Neįgaliesiems

Portugalijoje dvejus metus patirties sėmęsis V. Armalas – apie kultūrinę adaptaciją ir treniruotes su „Benfica“ žvaigždėmis

Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ klubas prieš debiutą „Optibet A lygoje“ pranešė apie lietuviams gerai žinomą naujoką – Portugalijos „Benfica“ priklausantį gynėją Vilių Armalą.

Portugalijos futbolo gigantui priklausantis jaunas futbolininkas prie Kauno rajono komandos nuomos pagrindais prisijungė šiam sezonui.

„Kaip žinia, tai yra Kauno komanda, mano miestas, yra daug pažįstamų ir tarp personalo, ir tarp žaidėjų. Kai gavau pasiūlymą, reikėjo laiko viską apsvarstyti, nes tai yra nemažas pasikeitimas, tačiau nebuvo sunkus sprendimas, kadangi visada yra lengva sugrįžti į aplinką, kurią pažįsti“, – apie savo sprendimą grįžti rungtyniauti į Lietuvą „Optibet A lygos“ savaitės interviu pasakojo jaunasis žaidėjas.

20-metis futbolininkas savo kelią Portugalijoje pradėjo 2019-aisiais, kai į šią šalį išvyko iš dabar jau nebeegzistuojančio Kauno „Stumbro“ klubo.

„Tie metai prabėgo labai greitai, nes pusę metų buvo pralošta dėl pandemijos. Savo potyrį vertinu labai teigiamai, subrendau kaip žaidėjas, pamačiau kitokią kultūrą tiek žmonių, tiek futbolo prasme ir iš mano pusės buvo tik pozityvios emocijos.

Kalbant apie treniruočių sąlygas, tai nežinau, ar Europoje yra geresnių, tai yra aukščiausias lygis. Viskuo, ko tau reikia, yra pasirūpinta“, – apie savo laiką Lisabonoje pasakojo futbolininkas.

Visgi, kaip tikino pats žaidėjas, jam prireikė šiek tiek laiko norint apsiprasti su nauja aplinka ir nauju žmonių būdu.

„Reikia priprasti prie pietiečų charakterio, čia visi labiau atsipalaidavę. Man gal buvo truputį sunku, nes esu žmogus, kuris mėgsta tokią vokišką tvarką. Bet žmonės priima labai šiltai, labai draugiškai, tad čia nebuvo jokių problemų adaptuojantis“, – teigė V. Armalas.

Per laiką komandoje jam ne sykį teko treniruotis ir su pagrindines „Benfica“ komanda. Jis išskyrė tris, jo manymu, didžiausias žvaigždes, kurios jam paliko didžiausią įspūdį.

„Ne vieną kartą teko treniruotis su pagrindine komanda, tai šiame sezone kaip didžiausios žvaigždės yra du praeityje „Premier“ lygoje žaidę gynėjai – Nicolasas Otamendi ir Janas Vertonghenas. Tai yra kažkas nuostabaus matyti tokius žaidėjus šalia savęs, ypač tada, kai su jais rungtyniaujame toje pačioje pozicijoje, tai galima daug ko išmokti ir pamatyti, kaip atrodo tas lygis.

Bet jei reiktų išskirti vieną žaidėją, kuris yra geriausias, su kuriuo teko treniruotis, tai yra Adelis Taarabtas. Tai yra žmogus, turintis neeilinius sugebėjimus, tačiau gal kažkokie ne tokie sprendimai jaunystėje pavertė jį ne tokiu žaidėju, kokiu galėjo būti“, – mintimis dalinosi lietuvis.

Vaizdo įraše – daugiau futbolininko minčių apie patirtį užsienyje, santykį su buvusiu „Stumbro“ treneriu Mariano Barreto bei tikslus šiame „Optibet A lygos“ sezone.

FC „Hegelmann Litauen“ nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS