Neįgaliesiems

Pirmos lygos naujokai neslepia sportinių ambicijų

LFF „Optibet Pirmos lygos“ sezonas jau beldžiasi į futbolo gerbėjų duris. Prie starto linijos išsirikiavusios 16 komandų brėžia paskutinius būsimo sezono potėpius. Nekantriausiai 1-ojo turo laukia pirmenybių naujokai – Kauno „Be1 NFA“, Kauno rajono „Garliava“ ir Panevėžio „Ekranas“.

Penktadienį, kovo 18-ąją, dvejomis rungtynėmis Kėdainiuose ir Mažeikiuose prasideda naujasis LFF „Optibet Pirmos lygos“ sezonas. Pirmasis į aikštę žengs iš A lygos grįžęs Kėdainių „Nevėžis“, egzaminuosiantis turnyro naujoką Panevėžio „Ekraną“. Vėliau estafetę perims Mažeikių „Atmosfera“ bei Plungės „Babrungas“. Savaitgalį į kovą stos ir likusieji dalyviai, tarp kurių bus ir debiutantė „Garliava“ bei „Be1 NFA“ kolektyvas.

Kaip ir dera naujokams, tiek panevėžiečiai, tiek abi Kauno apskrities ekipos sezonui rengėsi itin atsakingai. Turbūt todėl visi jie spinduliuoja ne tik entuziazmu, bet ir pasitikėjimu savo jėgomis.

Pirkiniai intriguoja

„Manome, kad mūsų jaunimas yra pajėgus kautis net su lygos lyderiais, todėl keliame ambicingus tikslus. Minimalus – būti stipriausiųjų penkete, maksimalus – pasipuošti medaliais“, – žodžių į vatą nevyniojo „Be1 NFA“ prezidentas Andrius Markevičius.

Praėjusį sezoną tapę LFF 2-osios vicečempionais kauniečiai laiko veltui nešvaistė. Komandą per žiemą papildė ne vienas gabus jaunuolis. „Be1 NFA“ marškinėliais apsivilko A lygos kovų su Kauno raj. „Hegelmann“ jau ragavęs Ugnius Lekečinskas, „Kauno Žalgiriui“ atstovavęs Deitonas Vinckus, taip pat Eduardas Jurjonas iš Gargždų „Bangos“ klubo sistemos. Tačiau skambiausios naujienos pasivijo iš užsienio – klubas pasirašė trijų metų kontraktą su Wilfriedu Michaelu Zate. Šis 21-erių atakuojantis saugas net šešerius metus treniravosi garsiojo Milano „Inter“ klubo akademijoje ir buvo laikomas vienu perspektyviausiu jos auklėtinių. Iš Italijos atvyko jo bendraamžis atraminis saugas Hamedas Diawara bei keletas kitų talentingų užsieniečių.

Nepaisant permainų, ekipos pagrindą ir toliau sudarys 2004 metais gimusių vaikinų būrys, jau spėjęs prasiskinti kelią į Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) rinktinę. Jiems talkins keletas metais jaunesnių kolegų bei vienas kitas vyresnis žaidėjas.

Šiam įdomiam junginiui toliau diriguos „Be1 NFA“ sistemos vyriausiasis treneris iš Ispanijos Pablo Riosas Freire, puikiai užsirekomendavęs praėjusiame sezone. Jam padės ne tik vietiniai asistentai, bet ir specialistai iš Italijos bei Ispanijos.

„Mūsų filosofija nesikeičia. Stengsimės duoti šansą jauniems žaidėjams, nesvarbu, ar tai būtų vietiniai, ar užsieniečiai. Tai patvirtina ir mūsų komandos amžiaus vidurkis – apie 18 metų. O kaip jiems seksis tobulėti, parodys ne tik turnyrinė lentelė, bet ir susidomėjimas iš užsienio klubų“, – pabrėžė A. Markevičius.

Kartelė iškelta aukštai

Ant pernykščių laurų nemiegojo ir pernykštis II lygos laimėtojas Panevėžio „Ekranas“. Lietuvos futbole istorinį vardą prikėlę panevėžiečiai iki paskutinių savaičių nežinojo, ar gaus leidimą startuoti Pirmojoje lygoje. Tačiau sulaukę LFF bei lygos pritarimo dar aukščiau pasiraitojo rankoves ir pastiprino sudėtį naujais ginklais.

„Darbo tikrai netrūksta. Štai ir dabar lankomės Migracijos departamente, tvarkome legionierių dokumentus“, – šią savaitę pasakojo „Ekrano“ vadovas Tomas Malinauskas.

Tiesa, ekipos stuburą laikys pernykščiai II lygos nugalėtojai, tarp kurių vietiniai – Edvardas Tamulevičius, Jonas Skinderis, Arnas Borodinas, taip pat keli pritapę legionieriai iš Japonijos ir Afrikos. Prie jų prisidėjo A lygoje prieš keletą sezonų rungtyniavęs gynėjas iš Ukrainos Andrejus Karvackis. Iš vyresnių žaidėjų mokysis nemažas būrys perspektyvaus vietinio jaunimo, tarp kurių bus ir bene garsiausio Panevėžio futbolo auklėtinio Mariaus Stankevičiaus sūnus Kajus. Juos futbolo paslapčių mokys buvęs M. Stankevičiaus bendražygis Lietuvos rinktinėje Darius Maciulevičius.

„Susibūrė tikrai pajėgus kolektyvas, su kuriuo norime laimėti ir Pirmąją lygą. O kam tada žaisti, jei nesieki būti pirmas? Nors vieta greta prizininkų pakylos irgi nebūtų blogai“, – svarstė „Ekrano“ vadovas.

Paklaustas, kuriuos klubus laiko 1-osios lygos favoritais, T. Malinauskas paminėjo iš A lygos grįžusius Kėdainių „Nevėžį“ ir Alytaus „Dainavą“, taip pat Klaipėdos „Neptūną“ bei abu Kauno regiono atstovus. Ir, žinoma, „Ekraną“.

Augs palaipsniui

Nors panevėžiečiai prie nustebinti galinčių ekipų įtraukė ir „Garliavą“, šios vadovas Henrikas Grigas kol kas neskuba dalinti skambių pažadų.

„Pirma lyga – tas būtinas laiptelis, kurio mes siekiame ne pirmą sezoną, tačiau norime augti palaipsniui. Pirmieji metai bus skirti įsitvirtinti ir neiškristi, o tada jau galvosime apie aukštesnius tikslus“, – prognozavo H. Grigas.

Tarpsezoniu garliaviečiai pakeitė ne tik nemažai žaidėjų, bet ir trenerį – komandos vadžias perėmė Vitalijus Stankevičius. Patyręs specialistas puikiai žino, ką reiškia laimėti Pirmąją lygą, ką jis 2020-aisiais padarė su Kėdainių „Nevėžiu“. Jo vadovaujami kėdainiečiai ne sykį puošėsi ir kitos spalvos medaliais, o pernai bandė laimę šalies aukščiausioje lygoje.

Trenerio pėdomis iš Kėdainių atsekė patyręs puolėjas Evaldas Kugys, gynėjas Tomas Rakašius, o nuo praėjusio sezono liko kitas buvęs kėdainietis Rimvydas Lipnevičius. A lygos patirties turi ir ekipos kapitonas Lukas Pangonis bei prie jo prisidėję pernykščiai Kauno žalgiriečiai Domantas Vitkus ir Lukas Odincovas. Iš patyrusių futbolininkų mokysis gabiausi „Garliavos“ akademijos auklėtiniai, kviečiami į Lietuvos jaunių (iki 16 ir iki 17 metų) rinktines.

„Lygoje išsiskirsime tuo, kad bent jau kol kas neturime nė vieno legionieriaus, remsimės vien lietuviais. Todėl vienas svarbiausių mūsų tikslų bus pakelti mūsų gabaus jaunimo lygį, auginti juos dar didesniems karjeros iššūkiams“, – kalbėjo „Garliavos“ klubo vadovas.

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS