Neįgaliesiems

Po sunkios kovos nusileido Slovakijai

Lietuvos futbolo rinktinė šeštadienį vykusiose pasaulio čempionato atrankos rungtynėse LFF stadione pademonstravo kovą iki paskutinių minučių, bet gražaus Arvydo Novikovo įvarčio neužteko sėkmingam rezultatui – Edgaro Jankausko auklėtiniai turėjo pripažinti Slovakijos rinktinės pranašumą 1:2.

Pirmą kartą nuo 2015 metų spalio Lietuvos rinktinės startinėje sudėtyje oficialiose rungtynėse pasirodė Emilijus Zubas, o Darvydas Šernas žaidė pirmą kartą nuo 2013 metų rugsėjo.

Jau antrą minutę lietuviai kėlė kampinį po to, kai Martinas Škrtelis išmušė kamuolį iš po Fedoro Černycho kojų. Linas Klimavičius baudos aikštelėje galva smūgiavo kamuolį šalia dešiniojo virpsto. Po penkių minučių Darvydas Šernas atliko pirmą smūgį į vartų plotą, kamuolį sugavo vartininkas.

Lietuva komfortabiliai žaidė savo aikštės pusėje, o taip pat ieškojo galimybių priekyje. 18 minutę lietuviai kontratakoje buvo arti įvarčio, kai iš kairės pusės atskubėjęs Vaidas Slavickas iš tolimos distancijos prašovė kamuolį šalia dešiniojo virpsto.

Slovakams sunkiai sekėsi kurti progas prie šeimininkų vartų, o 27 minutę taikiklį bandė suderinti Marekas Hamšikas, bet jo smūgiui trūko tikslumo.

27 minutę Darvydui Šernui trūko mažai, kad išvestų savo komandą į priekį – alytiškiui patogiai nukrito kamuolys dešiniajame baudos aikštelės krašte, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo keli centimetrai nuo kairiojo virpsto.

32 minutę rezultatas tapo slovakų naudai, kai jie pasinaudojo pirma realia proga įmušti. 32 minutę Vladimiras Weissas sulaukė perdavimo iš M.Hamšiko baudos aikštelės centre ir pasimušęs kamuolį į priekį smūgiavo tiksliai.

Po pertraukos lietuviai bandė panaikinti deficitą. 54 minutę A. Novikovas pirmasis pabandė nuginkluoti varžovų vartininką, kai surado erdvės smūgiui už baudos aikštelės zonos, tačiau Martinas Dubravka sustabdė jo smūgiuotą kamuolį.

Visgi slovakams pavyko padvigubinti savo pranašumą po lietuvių pražangos prie baudos aikštelės prieigų. M. Hamšikas stojo prie kamuolio ir atliko stiprų bei tikslų smūgį.

Vėliau Lietuvos treneris į žaidimą bandė įlieti šviežio kraujo ir į aikštę įleido naujų žaidėjų – vietoje Nerijaus Valskio pasirodė Deivydas Matulevičius, o Vykintą Slivką pakeitė Martynas Dapkus.

Rungtynėms einant į galą rezultatą galėjo sušvelninti D. Šernas, kuris prasiveržė dešiniuoju kraštu ir prasmuko į baudos aikštelę, bet jis smūgiavo į kitą vartų tinkle pusę.

Per pridėtą teisėjo laiką lietuviams sužibo viltis išlyginti rezultatą. Janas Durica prasižengė prieš D. Matulevičių prie baudos aikštelės, o A.Novikovas įspūdingu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus nuo skersinio.

Tačiau per likusį ltrumpą aiką mūsų komanda išpešti daugiau iš susitikimo nespėjo ir rungtynės baigėsi slovakų pergale 2:1. Po jos Lietuva su penkiais taškais. lieka penktoje F grupės lentelės vietoje. Slovakai po pergalės išsaugojo antrą vietą ir turi 12 taškų.

Rungtynių statistika:

Lietuva – Slovakija 1:2 (0:1)
LFF stadionas, 4083 žiūrovų
Teisėjas – Manuelis Grafe (Vokietija)
Įvarčiai: 32 min. V. Weiss (0:1), 58 min. M. Hamšik (0:2), 90 min. A. Novikovas (1:2)

Įspėti: 35 min. N. Valskis (Lietuva), 40 min. M. Škrtel (Slovakija), 42 min. M. Škriniar (Slovakija), 57 min. L. Klimavičius (Lietuva), 69 min. D. Šernas (Lietuva), 90 min. J. Durica (Slovakija).

Lietuvos rinktinė: Emilijus Zubas, Valdemaras Borovskis, Tadas Kijanskas, Linas Klimavičius, Vaidas Slavickas, Mantas Kuklys, Vykintas Slivka (75 min. Martynas Dapkus), Fedoras Černychas, Arvydas Novikovas, Darvydas Šernas, Nerijus Valskis (72 min. Deivydas Matulevičius)

Atsargoje: Ernestas Šetkus, Ignas Plūkas, Ovidijus Verbickas, Vytautas Lukša, Arūnas Klimavičius, Markas Beneta, Mindaugas Grigaravičius, Rolandas Baravykas, Simonas Paulius, Georgas Freidgeimas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS