Po skirtingų kėlinių – lygiosios su Estija

Baltijos moterų taurės turnyre Lietuvos rinktinė po dviejų skirtingų kėlinių sužaidė nulinėmis lygiosiomis su Estija.

Evaldo Černiausko nuotr.

Pirmajame kėlinyje aikštėje dominavo šeimininkės, kurios turėjo bent dvi geras progas, tačiau po pertraukos arčiau įvarčio buvo Estijos atstovės.

Jau pirmomis minutėmis Lietuvos komanda perėmė iniciatyvą ir jos nepaleido iki kėlinio pabaigos. 13 min. gerą šansą turėjo Simona Veličkaitė, kuri įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau esčių vartininkė atmušė kamuolį. Pirmam kėliniui įpusėjus, po standartinės situacijos, estės grasino mūsiškių vartams, tačiau Lietuvos rinktinės vartininkė Greta Kaselytė buvo savo vietoje ir apgynė vartus.

23 min. S. Veličkaitė sugebėjo aplenkti gynėją ir prasimesti kamuolį pro vartininkę smūgiavo į vartus galva, tačiau paskutinę akimirką estė sugebėjo išspirti kamuolį iš vartų. Lietuvės iki pertraukos demonstravo technišką žaidimą aikštės viduryje, tačiau trūko puolime aštrumo ir estėms pavyko apsiginti.

Pirmojo kėlinio pabaigoje mūsiškės vis dažniau pasirodydavo prie priešininkių vartų ir atliko ne vieną pavojingą standartinę situaciją. Viename epizode prie Estijos vartų įvyko sumaištis, kuri vos nesibaigė smūgiu į vartus. Visgi varžovių vartininkė spėjo užkristi ant kamuolio ir jį sugauti.

Antrasis kėlinys mūsiškių komandai prasidėjo nesėkmingai. Žaidime trūko tikslumo, negana to, traumą patyrė gynėja Ugnė Šmitaitė. Skausmui sumažėjus ji grįžo į aikštę, bet rungtynių nebaigė ir vėliau buvo pakeista.

Estijos komanda po pertraukos suaktyvino žaidimą ir karts nuo karto prasibraudavo prie lietuvių vartų. Pora kartų estės pavojingai smūgiavo šalia ar virš vartų, bent kartą mūsiškių vartus sėkmingai apgynė G. Kaselytė. Antram kėliniui artėjant į pabaigą, įtampa augo, o Lietuvos komandai vis labiau stigo jėgų. Po permainingos ir nervingos kovos rungtynės baigėsi rezultatu 0:0.

Po rungtynių Lietuvos rinktinės treneris ir žaidėjos teigė nusivylę tokia baigtimi. „Visada norisi pergalės, ypač prieš estes, nes jau daug metų nesame prieš jas laimėję. Tokiam rezultatui įtakos turėjo, jog žaidėjos dar nėra visiškai susižaidusios, pasiruošimo lygis šiek tiek skiriasi. Be to, antrame kėlinyje pasijautė nuovargis“, – vertino treneris Rimantas Viktoravičius.

Anot jo, pirmajame kėlinyje komanda išlaikėme kamuolio kontrolę, tačiau antrame kėlinyje pasijautė nuovargis: „Merginos žaidė keliuose turnyruose, išvargo. Sekmadienį laukia rungtynės su Latvijos rinktine, turime šiek tiek laiko pailsėti ir išanalizuoti priešininkių žaidimą.“

Gynėja Algimantė Mikutaitė pripažino, jog šviežumo trūko: „Savaitgalį žaidžiau klubiniame turnyre, man asmeniškai tikrai buvo sunku. Antrame kėlinyje praradome pusiausvyrą ir valią kovoti, darėmė daugiau klaidų bei pražangų. Apmaudu, tačiau geriau toks rezultatas, nei pralaimėjimas.“

Šeštadienį žais latvės ir estės, o sekmadienį 15 val. susitiks Lietuvos ir Latvijos moterų rinktinės. Rungtynes tiesiogiai transliuos Futbolo.tv.