Neįgaliesiems

„Playmakers“ centrų pedagogus subūrė mokymai Kaune

Europoje didelį populiarumą įgijusios „Playmakers“ programos tikslas – į futbolo užsiėmimus įtraukti jaunas mergaites, tam pasitelkiant „Disney“ herojų pasakojamas istorijas bei nuotykius.

Spalio 5 ir 7 dienomis LFF Kauno treniruočių centre surengti mokymai su mergaitėmis dirbsiantiems „Playmakers“ centrų pedagogams. Trisdešimt centrų yra įsikūrę bendrojo lavinimo mokyklose ar sporto įstaigose, į kuriuos šį rudenį vyksta atviroji mergaičių registracija, šioje nuorodoje užpildžius anketą.

„Playmakers“ projektas Lietuvoje truks dvejus metus ir įtrauks 5–8 metų amžiaus mergaites. Pirmose treniruočių sesijose didžiausias dėmesys yra skiriamas mergaičių pasitikėjimui didinti bei skatinti bendravimą. Vėliau įjungiami ir futbolo elementai, tačiau labiausiai akcentuojamas yra fizinės veiklos smagumas. Tikimasi, jog projektas padės padidinti futbolą žaidžiančių mergaičių skaičių Lietuvoje ir Europoje.

Mokymų metu pedagogams teorines dalis ir darbą grupėse pristatė trenerės Tatjana Veržbickaja ir Kotryna Kulbytė. Popietę LFF treniruočių centro manieže pedagogai įgijo praktinių žinių, dirbant su mergaičių grupe.

„Mokymai praėjo labai sklandžiai, nes susirinko daug motyvuotų pedagogų iš visos Lietuvos, kurie bus atsakingi nešti šią „Playmakers“ kampanijos vėliavą. Vienas iš maloniausių projekto atradimų – tai atrasti save išmėginus naują amplua, skleisti džiugią žinią mergaitėms, bet ir pasidalinti savo žiniomis ir energija su jau projekte įsitraukusiais pedagogais.

Mes su Tatjana pabaigėme UEFA organizuotus „Playmakers“ kursus, tad mokymų metu juos perdavėme pedagogams. Buvo apžvelgtos teorinės dalys: ko ir kaip mes mokome, kokie „Playmakers“ pedagogai turėtų būti, kokią aplinką turime kurti, kaip užtikrinti saugumą mergaitėms futbole. Vėliau perėjome į praktinę dalį: kaip naudotis „Playmakers“ knygų medžiaga, kaip vesti treniruotes ir į ką atkreipti dėmesį. Linkiu, kad visą Lietuvą užvaldytų mergaičių futbolas, „Disney“ istorijos ir džiaugsmas“, – sakė Kotryna Kulbytė.

„Apsidžiaugiau, jog pakvietė dalyvauti „Playmakers“ projekte. Labai norėjau dalyvauti tokiame projekte su mergaitėmis, jog kuo daugiau jų pritraukti į futbolą, nes ir pati žaidžiu futbolą. Manau, kad reikia paskatinti moteris ir merginas aktyviau dalyvauti futbolo veikloje. Šie mokymai yra išties smagūs, labai patinka, kad lektorės išsamiai pasakoja. Tikiuosi įgyti daugiau žinių, išmoksiu bendravimo su mergaitėmis įgūdžių ir tai padės populiarinti Marijampolėje šią sporto šaką“, – mokymų įspūdžiais pasidalino Viktorija Popierė.

Pasiruošiemieji projekto darbai vyks iki lapkričio 8 dienos, po kurios „Playmakers“ centrai pradės užsiėmimus su mergaičių grupėmis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS