Po permainingos kovos – „Žalgirio“ dramatiškos lygiosios prieš „Galatasaray“

Permainingoje kovoje „Žalgiris“ namuose nenusileido garsiam varžovui – dramatiška akistata su Stambulo „Galatasaray“ baigėsi lygiosiomis 2:2.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgirį“ į priekį po spurto kairiuoju kraštu buvo išvedęs M. Oyewusi, tačiau rungtynėms artėjant į pabaigą varžovai įmušė du įvarčius per kelias minutes – iš pradžių galva pasižymėjo Abduklerimas Bardakci, vėliau pakartotiniu smūgiu įvartį pelnė Halilis Dervisoglu. Visgi per pridėtinį laiką žalgiriečiams rezultatą išlygino Donatas Kazlauskas.

„Žalgirio“ startinėje sudėtyje lyginant su praėjusiomis Čempionų lygos rungtynėmis įvyko du pasikeitimai – nuo pradžių žaidė Adama Fofana ir Oliveris Buffas.
4 min. E. Gertmonas apgynė vartus po S. Oliveira smūgio.

17 min. M. Oyewusi turėjo puikią progą pasižymėti, tačiau po A. Fofana perdavimo išbėgęs vienas prieš vieną į vartus nepataikė.

21 min. po Y. Akguno smūgio iš kairio krašto kamuolys pataikė į virpstą.

28 min. N. Hnidui gavus kamuolį baudos aikštelėje šansą turėjo B. Yilmazas, laimei jo smūgis iš 15 metrų buvo netikslus.

29 min. iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo A. Fofana, kamuolį sugavo F. Muslera.

31 min. po J. Kendyšo perdavimo M. Oyewusi įsiveržė į baudos aikštelę kraštu, bet jo smūgį atrėmė vartus palikęs F. Muslera.

34 min. N. Zaniolo smūgis iš baudos aikštelės prieigų buvo netikslus, o po minutės jo smūgį atrėmė vartininkas.

37 min. M. Oyewusi gavo kamuolį priekyje krašte, bet jam nepavyko surasti atsidengusio P. Golubicko – perdavimą blokavo gynėjas.

Prasidėjus pridėtiniam laikui iš baudos aikštelės prieigų pavojingai smūgiavo Y. Akgunas, kamuolys pralėkė šalia virpsto.

47 min. „Žalgiris“ išsiveržė į priekį. N. Hnidas iš gynybos išmušė kamuolį į priekį, kur M. Oyewusi laimėjo dvikovą prieš gynėją, prasiveržė kairiu kraštu ir iš baudos aikštelės krašto pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

60 min. po kampinio ir J. Kendyšo smūgio galva kamuolys skriejo virš skersinio.

67 min. pavojingas buvo S. Oliveira smūgis iš baudos aikštelės prieigų, kamuolys skriejo virš vartų.

75 min. varžovai rezultatą išlygino po kampinio užsitęsus atakai po S. Oliveira perdavimo galva tiksliai smūgiavo A. Bardakci.

77 min. po S. Oliveira baudos smūgio kamuolį atrėmė vartininkas.

78 min. svečiai išsiveržė į priekį. D. Mertenso smūgi iš dešinio krašto atrėmė E. Gertmonas, bet pakartotiniu smūgiu kamuolį į vartus griūdamas iš arti pasiuntė H. Dervisoglu.

90 min. šansą išlyginti rezultatą turėjo L. Antalis, bet pabėgęs nuo gynėjo jis iš 15 metrų smūgiavo pro šalį.

Paskutinėmis minutėmis po tolimo J. Bopesu perdavimo D. Kazlauskas baudos aikštelėje vienu lietimu pasiuntė kamuolį į vartų kampą ir rezultatą išlygino. Tiesa, už nusiimtus marškinėlius jis gavo antrą geltoną kortelę.

Atsakomosios komandų rungtynės vyks rugpjūčio 2 dieną Stambule.

fkzalgiris.lt informacija; E. Žaldario nuotr.