Po puikios kovos – lygiosios su Slovakija

Lietuvos moterų salės futbolo (futsalo) rinktinė garbingai užbaigė kovas Europos čempionato atrankos varžybose. Lietuvės dramatiškoje dvikovoje su Slovakija įmušė istorinį įvartį, bet sužaidė lygiosiomis 1:1 ir užėmė trečią vietą grupėje.

Po nesėkmingo pirmojo krikšto rungtynėse su Suomija, lietuvės penktadienio dvikovoje atrodė pasitikinčios savimi ir labiau užtikrintos žaidžiant su kamuoliu.

Prasidėjus rungtynėms Lietuvos komandai dažniau teko rūpintis savo vartų saugumu, o vartininkė Aušra Klevečkaitė buvo neįveikiama varžovėms.

Vėliau lietuvėms pavyko sukelti problemų slovakių gynybai. 8 minutę Anika Kyžaitė stipriu smūgiu privertė vartininkę blokuoti kamuolį, vėliau ambicingai į vartus smūgiavo Vesta Ilgūnaitė ir Tatjana Veržbickaja.

Iki kėlinio pabaigos abi rinktinės keitėsi pavojingomis atakomis, bet nei vienai komandai įmušti nepavyko.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė. Lietuvos rinktinė demonstravo puikią gynybą ir džiugino Prienų arenoje susirinkusius aistruolius pavojingais išpuoliais prie slovakių vartų.

19 minutę mūsų komanda įmušė istorinį ir pirmąjį įvartį. Aikštės viduryje kamuolį perėmusi Paulina Potapova sprintavo į priekį, atsikratė varžovių priežiūros ir įveikė vartininkę smūgiu į vartų kampą.

Tai nebuvo viskas – neilgai trukus teisėjas paskyrė baudinį į Lietuvos vartus už pražangą baudos aikštelėje. Prie kamuolio stojusi Zita Banikova nesugebėjo nuginkluoti didvyriškai žaidusios Aušros Klevečkaitės, kuri atrėmė du smūgius iš eilės.

Po keliolikos sekundžių buvo paskirtas dar vienas baudinys į lietuvių vartus, šį kartą Z. Banikova savo proga pasinaudojo.

Dramatiškos rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1. Naujai suformuota Lietuvos rinktinė surinko vieną tašką per dvejas rungtynes ir liko trečioje vietoje, užleidusi į priekį geresnį įvarčių santykį turėjusią Slovakiją (1 tšk.) ir grupės nugalėtoją Suomiją (6 tšk.).

Lietuva – Slovakija 1:1 (0:0)
Prienų arena
Teisėjas – Yevhen Hordiienko
Įvarčiai: 19 min. P. Potapova (1:0), 20 min. Z. Banikova (1:1)

Lietuvos startinė sudėtis: Aušra Klevečkaitė, Greta Guižauskaitė, Sonata Stankevičiūtė, Ugnė Šmitaitė, Deimantė Griesiūtė.

Po pertraukos į aikštę išėjo: Tatjana Veržbickaja, Paulina Potapova, Monika Akelytė, Anika Kyžaitė, Vesta Ilgūnaitė, Skaistė Bajorinaitė.