Neįgaliesiems

Pirmos lygos pirmo turo anonsas

Ar gali būti geresnė dovana futbolo gerbėjams nei ilgai lauktas Pirmos lygos startas šį savaitgalį?

Pasiilgome gražių įvarčių, dramatiškų pergalių ir emocijų , kurias suteikia šis žaidimas. Bet greitai galėsime savąjį futbolo alkį numalšinti. Septynios pirmojo turo dvikovos – jūsų dėmesiui!

Penktadienis, 06.05, 17:30, Kėdainių miesto stadionas

Kėdainių „Nevėžis” – Vilniaus „Žalgiris B”

Pirmasis pirmenybių švilpukas nuaidės Kėdainiuose, kur vieni iš lygos senbuvių priims Vilniaus „Žalgirio B” vienuolikę. Akivaizdu, kad išankstinės prognozės palankesnės turėtų būti aikštės šeimininkams, bet „Nevėžio” laivo vairininkas Vitalijus Stankevičius gana atsargus. Tai ir suprantama – Kėdainių ekipa ganėtinai pasikeitusi, Karantinas sutrukdė laiku atvykti legionieriams, tad kai kurias atsiradusias spragas teks kamšyti jau sezono eigoje. Kaip tai pavyks parodys laikas, bet patyręs treneris jau ne kartą yra įrodęs, jog moka susitvarkyti su iškilusiomis problemomis. „Žalgirio B” neturėtų spausti per didelė psichologinė našta, tai turėtų būti jų privalumas. Be to – sezono pradžia dažnai  pateikia įvairių staigmenų. O nustebinti Žydrūno Grudzinsko auklėtiniai gali. Tiesa, beveik visa komanda moksleiviai, o kai kuriems – egzaminų metas. Todėl, anot trenerio, tas stresas papildomai atsiliepia ir pasiruošimui rungtynėms. Be to, netrūksta smulkių traumų, dėl to keli žaidėjai praleis pirmąsias rungtynes.

Penktadienis, 06.05, 18:00, Telšių miesto stadionas

Telšių „Džiugas” –„Panevėžys B”

Lygos debiutantai – jaunieji „Panevėžio B” futbolininkai jau pirmajame ture laikys egzaminą išvykoje prieš pernai metų nugalėtojus.  Dariaus Žindulio auklėtiniai nenorėtų ir neturėtų būti „patrankų mėsa” patyrusiems telšiškiams, bet vien kovingumo gali būti ir per mažai. Visgi įvertinus komandų pajėgumus, panevėžiečių iškovotas taškas, jau nekalbant apie tris, būtų vertinami kaip nemaža staigmena.

Telšių „Džiugas” išlaikė komandos branduolį, išėjusius žaidėjus pakeitė kiti, tad ir naujame lygos sezone Mariaus Šlutos vadovaujama komanda priskiriama prie vienų iš lygos favoritų.

Penktadienis, 06.05, 19:00, Šiaulių miesto stadionas

FA „Šiauliai” – Vilniaus „Riteriai B”

Palyginus mažai pasikeitę „Šiauliai” susitiks su „Riteriais B”. Galbūt tai yra viena iš sunkiausiai nuspėjamų turo dvikovų. Praeitas sezonas parodė, jog abi komandos gali tiek demonstruoti gerą žaidimą, tiek „barstyti” taškus, kaip sakoma, lygioje vietoje. Galbūt šiais metais matysime stabilesnius rezultatus. Sostinės atstovai neslepia savo ambicijų, o treneris Vaidas Sabaliauskas drąsiai užsimena ir apie kovą dėl medalių. Ką gi, jau pirmajame ture bus proga pagrįsti šiuos norus.

Tuo tarpu už „Šiaulių” vairo stovintis Renatas Vestartas kol kas neakcentuoja vietos turnyrinėje lentelėje. Kur kas svarbiau, trenerio nuomone, žaidėjų augimas, jų paruošimas aukštesnio lygio kovoms. Kita vertus, vienas kitam šie dalykai netrukdo. Pagrindiniai komandos „vedliai” turėtų likti tie patys, o gabaus jaunimo irgi turėtume išvysti. Šiauliečiai šiose rungtynėse turės versti be dviejų svarbių savo žaidėjų – dėl praėjusio sezono pabaigoje gautų raudonų kortelių diskvalifikuotų saugo Justo Petravičiaus ir puolėjo Vaido Viktoravičiaus.

Penktadienis, 06.05, 19:00, Vilnius, LFF stadionas

„Vilniaus Vytis” – Kauno „Žalgiris B”

LFF stadione penktadienio vakarą išvysime trenerius – antipodus, jei kalbėtume apie jų patirtį. Ne vieną pūdą druskos savo trenerio kelyje suvalgęs Algimantas Liubinskas sulauks ką tik „bucus” ant vinies pakabinusio Dominyko Galkevičiaus vizito. Apskritai, tai bus pirmosios oficialios Dominyko rungtynės trenerio poste. Norisi palinkėti jam sėkmės, nes jos tikrai prireiks. Nors „Vilniaus Vytis” dar nėra pilnai sukomplektuotas, bet jo gretose užtenka ir patirties , ir meistriškumo. Algimantas Liubinskas ,kaip dažnai būna, išliko atviras, kalbėdamas apie startines rungtynes. Treneris neslepia, kad būsimuoju varžovu ne itin domėjosi, kur kas svarbiau vilniečių strategui yra jo vadovaujamos komandos žaidimas ir sportinė forma. Uždaviniai vilniečių komandai turėtų būti keliami rimti, o mes dar priminsime, kad startuos vilniečiai turėdami savo aktyve „-3” taškus  – sankcija, kurią skyrė LFF VK. Taigi, nuo pat pirmojo turo „Vilniaus Vyčiui” teks vytis varžovus, o lengvai pasiduoti varžovai nė nežada.

Šeštadienis, 06.06, 15:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas.

Kauno „Hegelmann Litauen” –  Vilniaus BFA

Dar vienu sezonu favorite įvardinama Kauno „Hegelmann Litauen” komanda susitiks su jau pažįstamais varžovais iš sostinės – BFA ekipa. Komandos jau žaidė šiais metais kontrolines rungtynes, dar prieš karantiną, jos baigėsi minimalia kauniečių pergale. Tas rungtynes matyt ne kartą primins savo žaidėjams kauniečių vyr. treneris Artūras Ramoška, mat pergalė jose buvo iškovota nelengvai. BFA „parodė nagučius”, o dabar, kai prie komandos prisijungė dar keli žaidėjai, jų galimybės atrodo dar didesnės. Tiesa, reikia pripažinti, kad kauniečių papildymas – kur kas stambesnio kalibro. Ne veltui praktiškai visų komandų treneriai „Hegelmann Litauen” įvardina kaip vienus pagrindinių pretendentų į auksą. Nors, kaip pažymėjo A.Ramoška, favoritų vardą teks įrodyti futbolo aikštėje.

Įdomu bus stebėti ir Ivano Švabovičiaus sugrįžimą į vyr. trenerio postą. Šis specialistas jau ne kartą yra įrodęs, kad moka ir mėgsta dirbti su jaunimu, tad ir šį kartą lauksime įdomių rezultatų.

Šeštadienis, 06.06, 16:00, Alytaus miesto stadionas

Alytaus „Dainava” –  Mažeikių „Atmosfera”

Pernai metais „Dainava” be gailesčio nušlavė „Atmosferą” nuo žemės paviršiaus Alytuje, įmušdama net 9 įvarčius į mažeikiškių vartus. Bet nuo to laiko ir Nemune, ir Ventoje nemažai vandens nutekėjo, komandos gerokai pasikeitė ir visų pirma tai pasakytina apie žemaičius. Ekipą papildę „seni vilkai” jau vien savo pavardėmis ir karjeros gairėmis kelia pagarbą ir nerimo jausmą varžovams. Na, o jeigu dar ir pavyks „užgroti” neprastiems „Atmosferos” solistams, juos sustabdyti taps itin sunku. Evaldas Razulis tiki saviškiais, nors pagarbiai kalba apie Alytaus futbolo mokyklą.

„Dainavos” gretose pasikeitimų yra, bet komanda išlieka viena iš pretendenčių į A lygos „bilietą”. Absoliuti dauguma ekipos žaidėjų – vietinės „gamybos”,  o tokiais atvejais tribūnų palaikymas tampa dar audringesnis. Laukimas ir „Dzūkų tankų” pasirodymas, dažniausiai užvedantis ir žiūrovus, ir komandos žaidėjus.

Šeštadienis, 06.06, 17:00, Kretingos miesto stadionas

Kretingos „Minija” – „Jonava”

Viena įdomiausių turo dvikovų turėtų vykti Kretingoje. Jauni , nestokojantys ambicijų treneriai tu ir savo komandų žaidimo vizijas ir, nuosekliai dirbdami, siekia jas įgyvendinti aikštėje. Nors po praeito sezono komandos išsirikiavo lentelės viduryje, yra visos prielaidos bei galimybes pasirodyti šį sezoną geriau. Abejose ekipose nemažai įdomių žaidėjų, gabaus vietinio jaunimo. Valdo Trakio nuomone, jonaviškiai galėtų būti vieni iš pretendentų į medalius, tačiau savo komanda jis tiki, o palaikomi susirinkusių žiūrovų, kretingiškiai sieks sezoną pradėti pergale. Aišku , tokia įvykių eiga netenkintų „Jonavai” vadovaujančio Eisvino Utyros . Beje, praeitą sezoną jonaviškiai dažnai svečiuose žaisdavo geriau nei namų aikštėje. Ar šita tendencija bus pratęsta – sužinosime sekmadienio vakare.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS