Neįgaliesiems

Posėdyje – sprendimai dėl būsimo sezono

Spalio 30 d. Kaune vyko Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomojo komiteto (VK) posėdis. 

Jame pirmą kartą dalyvavo ir naujai į LFF narius priimtų asociacijų atstovai, posėdžiui pirmininkavo naujasis LFF Prezidentas Tomas Danilevičius.

Posėdžio pradžioje patvirtinta LFF prezidento darbo sutartis, LFF ekonomikos komiteto nuostatai, taip pat tipiniai apskričių įstatai, kuriuos apskričių federacijos turės patvirtinti iki metų pabaigos.

LFF VK patvirtino 2017–2018 m. Lietuvos Futsal (salės futbolo) A lygos sezono varžybų nuostatus ir varžybų tvarkaraštį. Čempionate ruošiasi dalyvauti 10 komandų – Kauno „Vytis“, Panevėžio „Baltija“, Mažeikių „VIP“, „Vievio žiedas“, Kauno „Inkaras“, Gargždų „Pramogos-SC“, Jonavos „Vikingai“, Klaipėdos „Koralas“, Vilniaus VDA ir Vilniaus „Turbotransfers“ (buvęs Radviliškio „Lokomotyvas“).

Pristatyti ir patvirtinti LFF Licencijavimo taisyklių pakeitimai. Vienas reikšmingiausių – pakeitimas sporto kriterijuose dėl jaunimo komandų. Siekiant, jog šios komandos būtų įtrauktos tiesiogiai į klubų struktūras, kaip įprasta daugelyje Europos šalių, alternatyva su jomis susisieti sutartiniu pagrindu nebegalios. Pakeisti padėtį A lygos klubai galės iki kitų metų licencijavimo sezono (2018 metų pabaigos), o Pirmos lygos klubai – iki 2019 m. pabaigos.

2017-2018 metų sezonui galiosiančiose taisyklėse taip pat įtrauktas jaunimo ugdymo sertifikavimas, papildytas jaunimo ugdymo programos kriterijus, infrastruktūros kriterijus dėl dirbtinių dangų aikščių vertinimo, personalo kriterijus dėl LFF C licencijos vaikų treneriams.

Tuo pačiu patvirtintos ir futbolo mokyklų sertifikavimo taisyklės. Artėjančiais metais planuojama sertifikuoti A ir I lygos klubų jaunimo ugdymą, suteikti įvertinimus tam tikrai daliai futbolo mokyklų.

Jaunimo ugdymo tema LFF VK posėdyje sulaukė daug dėmesio ir diskusijų. Lietuvos vaikų ir jaunių futbolo asociacija (LVJFA) pristatė Lenkijoje ir daugelyje kitų Europos šalių taikomą skatinimo sistemą. Pagal ją skiriamos finansinės premijos tiems klubams, kurių gretose nuolat rungtyniauja daugiausiai jaunųjų vietinių žaidėjų. LFF VK nariai įvertino šią įdėją teigiamai ir sutarė sudaryti darbo grupę dėl galimo šios sistemos pritaikymo Lietuvoje.

Viena finansinė paskata klubams jau paskirta – A ir I lygos klubams paskirstytos kasmet iš UEFA Čempionių lygos solidarumo lėšos.

LFF VK taip pat pritarė kreipimuisi į UEFA, kuriame keliamas buvusio LFF prezidento Edvino Eimonto tinkamumo užimti UEFA Etikos ir drausmės inspektoriaus pareigas klausimas. Kreipimęsi pateikiami faktai, liudijantys galimai ne vien nusižengimus etikai, tarp kurių – neteisėta prekyba Lietuvos futbolo bendruomenei skirtais UEFA Čempionų lygos finalų bilietais užsienio rinkose, siekiant asmeniškai pasipelnyti, parašų klastojimas ant oficialių federacijos dokumentų, finansiniai nusižengimai ir kita.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS