Po atkaklios kovos Supertaurę iškovojo „Žalgiris“

Sekmadienį pakilo 2017 metų Lietuvos klubinio sezono uždanga. Pirmose sezono rungtynėse dvikovoje dėl LFF Supertaurės nugalėjo Vilniaus „Žalgiris“.

„Sportimos“ manieže vykusiose Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Supertaurės  rungtynėse „Žalgiris“ po įtemptos kovos 1:0 palaužė „Trakų“ komandą, o lemiamą įvartį nugalėtojams įmušė naujokas Mahamane Traore.

11 minutę „Žalgiris“ sukėlė pirmą rimtesnį pavojų prie varžovų vartų, kai dešiniajame krašte palei galinę liniją Vytautas Lukša prasmuko pro varžovą ir atliko pavojingą perdavimą į vartininko aikštelę, bet paskutinę akimirką pavojus buvo neutralizuotas. Po kelių minučių tas pats krašto saugas išbandė vartininko Igno Plūko pirštinių tvirtumą.

18 minutę „žalgiriečiai“ buvo arčiausiai įvarčio, kai po pakelto kampinio Mamadou Mbodjis akrobatišku smūgiu iš arti smūgiavo į vartininką.

„Trakai“ toliau turėjo gintis nuo vis pasikartojančių Lietuvos čempionų išpuolių. 27 minutę po dar vieno kampinio Matija Ljujičius sulaukė perdavimo už baudos aikštelės ribų ir vienu lietimu galingai smūgiavo kamuolį, bet pataikė šalia vartų.

32 minutę „senosios sostinės riteriai“ surengė pirmą pavojingą išpuolį. Ekipos naujokas Abbo Wakili sprintavo nuo aikštės vidurio kairiuoju kraštu ir prasmuko pro visus įj gynusius varžovus, bet ataką užbaigė smūgiu į Armantą Vitkauską, kuris apsaugojo savo komandą nuo didelių nemalonumų.

Vilniaus klubas nebuvo išblaškytas tokios atakos ir toliau raižė „Trakų“ gynybą. Darvydas Šernas ir Slavko Blagojevičius iš patogių pozicijų galėjo įmušti, bet I. Plūkas nepriekaištingai gynė savo vartus. Prieš kėlinio pabaigą M. Ljujičius tolimu šūviu išbandė vartininko budrumą, bet šis ir vėl sužaidė gerai.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ jau nebuvo tokia dominuojanti jėga ir „Trakai“ buvo drąsesni prie oponentų vartų. Visgi kokybiškiau atakas rengė Valdo Dambrausko auklėtiniai, kurių smūgius dažniausiai blokuodavo gynėjai.

72 minutę kontratakoje „žalgiriečių“ naujokas Mahamane Traore gražiai išvedė D. Šerną į baudos aikštelę, bet jis nespėjo smūgiuoti ir atsikratyti oponentų priežiūros. Po poros minučių M. Mbodjis nesėkmingai smūgiavo galva.

77 minutę „Žalgiriui“ pavyko pralaužti ledus ir išsiveržti į priekį. Po kampinio Bahrudinas Atajičius smūgiavo į vartus pažeme ir šį smūgį atlaikė I. Plūkas, bet jam tvirtai kamuolio sugauti nepavyko ir sumaištimi pasinaudojo M. Traore, kuris pasiuntė kamuolį į vartų tinklą kelių žaidėjų apsuptyje. Tai buvo debiutinis maliečio įvartis.

Rungtynės baigėsi „Žalgirio“ pergale 1:0. Vilniečiai LFF Supertaurę iškovojo jau šeštą kartą ir šioje apdovanojimų kategorijoje yra nepralenkiami Lietuvoje.