Neįgaliesiems

Pirmos lygos turo anonsas: Lyderių kaktomūša Kėdainiuose

Šį savaitgalį Pirmos lygos stadionuose bus karšta – ne vienose rungtynėse susitiks komandos, esančios greta lentelėje, tad kovoti bus dėl ko. Didžiausio dėmesio, ko gero, sulauks lygos lyderių dvikova Kėdainiuose, progas reabilituotis gaus ekipos, nesėkmingai sužaidę praeitame ture.

Penktadienis, 10.02, 18:30, Kėdainių miesto stadionas.
Kėdainių „Nevėžis” – Kauno „Hegelmann Litauen”

Centrinė turo dvikova šį kartą vyks jau penktadienį –  joje susitiks komandos, pretenduojančios į auksą. Abiejų ekipų žaidėjai puikiai suvokia, ko vertas bus šis susitikimas ir įtemptai jam ruošiasi. Beje, kauniečiams jis bus ne tik proga revanšui už pralaimėjimą namuose pirmame rate (priminsime, „Nevėžis“ tada nugalėjo 2:0) , bet ir tapti vienvaldžiu turnyro lyderiu. Nepamirškime dar ir to fakto, jog „Hegelmann Litauen” gretose  yra nemažai žaidėjų, anksčiau atstovavusių „Nevėžiui”, ar kilusių iš šio miesto, tai suteikia papildomo atspalvio šioms rungtynėms.  Vienas iš jų, Ugnius Lekečinskas, neabejoja savo komandos galimybėmis, tačiau rimtai vertina ir „Nevėžio“ potencialą, teigdamas, jog dabartinė Kėdainių komandos užimama vieta – toli gražu ne atsitiktinumas. Beje, šiose rungtynėse „Hegelmann Litauen“ bus priversti verstis be kelių jiems svarbių žaidėjų – sudėtį koreguoja patirtos traumos, gautos kortelės.

Iš „Nevėžio“ stovyklos žinių mažiau, tačiau rezultatai ir stabiliai renkami taškai kalba patys už save. Turint omenyje, kad tris iš ketverių likusių rungtynių kėdainiečiai žais namų stadione, sėkmingai sužaidus penktadienį jiems atsiveria puikios galimybės laimėti titulą.

Penktadienis, 10.02, 19:00, Alytaus miesto stadionas.
Alytaus „Dainava“ – FA „Šiauliai”

Kai pastaraisiais metais  futbolo aikštėje susitinka šios dvi komandos, nuobodu nebūna. Ko gero, alytiškiai dar neužmiršo pirmosios tarpusavio akistatos Šiauliuose, kur po dramatiškos rungtynių pabaigos šeimininkai iškovojo minimalią pergalę  – 2:1. Tuomet dėl lemiamo įvarčio kilo daug diskusijų, bet teisėjo sprendimas buvo palankus šiauliečiams.

Beje, abi komandos praeitame ture iškovojo pergales svečiuose identiškais rezultatais (tais pačiais 2:1), abi yra surinkusios po 26 taškus ir užima 6-ą bei 7-ą vietas. Laimėjusiai Alytuje ekipai atsiranda galimybė užkopti kiek aukštyn ir įsijungti į kovą dėl ketvirtos vietos. Tad galima laukti aštrių rungtynių.

Kalbant apie žaidimą šiame sezone, negalima nepastebėti ir tai, kad varžovai turi dar vieną bendrą savybę – nepasižymi stabiliu žaidimu. Geras rungtynes gali pakeisti blankios, o pergales – lygiosios ar pralaimėjimai. Būtent dėl šios priežastys ekipos yra tokiose vietose, nors potencialo jos turi kur kas daugiau.

Šeštadienis, 10.03, 14:00, Mažeikių miesto stadionas.
Mažeikių „Atmosfera“ – Kretingos „Minija”

Tuo tarpu kitoje Lietuvos pusėje, Žemaitijoje, šeštadienį į aikštę išbėgs dar vieni netolimi kaimynai – tiek geografine, tiek turnyrine prasme. Susitikimas Mažeikiuose gali turėti lemiamos reikšmės kovojant dėl 10-os vietos. Kol kas vieno taško persvarą turi „Minija“, kuri buvo stipresnė ir pirmose tarpusavio rungtynėse Kretingoje (2:0). Revanšas šeimininkams leistų užsitikrinti puikias pozicijas finiše.

Savo ruožtu pastebėsime, kad antrame šešetuke abi ekipos dar nepatyrė pralaimėjimo, po kartą sužaidę lygiosiomis ir laimėję. Kažkuri iš ekipų (o gal ir abi) liks nepralaimėjusi ir po šių rungtynių.

Šių komandų žaidimas turnyro pabaigoje vietiniams sirgaliams turėtų suteikti viltį ateičiai, nors iš kitos pusės, reikia prisiminti, kad ir varžovai antroje turnyro pusėje yra ne iš Pirmos lygos elito…

Šeštadienis, 10.03, 15:00, Trakų miesto stadionas.
Vilniaus „Riteriai“ B – Vilniaus BFA

Tuo tarpu Trakų stadione šeimininkų teisėmis žaisianti „Riteriai“ B ekipa, ko gero, turės vieną iš paskutinių šansų, padėsiančių pakilti iš paskutinės vietos. Neįveikus šeštadieninių varžovų tą padaryti bus labai sunku. Tačiau turint omenyje pastarojo laikotarpio sportinę formą bei rodomus rezultatus, tenka pripažinti, kad ryškaus favorito šioje dvikovoje nėra.

„Riterių“ rezervas neblizga, o  Vilniaus BFA pastaruoju metu žaidžia ir kovingai, ir sėkmingai. Trijų iš eilės nepralaimėtų rungtynių seriją jie bus nusiteikę pratęsti ir Trakuose. Pastaruosiuose turuose surinkti taškai, be abejo, pagerino nuotaiką  komandos rūbinėje, padidino žaidėjų pasitikėjimą savo jėgomis.

Rungtynės Trakuose turėtų parodyti, ar ilgam.

Šeštadienis, 10.03, 16:00, Vilnius, LFF stadionas.
„Vilniaus Vytis“ – „Jonava“

Šeštadienį Vilniuje susitiksiančios dar dvi pirmo aštuonetuko komandos ilgą laiką buvo tarp pirmaujančių lygoje. Šiuo metu tokiu statusu gali džiaugtis tik jonaviškiai, tuo tarpu „Vilniaus Vytis“ patyrė keletą skaudžių pralaimėjimų ir mintis apie medalius, ko gero, tenka atidėti ateičiai. Abiejų komandų treneriai turi dėl ko sukti galvas ir prieš šį savaitgalį. Praeitame ture patirti pralaimėjimai tik išryškino kai kurias ekipų problemas.

Vilniečiai patiria nuostolius ir dėl bendros neaiškios situacijos klube, be didesnių paaiškinimų iš ekipos dingsta tai vienas, tai kitas žaidėjas, o esant tokiai „kadrų kaitai“ pasiekti kokius nors didesnius tikslus turbūt nelabai įmanoma. Visgi, sostinės komanda pajėgi „įkasti“ varžovams bet kuriose rungtynėse. Tiesa, kalbant apie gynybą, pastaruoju metu daromų klaidų skaičius yra nepadoriai didelis, tad pralaimėjimai 0:6, 1:3 ir 1:4 ( visi –savo aikštėje) nėra reti.

„Jonavos“ situacija yra kur kas geresnė, klubas žengia pirmame trejetuke, tačiau  irgi neišvengia nuostolių. Ne itin įspūdingas buvo pirmo rato finišas, o pralaimėjimas namuose „Šiauliams“ kainavo ekipai vietą lentelės viršūnėje. Komanda kenčia ir dėl gaunamų įvairių spalvų kortelių, tad ir šeštadienio rungtynėse Vilniuje nebus optimalios sudėties.

Sekmadienis, 10.04, 15:00, Panevėžys, „Žemynos“ progimnazijos stadionas.
„Panevėžys“ B – Telšių „Džiugas“

Sekmadienyje Panevėžyje susitiks dvi komandos, nesėkmingai pradėję antrą ratą. Jeigu  iš „Panevėžio“ B ekipos šiais metais kažkokių didelių žygdarbių Pirmoje lygoje  tikėtis dar per anksti, tai menkas telšiškių surinktų taškų kraitis – nemaža ir nemaloni staigmena komandos gerbėjams. Šis stabtelėjimas Žemaitijos sostinės atstovams kainavo nemažai – ženkliai sumenko galimybės pakovoti dėl medalių, o ir dabar užimamos pozicijos (ketvirta vieta) jau neatrodo labai tvirta. Dar viena nesėkmė būtų rimtas smūgis ambicingų nestokojantiems pernai metų lygos nugalėtojams.

Visgi, „Džiugo“ gretose yra ne vienas šilto ir šalto matęs futbolininkas, buvęs įvairiose situacijose. Tai turėtų padėti komandai atsitiesti, o pirma proga tai padaryti ir bus rungtynės Panevėžyje. Beje, šios komandos tarp savęs susitiko startiniame pirmenybių ture, tuomet Telšių komanda turėjo apčiuopiamą persvarą ir nugalėjo 2:0. Tačiau nuo tos dienos nemažai vandens nutekėjo, panevėžiečiai sutvirtėjo, įgijo patirties ir pelnytai atsidūrė geriausių lygos komandų aštuonete. Ten kol kas kalnų nuversti nepavyksta, bet kas žino, kas nutiks sekmadienį…

Sekmadienis, 10.04, 16:00, Vilnius, LFF stadionas.
Vilniaus „Žalgiris“ B  – „Kauno Žalgiris “ B

Rungtynės tarp Vilniaus ir Kauno „Žalgirių“ – visuomet principinės.  Ir nesvarbu, ar tai susitinka jaunimo, vaikų, ar suaugusių ekipos. Šie susitikimai visuomet sulaukia išskirtinio dėmesio bei nusiteikimo. Įdomu pažymėti, kad skirtingų lygų tvarkaraščių „šposų“ dėka per savaitę tarpusavyje jėgas išmėgins visos vilniečių ir kauniečių komandos, dalyvaujančios A lygos,  LFF Pirmos ir  LFF II lygų pirmenybėse.

Vienas iš tokių susitikimų ir įvyks sekmadienį LFF stadione. Vilniečių galimybės atrodo geresnės, tačiau praeito turo rungtynės parodė, kad jie irgi yra pažeidžiami. Svečiams belieka pasistengti tai dar kartą įrodyti.

Pirmalyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS