Neįgaliesiems

Pirmos lygos 9 turo apžvalga: Lyderiai ir toliau nepralaimi

Devintasis pirmenybių turas buvo mažiau rezultatyvus, nei prieš tai buvę du, bet ir jame buvo į ką pažiūrėti. Pažymėsime, jog lygoje ir toliau trys komandos nėra patyrę pralaimėjimų ir visos jos yra peržengę 20 surinktų taškų ribą.

Penktadienis, 07.31, 19:00, Telšių miesto stadionas, 400 žiūrovų.
Telšių „Džiugas” – Kauno „Hegelmann Litauen” 0:0
Teisėjai: O.Abramavičius, V.Gerasimov, T.Domarkas.

Antras iš eilės rungtynes kauniečiai baigia rezultatu 0:0. Tai atsiliepė „Hegelmann Litauen“ turnyrinei situacijai, bet reikia pripažinti, kad ir varžovai buvo neeiliniai – dvi pralaimėjimų dar nepatyrusios lygos komandos. Rato finiše varžovai bus ne tokie grėsmingi, tad galimybių pataisyti situaciją Kauno komanda turės ne vieną.

O Telšiuose vyko, kaip ir laukta, atkaklus susitikimas. Pavojingų momentų ekipos sukūrė ne tiek ir daug, o dažnesni jie buvo prie svečių vartų. Visgi, Nemanja Bjelanas eilinį kartą sugebėjo išlikti „sausas“. Įspūdingas „Hegelmann Litauen“ vartininko žaidimas nemažai prisideda prie to, kad komanda išliktų lyderių grupėje, 6-iose iš 9-ių rungtynių nepraleista nei vieno įvarčio.

„Džiugui“ dėl tokios rungtynės baigties gal kažkiek ir apmaudu, bet komanda ir toliau palieka neblogą įspūdį bei išlieka nepralaimėjusi.

Penktadienis, 07.31, 19:00, Panevėžys, Žemynos progimnazijos stadionas, 315 žiūrovų.
Panevėžys” B – Vilniaus „Riteriai” B 3:1 (2:0).
Teisėjai: V.Vasiliauskas, M.Tubis, M.Ličkus.
Įvarčiai: E.Abramavičius 18‘ ir 45‘, B.Godwin (į sav. vart.)74‘ – M.Grigaravičius 82‘.

Rungtynėse Panevėžyje šeimininkai lemiamą persvarą susikrovė iki pertraukos. Tą padaryti jiems pagelbėjo ir svečiai, ne pirmą kartą sezone grubiai klysdami gynyboje.

Šeimininkų gretose išsiskyrė Eimantas Abramavičius, du kartus nuginklavęs vilniečių vartininką. Tuo tarpu „riterių” legionierius B.Godwin šią išvyką į Panevėžį turbūt norės kuo greičiau pamiršti. Apmaudus gynėjo kluptelėjimas virto praleistu įvarčiu pirmame kėlinyje, o antrame, bandydamas gelbėti situaciją, jis nukreipė kamuolį į savo vartų tinklą.

Pasinaudodami varžovų nesėkmėmis panevėžiečiai atsidūrė 8-oje lentelės vietoje. O dėl šios pozicijos verda nemenka kova, kuri su kiekvienu turu vis aštrėja.

Šeštadienis, 08.01, 12:00, Vilnius, LFF stadionas, 233 žiūrovai.
Vilniaus „Žalgiris” B – Vilniaus BFA 4:0 (1:0).
Teisėjai: V.Paulauskas, G.Eidinzonaitė, P.Lazdauskas.
Įvarčiai: A.Ankudinovas 29‘, A.Spyčius 57‘, N.Stankevičius 71‘, M.Mikulėnas 89‘.

Šį kartą rungtynėse tarp Vilniaus komandų lauktos intrigos nebuvo. Aikštės šeimininkų vaidmenyje buvę žalgiriečiai įmušė keturis įvarčius be atsako, o varžovai protokole pasižymėjo tik geltonomis kortelėmis.

Varžovų triuškinimą įspūdingu smūgiu pradėjo Adomas Ankudinovas, o paskutinį susitikimo įvartį pelnęs Meinardas Mikulėnas vis tvirčiau jaučiasi lygos „goleadorų“ tarpe.

Šių rungtynių nugalėtojai pakilo keliais laipteliais lentelėje ir aktyviai dalyvauja aukščiau minėtose lenktynėse dėl 8-os vietos. Likusios pirmo rato rungtynės vilniečiams lengvo kelio nežada, bet komanda jau ne kartą įrodė, kad gali nustebinti ir lygos favoritus.

Tuo tarpu BFA tikslas kur kas proziškesnis ir mažesnis. Bet jo kol kas pasiekti nepavyksta.

Šeštadienis, 08.01, 17:00, Vilnius, LFF stadionas, 80 žiūrovų.
Vilniaus Vytis” – FA „Šiauliai” 1:0 (0:0).
Teisėjai: K.Bartuškevičius, A.Radiuš, E.Korotkovas.
Įvartis: M.Makutunovičius 63‘.

Turo anonse prognozavome, kad vilniečių gali laukti sunki kova ir stiprus pasipriešinimas. Taip ir įvyko, tačiau vilniečiai, nors ir nesužaisdami geriausių savo rungtynių, iškovojo svarbią pergalę. Vienintelį rungtynių įvartį smūgiu galva pelnė „Vilniaus Vyčio“ kapitonas Mantas Makutunovičius.

Jei ne „-3“ sezono pradžioje, vilniečiai jau būtų vienvaldžiais turnyro lyderiais, dabar gi rikiuojasi visai greta jų. Tačiau Algimanto Liubinsko auklėtinių laukia sudėtingas pirmojo rato finišas. Vienas rimtesnių išbandymų – jau sekančiame ture laukianti akistata Telšiuose su „Džiugu“. „Vilniaus Vytis“ jau keturias rungtynes iš eilės nepraleidžia įvarčių, o bendrai pagal šį rodiklį dalinasi 2-3 vietomis lygoje su „Jonava“.

„Šiauliai“ iš sostinės grįžo be taškų, nors šeimininkams ir „pagadino kraujo“. Prie šiauliečių priartėjo visa grupė persekiotojų, trokštančių nustumti juos žemyn. Su keliais iš tiesioginių konkurentų Saulės miesto atstovai susitiks paskutiniuose pirmo rato turuose. Šių dvikovų rezultatai bus itin svarbūs galutinei ekipų rikiuotei.

Šeštadienis, 08.01, 17:00, Kaunas, FA „Kauno Žalgiris“ stadionas, 120 žiūrovų.
Kauno Žalgiris” B – Kretingos „Minija” 0:3 (0:0).
Teisėjai: R.Adžgauskas, V.Snarskis, J.Kupčinskas.
Įvarčiai: J.Silva 69‘ ir 72‘, S.Magwaza 79‘(11m).

Po rungtynių Kaune dar vienu nuliu turnyrinės lentelės statistikoje tapo mažiau. Antrame kėlinyje „subombardavusi“ šeimininkų vartus Kretingos „Minija“ iškovojo pirmą pergalę turnyre ir tuo pačiu aplenkė kauniečius rikiuotėje. Dabar kretingiškių laukia serija rungtynių su „savo svorio kategorijos“ varžovais, o sėkmingai jas sužaidę žemaičiai gali dar įsitraukti į kovą dėl vietos pirmame aštuntuke.

Svečių gretose įvarčiais pasižymėjo žaidėjai iš užsienio, o ypač efektingas buvo vienas J.Silvos įvartis, pasiektas po greitos kretingiškių atakos. Jis pateko į gražiausių turo įvarčių tarpą.

Gvido Juškos debiutas trenerio poste buvo sėkmingas, pažiūrėsime, kaip seksis jam toliau. Tuo tarpu jaunai kauniečių ekipai kol kas dažniausiai tenka mokintis ir kaupti patirtį. Priešakyje – rungtynės su rimtais varžovais, tad norint papildyti taškų bagažą, prireiks ir sėkmės.

Sekmadienis, 08.02, 16:00, Mažeikių miesto stadionas, 200 žiūrovų.
Mažeikių „Atmosfera” – „Jonava” 1:2 (0:2).
Teisėjai: M.Lukjančukas, D.Klimas, A.Alūzas.
Įvarčiai: M.Papšys 58‘(11m) – T.Eliošius 30‘, J.Ulberkis 41‘.

„Jonava“ ir toliau žaidžia solidų sezoną, guldydama ant menčių varžovus vienus po kitų. Šį kartą trys taškai parvežti iš Mažeikių, o pagrindą pergalei svečiai padėjo pirmoje dvikovos pusėje. Tadas Eliošius tapo rezultatyviausiu komandos futbolininku, pasižymėjęs 4-ą kartą, o už 12 minučių įspūdingu baudos smūgiu Jonas Ulberkis padvigubino skirtumą. Solidi persvara lyg ir turėjo garantuoti ramesnį vienų iš lyderių gyvenimą po pertraukos. Bet gana greitai šeimininkai realizavo 11 m baudinį (ketvirtasis Mariaus Papšio įvartis) ir intriga atgijo. Nepaisant visų pastangų, daugiau į aikštės vidurį rungtynių arbitras neparodė ir svečiai netrumpą kelią atgal į Jonavą riedėjo būdami puikios nuotaikos. Įvertinus laukiančius pirmo rato susitikimus, Eisvino Utyros auklėtiniai turi puikias galimybes šį etapą užbaigti lyderių trejete, o gal net ir jo viršuje.

Sekmadienis, 08.02, 17:00, Alytaus miesto stadionas, 832 žiūrovai.
Alytaus „Dainava” – Kėdainių „Nevėžis” 0:2 (0:1).
Teisėjai: Š.Tamulynas, E.Bučinskas, D.Švėgžda.
Įvarčiai: E.Kugys 4’, O.Bobeliuk 55’.

Ne mažiau linksmai iš rungtynių Alytuje grįžo ir „Nevėžis“, o kai kas ir pademonstravo neblogus „repavimo“ įgudžius. Iš tikrųjų, švęsti buvo ką – kėdainiečiai laimėjo 5-as rungtynes iš eilės ir atsidūrė visai šalia pirmojo trejeto lentelėje! Prisiminus komandos vargus pirmenybių pradžioje tai – puikus pasiekimas.

Apie savo rimtus ketinimus svečiai pareiškė iš karto – jau 4-ą minutę rezultatyviausias pastarųjų metų lygos žaidėjas Evaldas Kugys pasiuntė į „nokdauną“ šeimininkus ir kaip įprasta gausiai Alytaus stadione susirinkusius žiūrovus. Svečiai ir toliau kontroliavo padėtį, o kai antro kėlinio pradžioje skirtumas padvigubėjo, tapo aišku, kad liūdnoji „Dainavos“ atkarpa prasitęs. Alytiškiai pralaimėjo 4 iš paskutinių 5 rungtynių, o vietos futbolo gerbėjams telieka gūžčioti pečiais ir kantriai laukti.

Pirmalyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS