Neįgaliesiems

Po teigiamai įvertinto Baltijos lygos sezono – planas didinti komandų skaičių

Savaitgalį Šiauliuose praūžė Baltijos moterų futbolo lygos finalinis ketvertas, kuriame netrūko aistrų. Nors pusfinaliai lauktos intrigos neatnešė, tačiau rungtynės dėl bronzos ir finalas žiūrovams tapo tikru desertu.

Kovoje dėl 3-ios vietos ginklus surėmė dvi aršiausios Estijos futbolo oponentės – naująja šalies čempione tapusi Talino Flora bei ilgą laiką Estijoje dominavusi Pernu Jalgpalli. Šiame derbyje prireikė pratęsimo, o po jo pergalę 3:2 šventusi Flora pirmą kartą pasidabino Baltijos lygos bronzos medaliais. 

Finalas Šiaulių miesto savivaldybės stadione buvo tarsi dviejų dalių drama. Pirmoje dalyje sąlygas diktavo aikštės šeimininkės Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės, tačiau antroje iniciatyvą perėmusios Baltarusijos čempionės Minsko ZFK Minsk futbolininkės išnaudojo dvi standartines padėtis ir atėmė iš šiauliečių 2017 metais iškovotą titulą.

Visas finalo ketverto rungtynes žiūrovai turėjo progą stebėti atvykę į Radviliškio bei Šiaulių miestų stadionus, o to padaryti negalėję naudojosi proga, kad visi pusfinalių ir finalo dienos susitikimai buvo transliuojami tiesiogiai per internetinę televiziją.

Tuo pat metu savaitgalį įvyko ir bendras šalių federacijų ir klubų dalyvaujančių Baltijos lygoje atstovų susirinkimas, kuriame buvo aptariami šio sezono rezultatai, pozityvūs postūmiai, išryškėję trūkumai bei lygos ateities perspektyva. Bendrai sezonas buvo įvertintas teigiamai – lyga, prisijungus ZFK Minsk klubui tapo konkurencingesnė, visos reguliaraus sezono ir finalinio ketverto varžybos buvo transliuojamas tiesiogiai, o taip pat pasiteisino idėja rengti finalinį ketvertą, kuris tapo Baltijos lygos sezono puošmena.

Susirinkimo metu buvo pritarta idėjai didinti komandų skaičių atviroje Baltijos moterų futbolo lygoje prie jos pakviečiant prisijungti Kazachstano čempionę Šymkento BIIK-Kazygurt ekipą, kuri jau buvo išreiškusi norą tapti šio turnyro dalyve. Jeigu BIIK-Kazygurt klubui pavyks suderinti techninius dalyvavimo lygoje klausimus, kitąmet komandų skaičius turėtų išaugti iki aštuonių.

Tokiu atveju, tam, kad į pagrindinį stipriausiųjų finalinį ketvertą po reguliariojo sezono nepatekusios komandos išliktų motyvuotos 5–8 vietas užėmusios ekipos varžysis tarpusavyje antros turnyrinės lentelės dalies finalo ketverto varžybose – mažojoje taurėje. 

Taip pat bus siekiama reguliarųjį sezoną užbaigti iki rugpjūčio pradžios, kad finalinio ketverto varžybos galėtų būti organizuojamos anksčiau, esant šiltesnėms oro sąlygoms.

fkgintra.lt informacija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS