Neįgaliesiems

Pirmos lygos 6 turo anonsas: kaimynų dienos ir lyderių akistata

Galbūt artėjantis savaitgalis ir nelepins gerais orais, bet Pirmos lygos komandų gerbėjams nuobodu būti neturėtų. Turas prasidės pirmaujančių ekipų dvikova, nemažai jame bus ir lentelės kaimynystėje esančių varžovų akistatų. O tai – visuomet papildoma motyvacija ir stimulas. Kažkur gali nutikti ir netikėtumų.

 

Penktadienis, 07.10, 18:00, Jonavos miesto stadionas
„Jonava” – „Vilniaus Vytis”

Turas startuoja rungtynėmis tarp komandų, šiuo metu esančių lentelės viršuje ir kol kas pirmenybėse nepatyrusių nei vieno pralaimėjimo. Geras startas sporte itin svarbus, o renkami taškai suteikia dar daugiau pasitikėjimo ir motyvacijos.

„Jonava” kol kas vieną po kito įveikia gana rimtus varžovus, nepaisant jiems tekusio gana nelengvo kalendoriaus. Pergalės pasiekiamos įnirtingoje kovoje, minimaliais rezultatais. Patikimas žaidimas gynyboje tampa jonaviškių vizitine kortele, o stabiliam taškų rinkimui kol kas dažniausiai pakanka ir po 1 įmušto įvarčio per rungtynes.

Vilniečiai rungtyniauja kur kas aštriau atakoje, tačiau ir į savus vartus praleidžia daugiau. Absoliutus rezultatas (5 pergalės iš 5) tampa savotišku iššūkiu kiekvienam sekančiam „Vilniaus Vyčio” varžovui – visiems knieti tą seriją nutraukti. Jonaviškiai tą padaryti pajėgūs, bet svečiai turėtų pateikti savų svarių argumentų.

Penktadienis, 07.10, 18:00, Vilnius, LFF stadionas
Vilniaus „Žalgiris” B – Mažeikių „Atmosfera”

Rezultatyvią pergalę išvykoje pasiekę žalgiriečiai penktadienį LFF stadione priims atkutusią „Atmosferą”.

Mažeikių komanda pradėjo rinkti taškus, o pagerėjusį ekipos žaidimą pažymėjo ir žaidžiantis treneris Evaldas Razulis.

Abi komandos yra surinkę po 4 taškus, kaimyniškai dalinasi 10-11 vietomis, tad neabejotinai stengsis atitrūkti nuo varžovų. Krenta į akis, kad „Atmosfera” yra pagerinusi gynybą, nors kartais daroma ir grubokų klaidų. Tuo tarpu sostinės komandos atstovai labiau linkę laimės ieškoti svetimoje baudos aikštelėje, primiršdami savąją. Iš dalies tai suprantama ir galima paaiškinti jaunatvišku maksimalizmu bei patirties stoka.

Beje, dažnai komandų, esančių apatinėje turnyro lentelės pusėje, tarpusavio dvikovos būna įnirtingesnės ir atviresnės nei lyderių. Manome, kad panašaus scenarijaus galime laukti ir penktadienį.

Penktadienis, 07.10, 19:00, Šiaulių miesto stadionas
FA „Šiauliai” –  „Panevėžys” B

Šiauliuose susitiks dar vieni turnyrinės lentelės kaimynai. Neblogai pirmenybes pradėję, bet po to „užbuksavę” šiauliečiai atsidūrė komandų rikiuotės viduryje. Du pralaimėjimai, patirti savo žiūrovų akivaizdoje ( tiesa- prieš stiprius varžovus, lentelės lyderius) tapo skaudžiu, bet ne mirtinu smūgiu Renato Vestarto auklėtiniams. Komanda antradienį sužaidė dar ir LFF taurės rungtynes prieš „Žalgirį”, tačiau laiko atsigauti turėtų užtekti, juolab, kad dalis pagrindinių atakuojančių žaidėjų rungtyniavo po kėlinį.

„Panevėžys” B tapo gana maloniu turnyro starto atradimu. Lygos debiutantai stengiasi žaisti drąsiai, nebodami jokių autoritetų. Aktyvus žaidimo stilius kartais, ypač rungtyniaujant su labiau patyrusiomis komandomis, turi ir savų minusų. Visgi, stebėti panevėžiečių žaidimą dažniausiai įdomu žiūrovams, o varžovams  iškyla nemenkų problemų.

Šeštadienis, 07.11, 13:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas
Kauno „Hegelmann Litauen” – Kėdainių „Nevėžis”

Turnyrinės lentelės lyderiai Kaune susitiks su pastaruoju metu atsigaunančiu „Nevėžiu”. Dvikova turėtų būti principinė ir atkakli, nežiūrint dabar esančio taškų skirtumo. Kėdainių komanda akivaizdžiai atsigauna po sunkaus starto ir tampa vėl rimtu varžovu, galinčiu atimti taškus iš bet ko.

Kauno ekipoje yra bent pora žaidėjų, puikiai žinančių šeštadienio varžovų galimybes, – dar pernai R.Lipnevičius ir J.Supronas vilkėjo „Nevėžio” marškinėlius. Jiems šios rungtynės turėtų būti išskirtinės.

Artūro Ramoškos auklėtiniai kol kas žaidžia solidžiai, atakuoja įvairiai, o savo „namų tvirtovę” gina beveik be priekaištų – vos 1 praleistas įvartis per 5 rungtynes.

Įdomu pažymėti, kad abiejų komandų atakuojantys futbolininkai yra pamėgę skaičių 4 – būtent tiek įvarčių „Hegelmann Litauen”ekipa yra įmušusi trijose rungtynėse, o „Nevėžis” – dvejose.

Šeštadienis, 07.11, 13:00, Vilnius, LFF stadionas
Vilniaus BFA – Telšių „Džiugas”

Vilniečiai vis dar šį sezoną nėra pajutę pergalės ar bent lygiųjų skonio Pirmoje lygoje. Sunku bus tai padaryti ir šeštadienį. Visgi, prieš BFA komandą LFF stadione išsirikiuos pernai metų nugalėtojai, nemažinantys savų siekių. Praeitame ture „Džiugas” praleido pirmą įvartį, prarado pirmus taškus ir pirmą kartą įmušė mažiau nei 2 įvarčius pirmenybėse, tad savaitgalį sieks sugrįžti į sau įprastą ritmą. Įvertinus tą, vilniečių užduotis tampa dar sunkesne.

Žvelgiant į lentelę ir rezultatų dinamiką, telšiškiai – akivaizdūs favoritai, bet negalima neigti ir fakto, jog BFA po truputį apsipranta lygoje, žaidžia vis ramiau ir drąsiau, o pasitaikius progai gali ir sukelti problemų jų neįvertinusiems varžovams.

Šeštadienis, 07.11, 17:00, Kretingos miesto stadionas
Kretingos „Minija” – Alytaus „Dainava”
Abi šeštadienį Kretingoje susitiksiančios komandos pralaimėjo praeito turo rungtynes, neįmušusios nei vieno įvarčio. Jei „Dainavai” tai buvo pirmasis kluptelėjimas po 4 pergalių, tai „Minijos” žaidimo tendencijos negali neraminti komandos sirgalių ir vadovų. Kretingiškiai atsidūrė nelengvoje situacijoje, bet žvalgytis atgal nėra kada – pirmenybės trumpos ir laiko bei galimybių vytis varžovus su kiekvienu turu lieka mažiau.

Abi komandos dar tęsia ir pasirodymą LFF taurės turnyre, o alytiškiai turi neblogas galimybes ir žengti jame toliau, nei aštuntfinalis. Visgi, taškai ir situacija pirmenybėse ekipoms, ko gero, svarbiau.

Sekmadienis, 07.12, 17:30, Trakų miesto stadionas
Vilniaus „Riteriai” B – „Kauno Žalgiris” B

Sekmadienį dauguma Pirmos lygos komandų ilsėsis, kai kas gal apsilankys ir Trakuose, o šio miesto stadione santykius mėgins išsiaiškinti dviejų A lygos klubų antrosios ekipos. Žvelgiant iš turnyrinės lentelės perspektyvos, aikštės šeimininkai turėtų būti vadinami favoritais, kauniečiai kol kas yra viena iš dviejų lygos komandų, nepelniusių nei taško. Bet matematika lieka matematika, o futbole dažnokai paneigiami ir logikos dėsniai. Neatmestume ir staigmenos galimybės šiame susitikime, nors sutinkame, jog „riteriai” kol kas demonstruoja solidesnį žaidimą. Lygiosios Telšiuose nemažai ką pasako apie vilniečių galimybes, pažiūrėsime, ar sekmadienį šeimininkams pavyks jas sustiprinti.

Pirmalyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS