Neįgaliesiems

Pirmos lygos 9 turas: šansu reabilituotis naudojosi tik atkakliausi

Sumaniai užgesintos kibirkštys tarp futbolo ir krepšinio atstovų gal ir padarė neblogą reklamą Plungės „Babrungo“ klubui, tačiau sėkmės Pirmos lygos 9-ajame ture žemaičiams neatnešė. Tuo tarpu keletui kitų Pirmos lygos komandų 9-asis turas tapo puikia proga reabilituotis už ankstesnes nesėkmes.

Frazė. „Žaidėme kaip blogiausia komanda, nežinau, gal kaip koks „Babrungas“, – po vieno LKL mačo neatsargiai leptelėjo Utenos „Juventus“ klubo treneris Žydrūnas Urbonas. Aštrialiežuvis krepšinio treneris netrukus nuoširdžiai atsiprašinėjo kolegų iš legendinės Plungės futbolo organizacijos bei priėmė kvietimą apsilankyti jų rungtynėse. Iš tiesų krepšinio strategas nežinojo, jog Pirmoje lygoje šiemet debiutavęs „Babrungo“ klubas spėjo tapti tikru pirmenybių atradimu. Vis dėlto Ž. Urbono palyginimas, nors ir parinktas visai netyčia, 9-ajame ture žemaičiams iš dalies tiko. Dar prieš rungtynes Kazlų Rūdoje „Babrungo“ treneris Kęstutis Petkus sužinojo, jog dėl traumos iš jo kariaunos ilgam iškrito sėkmingai sezoną pradėjęs Rokas Rusys. Nežinia ar tai, ar kitos aplinkybės lėmė, jog Plungės komanda prieš „Šilą“ kapituliavo netikėtai skaudžiai – 1:5. Vien per pirmą pusvalandį svečiai praleido 4 įvarčius, o jų pastangas sugrįžti palaidojo Antonny Pietro Cancilieri. Tiesa, iš pradžių legionierius iš Italijos 42-ąją min. pelnė sušvelninamąjį įvartį, bet 69-ąją min. gavo raudonąją kortelę ir buvo pašalintas iš aikštės.

Gražuolis. Antrą turą iš eilės pralaimintys plungiškiai su 16 taškų smuktelėjo į penktąją vietą, savo pozicijas užleisdami Gargždų „Bangos“ jaunimui. Įdomu, kad „Banga“ B sąskaitoje yra vienu tašku daugiau, nors plungiškiai neseniai vykusią tarpusavio akistatą laimėjo įtikinamai (3:0). Gargždų ekipa 9-ajame ture namuose 2:1 pranoko Vilniaus „Riterių“ dublerius. Mindaugas Gelžinis 37-ąją min. išvedė šeimininkus į priekį, bet prieš pat kėlinio pabaigą įspūdingai iššovė Deividas Malžinskas. Pagrindinės „Riterių“ komandos dubleriams paskolintas gynėjas netoli varžovų baudos aikštelės perėmė kamuolį ir nenuleisdamas jo ant žemės vienu lietimu galingai driokstelėjo į apatinį vartų kamputį (1:1). Gargždiškiai greit atsakė ne tokiu gražiu, bet ne mažiau vertingu Manto Petriko įvarčiu ir šventė pergalę.

Virusas. „Jonava“ pratęsė savo neišsemiamą pergalių seriją iki devynių namuose palaužusi „Kauno Žalgiris“ B vaikinus. Nors Jonavos stadione susitiko lygos lyderiai ir autsaideriai, kauniečiai nusileido tik minimaliu skirtumu 0:1. Lemtingu tapo Filipo Halgošo kirtis 30-ąją min. Šis legionierius iš Slovakijos laikomas vienu iš kelių rimčiausių pretendentų į gegužės mėnesio lygos žvaigždės titulą. Kas juo taps, paaiškės susumavus visų Pirmos lygos klubų atstovų, lygos darbuotojų bei LFF atstovų balsus.

Jonaviečiai iki 5 taškų padidino atotrūkį nuo artimiausių persekiotojų „Šiaulių“. Ne todėl, kad šiauliečiai būtų patyrę pralaimėjimą, o dėl ne nuo jų priklausančių aplinkybių. Mindaugo Čepo auklėtiniams 9-ajame ture teko priverstinai ilsėtis, nes jų varžovus Kretingos „Minijos“ futbolininkus išguldė koronavirusas. Dėl šios priežasties o kretingiškiai saviizoliavosi, o lyga nukėlė rungtynes vėlesniam laikui.

Reabilitavosi. 9-ajame ture sužibėjo Vilniaus „Žalgiris“ B, Mažeikių „Atmosfera“ ir Vilniaus BFA ekipos. Jaunieji žalgiriečiai namuose 3:0 neturėjo vargo su „Panevėžys” B bendraamžiais ir su 21 tašku išlaiko 3-ąją poziciją turnyro lentelėje.

Mažeikių komandos triumfo marše prieš Marijampolės „Sūduvos“ dublerius garsiausiai skambėjo latviški akordai. Abu įvarčius (12 ir 23 min.) nugalėtojams pelnė puolėjas Artis Jaudzemas. 26 metų „braliukas“ su 6 įvarčiais pakilo į rezultatyviausių lygos žaidėjų penketą. Įdomu, jog puolėjas šį sezoną arba muša po du įvarčius per mačą, arba nemuša išvis. Mažeikiškiai reabilitavosi už tragišką pralaimėjimą (0:7) praėjusiame ture Jonavoje ir su 16 taškų pasivijo 5-oje vietoje žygiuojantį „Babrungą“.

Garsiai apie save priminė ir Vilniaus BFA kolektyvas. Vienais lygos autsaiderių buvę vilniečiai uostamiestyje 3:0  pranoko Klaipėdos „Neptūną“. Sostinės ekipa su 7 taškais pakilo į 10-ąją vietą, jau tik viena pergale atsilikdami nuo laipteliu aukščiau esančių klaipėdiečių. Vilniečiai išpirko kaltę už 8-ajame apmaudžiai išsprūdusį laimėjimą Marijampolėje, kai pirmaudami 3:1 95-ąją min. praleido išyginamąjį suvalkiečių įvartį. Pergalės skonį primiršęs BFA jos laukė beveik du mėnesius.

„Į rungtynes važiavome net keturias valandas, todėl pergalės nusipelnėme. Žaidėme prieš gerą komandą, parengėme tinkamą planą, kuris suveikė. Kėlinių pradžioje paspaudėme varžovus jų aikštės pusėje ir tai davė vaisių – perėmėme kamuolį ir mušėme įvarčius“, – aiškino BFA ekipos treneris Serge Tietfangas.

Iškart po šio mačo du jo dalyviai iš BFA ekipos Martinas Perveinis ir Danielis Bukel išskrido į Turiną, kur dalyvaus „Torino“ klubo peržiūroje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS