žaidimo komponente „Kaunas” taip pat neturi.

Kalbant dar atviriau, galimybės išsilaikyti lygoje kauniečiams su kiekvienu turu menkėja, kardinaliai situacija vargu ar pasikeis. Belieka palinkėti garbingai pabaigti sezoną ir kiek įmanoma solidžiau sukovoti likusiose rungtynėse. Tinkamai nusiteikus ir šyptelėjus sportinei laimei „Kaunas” gali nustebinti daugumą varžovų lygoje.

Šeštadienis, 08.20, 18:00, Alytaus stadionas | Alytaus DFK „Dainava” – „Palanga”

Alytaus futbolo gurmanai vėl turėtų sulaukti išskirtinio patiekalo. „Palanga” nusiteikusi šiose pirmenybėse visai „nekurortiškai”, ritmingai renka taškus ir užtikrintai pūškuoja įsitaisiusi už lyderio nugaros. Alytuje visoms komandoms rungtyniauti nelengva, tad Valdas Trakys nuteikinėja savo auklėtinius rimtai kovai.

Tuo tarpu Dariaus Gvildžio kariaunai šis susitikimas – nemenkas išbandymas. Neblogai pradėtas antrasis ratas atveria Alytaus ekipai geras galimybes pakovoti ir dėl aukštesnių vietų, nei aštuntoji, kurioje „Dainava” įsitaisiusi dabar. Be abejo, šeimininkams norėsis atsirevanšuoti ir už pralaimėjimą pirmajame rate – 2:4.

Sprenžiant iš paskutiniųjų varžovų susitikimų, darbo abiems vartininkams turėtų netrūkti, o kuris iš jų bus geresnės nuotaikos pamatysime po šeštadienio susitikimo. Beje, „Palanga” tęsia smagią seriją – “sausais” savo vartus išsaugojo jau ketverias rungtynes paeiliui. Įvarčių santykis jose irgi įspūdingas: 19-0. Gal tai naujas iššūkis alytiškių snaiperiams ?!

Sekmadienis, 08.21, 17:00, Panevėžio „Aukštaitijos” stadionas | „Panevėžys” – Radviliškio „Lokomotyvas”

Panevėžiečiai turi nesuvestų sąskaitų su „Lokomotyvu” dar nuo pirmojo rato. Netikėtos lygiosios Radvilškyje kainavo tiek prarastus taškus, kurių gali prireikti finiše, tiek begalę nervų ląstelių. Laiko praėjo nemažai, aistros apsrimo, bet yra toks posakis „Nieko neužmiršta, niekas nepamirštas”. Tad „Aukštaitijos” stadione laukčiau šeimininkų atakų škvalų , galgi ir su perkūnijomis.

Abiejų ekipų treneriai galėtų varžytis emocingiausių lygos strategų rinkimuose, jei tokie vyktų. Tiesa, už aštrų liežuvį dažnai ir nukenčiama. Marijus Rimas šįkart turės pasieškoti kitos vietos , nei „Lokomotyvo” atsarginių suolelis – praeitose rungtynėse jam buvo parodyta raudona kortelė.

Kalbant apie turnyrines peripetijas – sangrūda prie medalių pakylos tik didėja, tad šeimininkams taškų dalinti nevalia, o „Lokomotyvui” vis nesiseka sugriebti to šiaudo, už kurio sugriebus bent pavyktų po kojomis pajusti dugną …

Sekmadienis, 08.21, 19:00, Vilnius, LFF stadionas | Vilniaus „Žalgiris B” – Kretingos „Minija”

Šalies čempionų pamaina po labai nesėkmingos liepos (2 pralaimėjimai) susiėmė rugpjūtyje – 3 pergalės (tarp jų – ir išskirtinė, prieš „Šilą”). Nesustabdomai siaučia atakų uraganas kodiniu pavadinimu „Julius”, štampuojantis vieną po kito įvarčius priešininkų vartuosna.

Vargu ar Kretingos „Minija” mėgins varžytis su šeimininkais atvirame futbole. Greičiausiai veiksmas vyks jų aikštės pusėje ir žemaičių gynybiniai redutai jaus nejuokingą įtampą. Kita vertus, vilniečius treniruojantis A.Skerla turėjo pastabų saviškiams po pergalės prieš „Šilutę”, paminėjęs, jog atsipalaidavimas kartais kainuoja labai brangiai. Tuo gali pamėginti pasinaudoti ir „Minija”.

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS