Pirmos lygos 7 turo apžvalga: Rezultatyvumo rekordas, aistros ir dramos

Praėjusiame ture žiūrovai neturėjo pagrindo nuobodžiauti – beveik visose dvikovose įtampa laikėsi iki rungtynių pabaigos, lemiami įvarčiai buvo mušami paskutinėmis susitikimų minutėmis, o apskritai šis turas tapo kol kas rezultatyviausiu pirmenybėse – įmušti 26 įvarčiai.

Penktadienis, 07.17, 17:30, Kėdainių miesto stadionas, 200 žiūrovų.
Kėdainių „Nevėžis” – FA „Šiauliai” 2:0 (1:0).
Teisėjai: R. Valikonis, S. Kartočius, E. Korotkovas
Įvarčiai: A. Gėgžna 33’, E. Kugys 47’.

Principinėje dvikovoje „Nevėžis“ įrodė, kodėl pastaruoju metu jų rezultatai ir turnyrinės perspektyvos gerėja. Aikštės šeimininkai rungtyniavo geriau ir aštriau, o savo pranašumą įrodė puolimo lyderių A. Gėgžnos ir E. Kugio įvarčiais. Ypač gražus buvo pirmasis, kuomet Aretas, gavęs kamuolį netoli aikštės vidurio, vienas susitvarkė su beveik visa šiauliečių gynybos linija.

Dar viena pergalė leido Kėdainių komandai priartėti prie lyderių ir dar labiau „pakelti temperatūrą“ pirmaujančioje ekipų grupėje. Šiauliečiai tokią progą šį kartą praleido ir liko turnyrinės lentelės viduryje. Panašu, kad kartojasi praeitų metų istorija, kai po įspūdingo starto kažkas Šiaulių komandos žaidimo mechanizme išsiderina.

Penktadienis, 07.17, 18:00, Telšių miesto stadionas, 600 žiūrovų.
Telšių „Džiugas” – „Jonava” 2:2 (0;0).
Teisėjai: Š. Tamulynas, E. Bučinskas, U. Šmitaitė.
Įvarčiai: A. Lipskis 62’, T. Rapalavičius 82’ – D. Raudonius 68’(11m), L. Stonkus 90+5’.

Rungtynių tarp „Džiugo“ ir „Jonavos“ scenarijus turėjo patikti įtempto siužeto trilerių gerbėjams. Neskubi pradžia, didėjanti įtampa, pasipylę po pertraukos įvarčiai ir atomazga paskutinės atakos metu. Galima teigti, kad jonaviškiams šiek tiek ir šyptelėjo fortūna, bet to jos šypsnio Eisvino Utyros auklėtiniai turbūt nusipelnė. Kovingai ir kibiai žaidę svečiai sugebėdavo rasti atsakymą į šeimininkų pateiktus argumentus ir du kartus lygino rezultatą. O antrą kartą tą padarė paskutinę pridėto laiko minutę, kai padėti saviškiams į varžovų baudos aikštelę nukurnėjo ir vartus gynęs Martynas Matuzas. Gal neįprastai gausus varžovų žaidėjų būrys baudos aikštelėje ir sutrikdė šeimininkus, bet faktas yra toks, kad Laurynas Stonkus kamuolį į vartus pasiuntė būdamas „užmirštas“ ir nesulaukęs reikiamo dėmesio iš gynėjų. Šis epizodas, iššaukęs audringas svečių emocijas bei šeimininkų apmaudą, neleido „Džiugui“ atsiplėšti nuo persekiotojų rikiuotėje ir kveptelti kiek lengviau. Abi komandos, kartu su „Vilniaus Vyčiu“ išlieka nepralaimėjusios lygoje.

Penktadienis, 07.17, 18:00, Panevėžys, Žemynos progimnazijos stadionas, 300 žiūrovų.
Panevėžys” B – Vilniaus „Žalgiris” B 2:0 (2:0).
Teisėjai: V. Paulauskas, I. Pozdejeva, I. Kaprašovas.
Įvarčiai: F. Steponavičius 7’, R. Graičiūnas 27’.

„Panevėžys“ B jaunimas pasistengė išvengti nervingos rungtynių pabaigos ir pagrindus antrai pergalei lygoje padėjo jau per pirmą rungtynių pusvalandį. Šeimininkų dominavimą pirmoje pusėje įprasmino Fausto Steponavičiaus ir Redo Graičiūno įvarčiai.

Svečių ekipos trenerių štabas pertraukos metu tikriausiai pabandė „pažadinti“ savo komandą, bet antrame kėlinyje kiek suaktyvėjęs vilniečių žaidimas neatnešė jiems dividendų – visus tokius bandymus neutralizavo „Panevėžys“ B gynyba, vadovaujama patyrusio vartininko Šarūno Jurevičiaus.

Komandos susikeitė vietomis lentelėje ir išlieka kovoje dėl vietos pirmame aštuntuke.

Šeštadienis, 07.18, 17:00, Vilnius, LFF stadionas, 100 žiūrovų.
Vilniaus Vytis” – Kretingos „Minija” 5:0 (4:0).
Teisėjai: U. Veprauskas, D. Norkus, I. Ramanauskienė
Įvarčiai: A. Korsakas 4’, I. Soumah 14’ ir 40’, A. Kyeremeh 16’, C. Tchamba 64’.

Vienintelės rungtynės, kurių baigtį numatyti buvo galima gana anksti, įvyko Vilniuje. Jau 16-ą minutę stadiono švieslentė rodė įtikinamą šeimininkų persvarą, o vėliau „Vilniaus Vytis“ pavertė rezultatą ir gana nepadoriu. Aikštės šeimininkų atakose išsiskyrė komandos legionieriai, nenuostabu, kad 4 iš 5-ių vilniečių įvarčių – jų sąskaitoje. Vaizdas rungtynėse priminė vieno krypties eismą, o „Vilniaus Vyčio“ treneris netgi pasigedo rungtynėse varžovų kovingumo.

„Minija“ kol kas neranda už ko „užsikabinti“, komanda atsidūrė priešpaskutinėje lentelės vietoje, bet stebuklingo recepto niekas nepasiūlys – situaciją taisyti reikia patiems, sunkiu ir kantriu darbu. To ir palinkėsime kretingiškiams.

Sekmadienis, 07.19, 16:00, Mažeikių miesto stadionas, 200 žiūrovų.
Mažeikių „Atmosfera” – Vilniaus „Riteriai” B 3:2 (1:2).
Teisėjai: M. Jackus, D. Klimas, A. Alūzas.
Įvarčiai: M. Papšys 45’(11m) ir 90’, A. Bačanskis 50’ – J. Marazas 21’ (11m) ir 30’ (11m).

Vienos permainingiausių ir keisčiausių turo rungtynių vyko Mažeikiuose. Pirmame kėlinyje situaciją aikštėje kontroliavo svečiai, 2 kartus pasiuntę kamuolį į „Atmosferos“ vartų tinklą nuo 11 m. žymos. Be visai nereikalingų pražangų savo baudos aikštelėje, šeimininkų gynyba pirmoje rungtynių pusėje buvo dosni, karts nuo karto suteikdama varžovams galimybes pasižymėti. Tačiau pastarieji progas švaistė, o kėlinio pabaigoje jau ir virš „riterių“ galvų pradėjo tvenktis debesys. Nemalonumai užklupo kėlinio pabaigoje, kai svečiai neteko žaidėjo (raudona kortelė už paskutinės vilties pražangą V. Paulauskui) bei praleido įvartį irgi iš baudinio (M. Papšys). Po pertraukos „Atmosferai“ užteko 5 minučių ir rezultatas tapo lygiu.

Toliau kova vyko permainingai, o netikėta atomazga paskutinėmis minutėmis tik dar labiau pabrėžė įdomų šių rungtynių pobūdį. Likvidavus pavojingą mažeikiškių išpuolį neišlaikė svečių gynėjo R. Šveikausko nervai. Žodinė tirada, ko gero, apeliuojant dėl nuošalės, ir skirta teisėjo asistentui, buvo įvertinta geltona kortele, o iš prakalbos vietos („Riterių“ baudos aikštelėje) skirtas laisvas smūgis virto lemiamu įvarčiu į svečių vartus. Suprantamas vilniečių apmaudas ir emocijos po rungtynių, bet pergalę jose jie išleido patys.

Sekmadienis, 07.19, 17:00, Alytaus miesto stadionas, 700 žiūrovų.
Alytaus „Dainava” – Kauno „Hegelmann Litauen” 1:2 (0:1).
Teisėjai: J. Paškovskis, K. Guobys, J. Guobys.
Įvarčiai: L. Kochanauskas 53’ – U. Lekečinskas 45’, B. Olencevičius 70’ (11m)

Kauno „Hegelmann Litauen“ rungtynėse Alytuje buvo pakliuvusi į nelengvą situaciją. Traumos bei diskvalifikacijos gerokai pakoregavo vienų iš Pirmos lygos lyderių sudėtį bei sumažino galimybę manevruoti sudėtimi. Maža to, pirmo kėlinio viduryje rungtynių negalėjo tęsti ir K. Upstas. Visgi, su nelengva užduotimi svečiai susidorojo puikiai. Atlaikę ne vieną šeimininkų išpuolį (vartuose vėl puikiai darbavosi N. Bjelanas) kauniečiai kėlinio pabaigoje aštriai įgėlė šeimininkams (U. Lekečinskas).

Netikėtas Luko Kochanausko smūgis pakėlė ant kojų gausiai susirinkusius „Dainavos“ aistruolius, bet kauniečiai rado atsaką – dar viena aštri kontrataka buvo nutraukta baudos aikštelėje. Teisėjas nesudvejojo ir parodė į 11 m. žymą, o Benas Olencevičius šaltakraujiškai išskyrė kamuolį ir vartininką į skirtingus alytiškių vartų kampus.

Negalima sakyti, kad „Dainava“ nuleido rankas, tačiau svečiai į pergalę įsikibo tvirtai ir taškų Alytuje nepaliko. Abi komandos ir toliau „stumdosi“ lyderių grupėje, o tokios lyderių tarpusavio rungtynės tampa tikromis pirmenybių puošmenomis.

Sekmadienis, 07.19, 17:00, Kaunas, FA „Kauno Žalgiris” stadionas, 150 žiūrovų.
Kauno Žalgiris” B – Vilniaus BFA 3:2 (2:1).
Teisėjai: J. Valatka, L. Skladaitytė, J. Kupčinskas.
Įvarčiai: L. Odincovas 22’ ir 83’, D. Vinckus 43’ – E. Mačiūta (į sav. vartus) 38’, M. Perveinis 71’.

Tuo pačiu metu, kai Alytuje santykius aiškinosi lyderiai, LFF Kauno treniruočių centro stadione dėl pirmųjų taškų kovojo „bedaliai“ – dvi komandos iki šio turo taškų neturėjusios. Po rungtynių lengviau galėjo atsikvėpti šeimininkai – po savotiško apsikeitimo smūgiais pergalių svarstyklės pakrypo jų naudai. Vienu iš „Kauno Žalgiris“ B vedlių į pergalę tapo Lukas Odincovas, pelnęs „dublį“.

BFA jau kelintose rungtynėse nusileidžia varžovams minimaliais skirtumais. Atrodytų, kad pirmieji taškai yra pasiekiami ranka, bet kol kas to padaryti nepavyksta.