Neįgaliesiems

„Pradinukų lyga – iššūkių mėnuo“ moksleivių gyvensenai paliko ženklų pėdsaką

Tradiciniu tapęs „Pradinukų lygos“ projektas šiemet įtraukė rekordinį 500 komandų skaičių komandų, suteikdamas nepamirštamos patirties 1–4 klasių moksleiviams iš Lietuvos bendrojo lavinimo įstaigų.

Šių žaidynių atributais tapo ne tik moksleivių pažintis su futbolu, bet ir nuotaikingas fizinis aktyvumas, visos klasės narių bendradarbiavimas, smagios edukacinės užduotys bei sveikos gyvensenos įpročių formavimas.

2017 metais įsteigtą projektą vykdo Lietuvos masinio futbolo asociacija kartu su Lietuvos futbolo federacija. Moksleiviai kiekvienos savaitės pradžioje laukė interaktyvių futbolo pamokų www.pradinukulyga.lt svetainėje bei pildė originalias „Pradinukų lygos“ užduočių knygeles.

Nors mėnesio iššūkių veiklos praeitą savaitę pasibaigė, tačiau projekto įkarštis nesumenko. Iki gruodžio 14 dienos „Pradinukų lygos – iššūkių mėnesyje“ dalyvavusios įstaigos pateiks projekto organizatoriams klasių aktyvumo rezultatus, kurie bus pateikti viešai.

„Viso projekto laikotarpiu gavome daugybę nuotraukų ir teigiamų atsiliepimų apie projekto poveikį vaikams. Esame laimingi, kad aktyvumo mėnesis skatina pokyčius bei teigiamą požiūrį į futbolą, kad pats sportas gali būti pateikiamas įvairiomis formomis. Sulaukėme daugybės komentarų, kad vaikai pamilo futbolą, pasikeitė jų valgymo įpročiai, nuolatos sportavo ir pertraukų metu ir po pamokų. Visa tai suteikia ir mums papildomos motyvacijos kurti ir judėti į priekį, kad galėtume skatinti vaikus kuo aktyviau leisti laiką su futbolu“, – teigė Lietuvos masinio futbolo asociacijos prezidentas Ignas Marcinkevičius.

 

Besibaigiant projektui, savo įspūdžiais pasidalino pedagogai, aptardami futbolo teikiamo fizinio aktyvumo, edukacinių užduočių bei sveikos gyvensenos naudą.

„Futbolo užduotys buvo įdomios, jų įvykdymo sudėtingumas priklausė nuo to, ar vaikas jau buvo anksčiau susipažinęs su futbolu. Tie, kurie lankė treniruotes, su jomis susidorojo gana lengvai. Pačios veiklos buvo geros, buvo įtraukta daug bendradarbiavimo užduočių, reakcijos žaidimai. Vaikams labiausiai patiko reakcijos ir judrieji žaidimai, futbolo žaidimas po pamokų.

Pastebėjau, kad vaikams tikrai patiko pildyti užduotis knygutėse. Pavyzdžiui, istorinės užduotys pareikalavo daug dėmesio ir vaikai ieškojo atsakymų internete. Projekto išskirtinumas – informacijos gausa ir įdomus, neįprastas jos pateikimas. Informacija nebuvo sausa, vaikus ji paskatino domėtis, veikti ir judėti“, atsiliepė Kuršėnų Daugėlių progimnazijos fizinio ugdymo mokytojas Karolis Mikaliūnas.

„Tai buvo pirmas kartas, kai dalyvavome Pradinukų lygoje. Pirmiausiai, nustebino ir džiugiai nuteikė suteiktos futbolo priemonės ir mokomoji medžiaga, tad mes nuosekliai kiekvieną savaitę fizinio ugdymo pamokoje stengėmės vykdyti iššūkius. Aišku, mums ne viskas iš pirmo karto ne viskas išėjo, bet vaikai labai uoliai pildė knygeles. Pradinukų lyga yra sveikintina ir smagi iniciatyva, apie kurią atsiliepiu tik geru žodžiu ir dėkoju idėjos autoriams.

Mes daug šnekame ir akcentuojame apie vaikų sveiką gyvenseną. Nemažai moksleivių gavo žinių apie sveiką gyvenseną iš savo šeimų, kuriuose ji propaguojama. Projektas šiek tiek pakoregavo jų įpročius, pavyzdžiui, valgymo ir vandens gėrimo režimą. Mes tęsime iki vasaros ir toliau ugdytis šio projekto dvasia, vykdydami pratimus ir sveikos gyvensenos pagrindus. Norėsime Pradinukų lygoje dalyvauti ir kitais metais“, – entuziazmo neslėpė Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Kristina Jocienė.

„Vaikai labai noriai įsitraukė į projektą, ypač tie, kurie jau lankė futbolą, tai jiems čia didžiausias iššūkis. Moksleiviams skirtingai sekėsi per šias keturias savaites: vieniems lengviau, kitiems sunkiau, o kiti pyksta, jei nepavyksta. Tokio amžiaus vaikai įptastai būna labai emocingi.

Tai buvo ne pirmi metai, kai dalyvavome Pradinukų lygoje, mūsų klasė savotiškai augo ir užaugo su šiuo nuostabiu projektu. Vaikams ši patirtis buvo visapusiškai naudinga, vaikus labai motyvavo užduotėlės, taškų pelnymas ir prizai. Projektas skatina vaikus judėti ir suteikia motyvacijos, nes, apskritai, jie dabar tingi judėti, mažai vaikų Lietuvoje lanko būrelius“, – projekto aktualumą aptarė Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja Žaneta Mickevičienė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS