Pirmos lygos IV turas: taškus turi visi

Po ketvirtojo turo LFF Pirmoje lygoje neliko komandų be surinktų taškų. Apie didėjančią įtampą bei atkaklias kovas byloja ir faktai, kad tik dvejos rungtynės baigėsi stambiais rezultatais, tuo tarpu trejos – minimalia persvara ir trejos – lygiosiomis. Šiame, iš esmės nerezultatyviame, ture vėl išsiskyrė „Šiauliai“, pasiekę tikrą „greitošaudos“ rekordą. Apie tai ir ne tik apie tai – turo apžvalgoje.

Elvio Žaldario nuotr.

Šeštadienis, 04.13, 14:00, Kretingos miesto stadionas, 300 žiūrovų.

Kretingos „Minija” – „Pakruojis” 2:2 (1:0)

Įvarčiai: D.Surblys 17‘ (11 m), M.Grušauskas 90+2‘ – R.Misiūnas 62‘, D.Litvinov 83‘(11m)

Kretingos „Minija“ nemenkai susirinkusių žiūrovų akivaizdoje neišnaudojo savų galimybių ir pasidalino taškus su „Pakruoju“. Maža to, nedaug trūko, jog svečiai išsivežtų pergalę – išlyginamąjį įvartį kretingiškiai pelnė bene paskutinės savo atakos metu, jau per teisėjos pridėtą laiką.

Rungtynių eigai nemažą įtaką padarė arbitrų sprendimai – ypač daug emocijų ir aistrų sukėlė epizodas antrame kėlinyje, po kurio A.Vilavičiui buvo parodyta raudona kortelė ir šeimininkai liko mažumoje.

Valdas Trakys po rungtynių pabandė šiek tiek nuraminti aistras, palikęs teisėjų darbą vertinti tiems, kam tai priklauso daryti. Treneris apgailestavo dėl neišnaudotų progų, bet pagyrė savo auklėtinius už iškovotą tašką, kurį „Minija“ išplėšė žaisdama dešimtyje.

„Pakruojis“ patvirtino savo, kaip nenuolaidžios komandos, reputaciją. Šįkart svečiams iki pergalės trūko nedaug, bet vėl rungtynių pabaigoje praleistas įvartis kainavo taškus.

Šių daug emocijų sukėlusių rungtynių esminiai momentai:

Trenerių mintys ir komentarai:

Šeštadienis, 04.13, 17:00, Telšiai,  „VšĮ Telšių futbolo ateitis“ stadionas, 150 žiūrovų.

Telšių „Džiugas” – „ Jonava” 0:0

Matas Daškus ir toliau laiko „Jonavos“ vartus saugiai užrakintus, o „rakto“ nuo jų varžovų puolėjai neranda jau keturis turus. Ir nors Telšiuose jonaviškių laukė rimtas išbandymas, svečiai atsilaikė, o šyptelėjus sėkmei galėjo išsivežti iš Žemaitijos sostinės ir visus tris taškus.

Kaip ir laukta, rungtynės pasižymėjo įnirtinga kova, daug jos virė aikštės viduryje, tad pavojingais momentais komandos žiūrovų nelepino. Šeimininkai atkarpomis labiau kontroliavo kamuolį, bet,organizuotai besigindami, „Jonavos“ futbolininkai neužmiršdavo vizitų ir prie „Džiugo“ vartų. Po pakelto kampinio Laurynas Stonkus patikrino skersinio tvirtumą, o rungtynių pabaigoje dar vienas tolimas jonaviškių smūgis pataikė į vartų konstrukciją. Nepaisant visų pastangų galutinis rezultatas – 0:0. Komandos išlaikė pozicijas turnyrinės lentelės viršuje, o Eisvinas Utyra, būdamas vyriausiuoju treneriu, dar nėra matęs, kaip oficialiose rungtynėse jo komanda praleidžia įvartį J

Šeštadienis, 04.13, 15:00, Mažeikių miesto stadionas, 400 žiūrovų.

Mažeikių „Atmosfera” – Kauno „Hegelmann Litauen” 1:2 (1:1)

Įvarčiai: D.Keršis 13‘ (11 m) – L.Odincovas 10‘, J.Česnavičius 52‘

Mažeikiuose susitiko lygos debiutantės, patyrusios skaudžius pralaimėjimus praeitame ture. Savotiška reabilitacija geriau pavyko kauniečiams, iškovojusiems jau trečią pergalę ir pakilusiems į antrąją turnyrinės lentelės vietą. Kaip vieną esminių pergalės priežasčių „Hegelmann Litauen“ treneris Vytautas Masaitis išskyrė komandos nusiteikimą bei kovingumą, kurio, galbūt, pritrūko praeitose rungtynėse. „Mažeikiuose, mano nuomone, ne viena komanda turės problemų ir paliks taškų.Tokiose rungtynėse svarbu mokėti laimėti, net jei ir žaidimas nėra labai gražus, ar vyksta ne pagal planą. Euforijos nėra, dar tik sezono pradžia, visos mintys- penktadienio rungtynėms!“,- reziumavo treneris.

Mažeikių žiūrovams, gausiai atėjusiems į stadioną, pergalės dar teks palaukti, bet tikėsimės ji – ne už kalnų.

Šeštadienis, 04.13, 16:00, Gargždų miesto stadionas.

Gargždų „Banga” – „Vilniaus Vytis” 3:0 (0:0)

Įvarčiai: K.Urbaitis 62‘ (11 m) ir 89‘, P.Lotužys 81‘

Rungtynių Gargžduose debiute varžovai apsikeitė pavojingais momentais, bet vėliau pradėjo ryškėti šeimininkų pranašumas. Visgi, lūžis rungtynėse įvyko antrame kėlinyje. Realizavę 11 m baudinį gargždiškiai tuo neapsiribojo, per paskutines dešimt minučių pasižymėjo dar dukart ir šventė pergalę stambiu rezultatu. Tokiu būdu, palankiai susiklosčius kitų rungtynių rezultatams, „Banga“ tapo vienvalde lydere. Tiesa, persvara prieš artimiausius persekiotojus dar negali būti didelė, o sekančios rungtynės – išvykoje su dideles ambicijas puoselėjančiu „Džiugu“.

Iš Algimanto Bačanskio įvarčių mušimo estafetę šiose rungtynėse perėmė Karolis Urbaitis, pelnęs „dublį“. Ignas Driomovas tęsia neakivaizdines lenktynes su „Jonavos“ vartininku, kurio iš vartų sargų „sausa“ serija bus ilgesnė.

Nepaisant skaudaus rezultato, „Vilniaus Vytis“ neatrodė pasmerkti, momentais komanda demonstruodavo visai neblogą žaidimą. Tikėkimės, nesėkmių serija vilniečiams ilgai nesitęs.

Sekmadienis, 04.14, 14:00, Šiauliai, Gytarių dirbtinės dangos stadionas, 552 žiūrovai.

FA„Šiauliai” – Kauno „Stumbras B” 5:0 (5:0)

Įvarčiai: A.Paura 23‘ (į sav. vartus), D.Kubilinskas 27‘, D.Konikas 33‘ ir 45+3‘, K.Mantinis 39‘

O štai kuo nusikalto Kaunas „Šiauliams“ telieka spėlioti. Dar vienai laikinosios sostinės komandai šiauliečiai atseikėjo penkis įvarčius. Įdomu pažymėti, jog visi jie buvo įmušti pirmojo kėlinio antroje pusėje, per 25 minutes. Ypač pavojingos svečiams buvo standartinės situacijos, o Donatas Konikas pirmenybių pradžioje tiesiog terorizuoja varžovų gynėjus ir vartininkus. „Dublis“ Šiauliuose leido jam pakilti į rezultatyviausių žaidėjų sąrašo viršų.

Smagu, kad rungtynėse buvo gausu žiūrovų. Jei „Šiauliai“ ir toliau demonstruos tokį žaidimą, tribūnos turėtų tik pilnėti.

„Stumbro B“ žaidėjai gavo „labai šaltą dušą“. Kartais toks sukrėtimas išeina į naudą komandai. Pažiūrėsime, ar tai įvyks šį kartą.

Rungtynių Šiauliuose įvarčiai:

Sekmadienis, 04.14, 16:00, Vilnius, Fabijoniškių gimnazijos stadionas, 300 žiūrovų.

„Vilnius” – Alytaus DFK „Dainava” 2:1 (1:0)

Įvarčiai: I.Kružikas 31‘, B.Butler 83‘ – L.Balanta 69‘

Alytaus komanda važiavo į Vilnių pagrįstai tikėdamasi pergalės, tačiau teko grįžti patyrus pirmą pralaimėjimą. Dėl to pretenzijas alytiškiai gali reikšti tik sau. Pavojingų momentų svečiai sukūrė pakankamai, kad bent jau nepralaimėti, bet paversti daugiau nei vienu įvarčiu jų nesugebėjo. Tuo tarpu „Vilnius“ įmušė dukart. Pirmame kėlinyje tai padarė vienas vilniečių atakų lyderių Ignas Kružikas (3-iasis įvartis pirmenybėse), o istorinę pergalę klubui atnešė tikslus antrame kėlinyje aikštėje pasirodžiusio Benedikto Butler smūgis.

Rungtynes šeimininkai baigė nepilnos sudėties, be pašalinto Aldo Korsako, bet „kabinosi dantimis ir nagais“ į pergalę ir išsaugojo rezultatą. Pirma pergalė – visuomet įsimintinas įvykis ir didelis džiaugsmas. Kartu – ir pasitikėjimo savimi porcija, padėsianti tolimesnėse kovose.

Sekmadienis, 04.14, 16:00, Vilnius, LFF stadionas, 100 žiūrovų.

Vilniaus „Žalgiris B” – „Kupiškis” 1:1 (1:1)

Įvarčiai: D.Linauskas 26‘ –  D.Kuzmin 9‘

Praktiškai tuo pačiu metu Vilniuje pirmąjį tašką savo sąskaiton įsirašė ir „Žalgiris B“. Tiesa, tas taškas  pelnytas buvo labai nelengvai. Rungtynių pradžioje šeimininkų gynyboje pūtė tokie „skersvėjai“, kad svečiai galėjo mušti bent kelis įvarčius. Visgi, apsiribojo vienu, į kurį kėlinio viduryje vilniečiai atsakė gražia rezultatyvia ataka. Antrame kėlinyje spragų komandų gynybose buvo mažiau, gal ir puolėjai pavargo. Bet paskutinį šansą išplėšti pergalę turėjo svečiai – Pichockio smūgiui virsti įvarčiu sutrukdė puikiai sužaidęs Dovydas Komža. Apskritai, abiems komandoms dar yra daug ką tobulinti savo žaidime, norint reguliariai rinkti taškus.

„Žalgirio“ pamainai padėjo ir keli pirmosios komandos žaidėjai. Timūras Puchovas buvo gana aktyvus, atliko rezultatyvų perdavimą, o  Mevlanas Adili, bent jau rungtynių pradžioje, pademonstravo, kaip gynėjui žaisti  negalima. Su tokiu žaidimu konkuruoti „Žalgirio“ pagrinde bus sudėtinga.

Šių rungtynių įdomiausi momentai:

Trenerių komentarai:

Sekmadienis, 04.14, 19:00, Širvintų miesto stadionas, 100 žiūrovų.

Vilniaus „Riteriai B” –  Kėdainių „Nevėžis” 1:0 (1:0)

Įvartis: R.Masenzovas 8‘

„Riteriai B“ startavo sėkmingai ir yra viena iš trijų lygos komandų, dar nepatyrusių pralaimėjimų. Jau rungtynių debiute Roko Masenzovo įmuštas įvartis tapo vieninteliu susitikime. Vincentas Šarkauskas šį kartą žaidė sau įprastoje vartininko pozicijoje ir su komandos draugų pagalba savo vartus išsaugojo. Apskritai, šiose rungtynėse „Riteriai B“ turėjo gan solidžią sudėtį (Virkšas, Grigaravičius ir kt.), tad pergalė nėra netikėta.

„Nevėžio“ futbolininkams Širvintų stadionas nebuvo svetingas, – nors ir minimaliu rezultatu, bet pralaimėta. Pralaimėjimas stumtelėjo kėdainiškius į turnyrinės lentelės vidurį, tačiau komanda turi potencialo atsidurti kur kas aukščiau.