Neįgaliesiems

Po egzotiško eksperimento – atgal prie ištakų

Babelio bokšto statyba Utenoje netruko ilgai. Kaip ir biblijiniu atveju, ji nebuvo sėkminga – „Utenis“ į Europos turnyrą neprasimušė, komandą 2017-aisiais užtvindę legionieriai išsiskirstė, o šeštąją vietą A lygoje užėmęs klubas nusprendė persikelti į pirmąją lygą.

Iki eksperimento, kurį atliekant į Aukštaitijos komandos starto sudėtį dažniausiai patekdavo vien užsieniečiai, „Utenis“ buvo visuotinai giriamas už nuosekliai puoselėjamą bendruomeninį modelį. Pernai viešoji nuomonė kardinaliai pasikeitė.

„Nežinau, kodėl susidarė įspūdis, kad mes nukrypome nuo koncepcijos, – šyptelėjo „Utenio“ direktorius Artūras Gimžauskas, paklaustas, ar klubas grįžo prie savo ankstesnių nuostatų, ar yra pasirengęs kurti naujas. – Niekada nebuvome atsisakę tikslo siekti, kad klube tobulėtų mūsų regiono žaidėjai. Tiesiog pernai jie tai darė antrojoje „Utenio“ komandoje“.

Dabar pirmoji komanda yra ten, kur pernai buvo antroji – pirmoje lygoje. Iš buvusių užsieniečių norą likti Aukštaitijoje pareiškė tik Kolumbijos atstovas Johnas Hernandezas. Prie jo Utenoje prisidėjo rusas vartininkas Aleksejus Kozlovas, Didžiosios Britanijos bei Australijos pilietybes turintis Connoras Cassas bei Maxas Bahi iš Dramblio Kaulo Kranto.

„Nesame klubas, kuris gali išsiversti be legionierių, bet norime, kad branduolį sudarytų vietiniai žaidėjai. Taip yra dabartinėje komandoje: daugiau nei pusė žaidėjų – iš mūsų regiono“, – pabrėžė A. Gimžauskas.

Lietuvių gretas „Utenis“ irgi perrikiavo – iš „Trakų“ į komandą atvyko Donatas Šėgžda, Džiugas Sūnelaitis, Arnas Borodinas, iš Telšių „Džiugo“ grįžo Kirilas Levšinas. Egidijaus Varno treniruojamai pirmajai komandai klubas suplanavo maždaug 150 tūkst. eurų biudžetą ir iškėlė tikslą patekti į lygos stipriausiųjų šešetą.

E. Varnas kol kas neskuba savo auklėtiniams piešti pergalingų perspektyvų: „Labai jauna komanda. Vartininkui – devyniolika metų, gynėjai – panašaus amžiaus. O jauniems taip būna – vieną dieną gali sužaisti puikiai, kitą – visai nesužaisti“.

Kad ir kaip būtų, „Utenio“ šio sezono pasirinkimas aiškus: aikštėje kovos nebe ispanakalbis legionas. Tai darys Aukštaitijos jaunimas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS