Neįgaliesiems

Po atkaklios kovos nusileista Izraelio rinktinei

Ketvirtadienį Vilniuje startavo moterų pasaulio čempionato atrankos Europos zonos preliminaraus etapo C grupės varžybos. Lietuvos komanda sėkmingai kovėsi didžiąją rungtynių dalį, tačiau pabaigoje buvo priversta pripažinti Izraelio rinktinės pranašumą 0:2.

I. Markūnaitės nuotr.

14 minutę puikiai gynyboje sužaidė vartininkė Greta Kaselytė. Baudos aikštelėje viena prieš vartininkę iššoko Daniel Sofer, bet lietuvė apsigynė kokybiškai ir atmušė smūgį. Lietuvės netrukus neutralizavo pavojų.

23 minutę G. Kaselytei vėl teko stabdyti pavojingą smūgį. Varžovių krašto saugė Lee Sima Falkon susikūrė progą baudos aikštelės prieigose ir bandė pataikyti į tolimąjį kampą, bet lietuvė sustabdė šį šūvį ir po kelių akimirkų sugavo dar vieną pavojingą perdavimą.

Lietuva dažniausiai bandė ieškoti galimybių pasižymėti standartinėse situacijose ir kontratakose. Aktyvi priekyje buvo Rita Mažukelytė, kuri ne kartą individualiai susitvarkė su oponentėmis, bet paskutinėje atakų fazėje progas kurti sekėsi sunkiai.

38 minutę lietuvės susikūrė realiausią galimybę įmušti. Po kampinio kamuolys nukrito už baudos aikštelės prieigų buvusiai Algimantei Mikutaitei, bet ji stipriu smūgiu paleido kamuolį šalia virpsto.

Po pertraukos Izraelis daugiau kontroliavo kamuolį ir kūrė pavojų prie Lietuvos vartų. 61 minutę varžovų puolėja galėjo pelnyti įvartį, bet prieš jai smūgiuojant, Vestina Neverdauskaitė pasiaukojančiai išmušė kamuolį iš po kojų.

70 minutę ambicingą ataką kampinio situacijoje sukūrė ir Lietuva. Po įžaisto kampinio, Liucija Vaitukaitytė nuo baudos aikštelės linijos smūgiavo į tolimąjį kampą, bet vartininkė sugavo kamuolį.

77 minutę žydėms pavyko išsiveržti į priekį. Marian Awad pabėgo į priekį, permetė kamuolį per G.Kaselytę ir iš arti smūgiavo į vartus tiksliai.

90 minutę Izraelis kontratakoje sugebėjo padvigubinti pranašumą – į baudos aikštelę įsiveržusi L. S. Falkon paleido tikslų smūgį į dešinį vartų kampą.

Rungtynės baigėsi Izraelio pergale 2:0.

Antrose rungtynėse šeštadienį lietuvės 14 valandą LFF stadione susitiks su Moldovos rinktine.


Rungtynių statistika:

Lietuva – Izraelis 0:2 (0:0)
Vilnius, LFF stadionas, 350 žiūrovų
Teisėja – Sofia Karagiorgi (Kipras)
Įvarčiai: 77 min. M. Awad (0:1), 90 min. L. S. Falkon.

Įspėta: 20 min. S. Nahar (Izraelis)

Lietuvos rinktinė: Greta Kaselytė, Samanta Karasiovaitė (73 min. Paulina Narbutaitė), Vestina Neverdauskaitė, Ugnė Šmitaitė (46 min. Milda Liužinaitė), Algimantė Mikutaitė, Simona Veličkaitė, Dovilė Gailevičiūtė, Liucija Vaitukaitytė, Rasa Imanalijeva, Paulna Potapova (64 min. Kamilė Vaičiulaitytė), Rita Mažukelytė.

Atsargoje: Klaudija Savickaitė, Laura Ruzgutė, Anika Kyžaitė, Lolita Žižytė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS