Neįgaliesiems

Pirmos lygos 8 turo anonsas: Gretos tankėja, santykiai aštrėja

Įpusėjus pirmajam ratui kai kurios ekipos dar stiprina savas gretas, kamšydamos atsivėrusias spragas ar didindamos manevrų sudėtimi galimybę. Gali būti, kad šio turo dvikovose išvysime ir naujų veidų, bet ir be jų intrigų bus apsčiai. Vienų iš lyderių dvikova, mūšiai Vidurio Lietuvoje ir vilniečių tarpusavio kovos – visa tai mūsų laukia aštuntame Pirmos lygos ture.

Penktadienis, 07.24, 17:30, Kėdainių miesto stadionas

Kėdainių „Nevėžis” – „Panevėžys” B

„Nevėžio“ laivas, pagavęs pergalingą vėją, sparčiai artėja prie lyderių grupės. Dar viena pergalė kėdainiečių ambicijas sustiprintų dar labiau, tačiau ją pasiekti neturėtų būti lengva. Rungtynės tarp kaimyninių Aukštaitijos miestų komandų dažniausiai pasižymi ypatingu atkaklumu bei įtampa. Ir nesvarbu, kad šį kartą Kėdainių miesto stadione žais „Panevėžys“ B komanda – Dariaus Žindulio ir Žilvino Banio vadovaujami jaunuoliai nebijo autoritetų ir, nors kartais nukenčia nuo labiau patyrusių varžovų, visada bando kibti jiems į atlapus.

„Nevėžio“ atakas dažniausiai užbaiginėjantys Aretas Gėgžna ir Evaldas Kugys yra tarp rezultatyviausių pirmenybių sąrašo viršuje. Tai – papildomas įspėjimas panevėžiečiams, kurių gynybinius veiksmus kol kas negalima pavadinti stipriąja komandos puse.

Penktadienis, 07.24, 17:30, Trakų miesto stadionas

Vilniaus „Riteriai” B – Vilniaus „Žalgiris” B

Vakarykščių Vilniaus derbio dalyvių B komandos irgi aiškinsis santykius Pirmoje lygoje. Susitikimas vyks Trakų miesto stadione, kurio ypatumai turbūt geriau žinomi reguliariai čia žaidžiantiems „riteriams“. Galėtume sakyti, jog „Riteriai“ B  komandos galimybės šioje dvikovoje turėtų būti vertinamos geriau. Bet, kaip rodo patirtis, tokie vertinimai – labai sąlygini.  Abi komandos stabilumu šį sezoną pasigirti negali, o jų trenerių štabo nuotaika kartais primena kardiogramos šuolius net tų pačių rungtynių metu.

Penktadienis, 07.24, 18:00, Jonavos miesto stadionas

„Jonava” – „Kauno Žalgiris” B

Aikštės šeimininkai pasistengė ir nelengvą kalendoriaus atkarpą įveikė su gana nedideliais nuostoliais. Iš pirmo žvilgsnio jonaviškiams dabar teks žaisti su kiek silpnesniais varžovais, bet toks įspūdis gali būti labai apgaulingas. Varžovų nuvertinimas jau ne kartą pakišo koją net didžiausiems futbolo grandams, tad tinkamas komandos nuteikimas rungtynėms turėtų būti vienu pagrindinių Eisvino Utyros rūpesčių.

Kauniečiai praeitame ture iškovojo pirmuosius taškus, tad jų stovykloje nuotaikos turėtų būti neblogos bei kovingos. Komanda šoktelėjo ant 12-o turnyrinės lentelės laiptelio, bet nemanome, kad tai galėtų būti ekipos „lubos“.

Penktadienis, 07.24, 19:00, Šiaulių miesto stadionas

FA „Šiauliai”– Alytaus „Dainava”

Šiauliuose santykius aiškinsis komandos, praeitame ture patyrusios pralaimėjimus. Tad proga reabilituotis yra abiem komandoms. Kuri iš jų ta proga geriau pasinaudos – parodys laikas. Ekipos turi tarpusavio sąskaitų dar nuo praeito sezono, kovos tarp jų buvo atkaklios, permainingos ir įdomios. Šiauliai sulauks ir „Dzūkų tankų“ brigados vizito, o kokios nuotaikos jie riedės atgal į Alytų,  nemažai priklausys ir nuo abiejų komandų snaiperių. Rokas Gedminas, Vaidas Viktoravičius bei Lukas Kochanauskas – kol kas aštriausi ginklai ekipų arsenale, galima laukti jų „šūvių“ ir penktadienį.

Be abejo, nemažai gali lemti ir komandų gynyba. Kol kas šiuo aspektu alytiškių situacija geresnė – 6 praleisti įvarčiai prieš šiauliečių 10.

Šeštadienis, 07.25, 13:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas

Kauno „Hegelmann Litauen”– „Vilniaus Vytis”

Šeštadienį Kaune susitiks komandos, užimančios 2 ir 3 lentelės vietas, tad šis susitikimas pelnytai laikomas centrinėmis turo rungtynėmis. Kauniečiai, išlaikę sunkų egzaminą Alytuje, turėtų jaustis tvirčiau ir dėl sugrįžtančių į rikiuotę žaidėjų. „Hegelmann Litauen“ nusiteikę nutraukti įspūdingą „Vilniaus Vyčio“ nepralaimėtų rungtynių seriją, bet tai nelabai gąsdina svečius.

Vilniaus komanda taip pat gerina savo žaidimą, atranda savo vietą komandoje legionieriai, vaidinantys vis svarbesnį vaidmenį atakuojančiose „vyčių“ schemose.

Kaune vyks taip vadinamos rungtynės dėl šešių taškų, komandų statistiniai rodikliai yra labai panašūs, tad daug ką gali nulemti mažos detalės ar futbolo gudrybės. Vilniaus komandoje rezultatyvumu išsiskiria I.Soumah ir M.Makutunovičius, o kauniečių gretose tas krūvis kol kas  pasiskirsto tolygiai. Ir nežinia, kuris iš šių variantų geresnis.

Šeštadienis, 07.25, 15:00, Vilnius, LFF stadionas

Vilniaus BFA –  Mažeikių „Atmosfera”

„Atmosfera“ pasipildė dar vienu žinomu vardu – komandą papildė Tadas Labukas. Įdomu, ar tai atneš dividendų jau nuo artimiausių rungtynių. Mažeikiškių laukia neartima kelionė į Vilnių, o pastarieji vizitai į sostinę žemaičiams nebūdavo itin sėkmingi. Nors laukia akistata su komanda, esančia lentelės pabaigoje, rungtynių baigtis toli gražu nėra aiški.

BFA jau nepralaimi dideliais rezultatais, žaidėjai apsipranta su lygos aplinka ir demonstruoja vis didesnį kovingumą. Adaptacijai pabaigti reiktų pirmųjų taškų. Ir šeštadienį būtų nebloga galimybė to pasiekti.

Šeštadienis, 07.25, 17:00, Kretingos miesto stadionas

Kretingos „Minija” –  Telšių „Džiugas”

Dvi Žemaitijos komanduos „rokuosis” tarpusavyje Kretingoje. Nuotaikos jų- gana skirtingos. „Minija” turas po turo grimzta vis giliau, šiuo metu lenkia tik BFA, o „Džiugas”, kaip ir pernai vadovauja Pirmos lygos paradui. Maža to, išleidę pergalę paskutinėse sekundėse prieš „Jonavą”, telšiškiai tokių dovanų varžovams gali jau ir nebedalinti.

Su „Džiugu” situacija daugiau ar mažiau yra aiški, o šeimininkams skubiai reikia ieškoti išeities iš krizės. Laiko tam labai mažai, o žemaitiškas solidarumas, bent jau šeštadienį, vargu ar pagelbės.

Pirmalyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS