Po įtemptos kovos iškovojo antrąją pergalę

Sekmadienį Lietuvos U-18 (gimusių 1999 m. ir jaunesnių žaidėjų) rinktinė Sankt Peterburge Valentino Granatkino atminimo turnyre iškovojo antrąją pergalę. Lietuviai vienuolikos metrų baudinių serijoje nugalėjo Tadžikistano futbolininkus.

Pirmajame kėlinyje rimtų progų prie abiejų vartų nebuvo užfiksuota. Lietuviai dažniausiai jas bandė kurti standartinių situacijų metu, kuriose varžovai neutralizavo potencialiai pavojingas situacijas. Visgi Lietuvos komandai teko dažniau dirbti prie savų vartų, bet gynyba neklydo.

Po pertraukos lietuviai buvo kur kas aštresni puolime ir turėjo kelias realias progas įmušti įvartį. 64 minutę po keitimo į aikštę išėjęs Ronaldas Misiūnas iš karto pradėjo grasinti varžovų vartams. Jis dešiniajame baudos aikštelės krašte sulaukė gero perdavimo, bet iš palankios pozicijos jo stiprų smūgį sustabdė vartininkas. Vėliau kontratakoje Titas Aukštuolis kairiajame atakos krašte surado erdvės smūgiui nuo baudos aikštelės linijos, bet smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia dešiniojo virpsto.

Rungtynėms einant į pabaigą mūsų rinktinės vartininkui Pijui Petkevičiui teko paplušėti – varžovai iš tolimos distancijos paleido du ambicingus šūvius, bet vartų sargas sėkmingai juos atmušė.

Iki susitikimo galo likus kelioms minutėms R. Misiūnas apsivarė varžovą prie baudos aikštelės, bet jo smūgiuotą kamuolį pažeme sulaikė vartininkas.

Nugalėtojo per 90 minučių išaiškinti nepavyko, tad buvo mušami vienuolikos metrų baudiniai. Lietuviai realizavo visus penkis savo smūgius (pasižymėjo Kipras Kažukolovas, Domantas Putrius, Tadas Paulikas, Arnas Borodinas ir Edgaras Utkus). Tuo tarpu P. Petkevičius atmušė Manuchero Safarovo smūgį ir padėjo Lietuvai triumfuoti rezultatu 5:4.

“Varžovai buvo tikrai pajėgūs, jie, kaip ir mes, savo grupėje iškovojo 4 taškus, o sekmadienį taip pat pralaimėjo baudinių serijoje.  Manau, kad šiame turnyre silpnų ekipų nėra. Tą parodo ir tai, kad visos iškovojo taškų. Anksčiau būdavo tokių, kurios neįmušdavo įvarčių, – vertino rinktinės treneris Vytautas Vaškūnas. – Dabar šiame turnyre jau turime visą komplektą baigčių. Prieš rungtynes stengemės atstatyti žaidėjų psichologinę pusiausvyrą ir ta linkme pažengėme į priekį. Kalbant apie žaidimą, nesame patenkinti. Varžovai mums primeta savo žaidimą. Darome daug klaidų, dar yra daug kur dirbti.”

Lietuvos rinktinė penktadienį, 13:15 val. kausis dėl tryliktosios vietos turnyre – mūsiškių varžovai paaiškės po Indijos ir Irano dvikovos.

U-18 Lietuva – Tadžikistanas 0:0 (0:0)
(po 11 m baudinių serijos 5:4)
Sankt Peterburgo sporto ir koncertų kompleksas
Teisėjas: Evgenii Mamoyko

11 m. baudinių serija: K. Saidov (0:1), K. Kažukolovas (1:1), M. Safarov (neįmušė), D. Putrius (2:1), V. Hanonov (2:2), T. Paulikas (3:2), H. Maliev (3:3), A. Borodinas (4:3), P. Ehsoni (4:4), E. Utkus (5:4)

Įspėti: 18 min. M. Safarov (Tadžikistanas), 57 min. D. Vitkus (Lietuva), 59 min. K. Saidov (Tadžikistanas), 79 min. E. Utkus (Lietuva), 89 min. T. Paulikas

U-18 Lietuva: Pijus Petkevičius, Tadas Paulikas, Kipras Kažukolovas, Deividas Raulinaitis, Matas Voronko (25 min. Martynas Vasiliauskas), Arnas Borodinas, Andrius Lučauskas ((46 min. Andrius Lučauskas), Domantas Putrius, Matas Ramanauskas, Edgaras Utkus, Domantas Vitkus, Džiugas Sūnelaitis (46 min. Titas Aukštuolis).